Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Top 4 akcie, od kterých se očekává masivní růst. Které to jsou?

Akciový trh zaznamenal v roce 2023 pozoruhodné oživení a také letos se od některých akcií - zejména technologických - očekává značný růst. Od kterých konkrétně?

Publikováno
Top 4 akcie, od kterých se očekává masivní růst. Které to jsou?
Zdroj: depositphotos.com

Americký akciový trh zatím na začátku letošního roku přešlapuje na místě. Vzhledem ke zmírnění inflace a zlepšení stavu americké ekonomiky se však investorům naskýtá vhodný okamžik pro nakoupení akcií, které by mohly posílit jejich portfolia.

Skupina následujících společností kótovaných na burze Nasdaq prokázala již v prostředí ekonomických turbulencí minulého roku vysokou míru odolnosti a velké věci se od nich očekávají i v nadcházejících měsících.

1. Netflix

Netflix se odrazil od minima 180 USD v květnu 2022 na téměř 500 USD. Streamovací gigant, proslulý svým atraktivním a rozsáhlým obsahem, očekává letos dosažení rekordní ziskové maržecash flow.

Jeho výsledky za třetí čtvrtletí roku 2023 překonaly očekávání, což vedlo k revizi prognóz zisku, výnosů a peněžních toků směrem nahoru. Trvalý růst počtu předplatitelů společnosti naznačuje slibný výhled pro investory, kteří nyní očekávají vyhlášení výsledků společnosti za čtvrté čtvrtletí. To je naplánované na 23. ledna.

Aktuální vývoj ceny akcií Netflix

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. Alphabet

Alphabet, mateřská společnost Googlu a YouTube, výrazně rozšířila svůj vliv v technologickém sektoru. Za posledních pět let vzrostly akcie společnosti o více než 150 % a v současné době se obchodují okolo úrovně 140 USD.

Silný peněžní tok společnosti Alphabet byl podpořen investicemi do výzkumu a vývoje, zejména v oblasti umělé inteligence. Očekává se, že spuštění pokročilého modelu umělé inteligence Gemini zlepší vyhledávání a zefektivní reklamu. Akcie jsou atraktivní především díky těmto důsledným a včasným investicím do inovací v technologickém sektoru.

Aktuální vývoj ceny akcií Alphabet

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

3. Meta Platforms

Akcie Meta v nedávné době dosáhly 52týdenního maxima, přičemž v roce 2023 zaznamenaly pozoruhodný nárůst o 170 %. Konglomerát sociálních médií, zahrnující společnosti Facebook, WhatsApp, Instagram, Threads a Messenger, vykázal ve třetím čtvrtletí tržby ve výši 34,15 miliardy USD a působivou provozní marži 40 %.

Vzhledem k rostoucím příjmům z reklamy je finanční síla společnosti Meta zřejmá. To, že se společnost prostřednictvím své divize Reality Labs pustila do vývoje metaverse, představuje odvážný krok, který zvyšuje její atraktivitu.

Aktuální vývoj ceny akcií Meta Platforms

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

4. Amazon

Amazon po slabším roce 2022 dosáhl loni rovněž působivé výkonnosti, přičemž hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí, které budou oznámeny 1. února, jsou opět velmi očekávané. K jeho úspěchu přispívají faktory, jako jsou prodeje v rámci Černého pátku, růst Amazon Web Services a příjmy z reklamy.

Akcie se obchodují poblíž svého 52týdenního maxima a díky expanzi společnosti do oblasti prodeje vozidel a investic do umělé inteligence by mohly potenciálně generovat značné výnosy.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎