Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 2 akcie nabízející 7% dividendový výnos

Publikováno
TOP 2 akcie nabízející 7% dividendový výnos
Zdroj: depositphotos.com

Dividendové akcie jsou možným řešením, jak může investor kompenzovat propad kapitálu na svém obchodím účtu v okamžiku, kdy se akciovému trhu příliš nedaří. Tato malá, ale důležitá záplata na odliv kapitálu může ve finále rozhodovat o tom, zda bude investice zisková či nikoliv. V tomto článku se ponoříme do světa realitních společností, které obecně nabízejí ty nejvyšší dividendy a představíme si 2 společnosti, které svým investorům nabízejí dividendový výnos 7 %.

Při plánování dividendového portfolia by investoři měli sledovat to, zda se jim nabízená dividenda vůbec vyplatí. Jinými slovy, je potřeba sledovat, zda akcie není příliš drahá, v porovnání s nabízenou dividendou. Hlavním ukazatelem, který nabízí možnost porovnání tržní ceny akcie s vyplácenou dividendo je právě dividendový výnos, udávaný v procentech.

Poznámka

Dividendový výnos = dividenda na akcii / tržní cena akcie

Kromě výše dividendového výnosu hraje také důležitou roli v plánování dividendového portfolia aktuální tržní cena a struktura trhu. Akcie by v rámci tohoto kritéria měla mít prostor pro růst, aby zbytečně nedocházelo ke tvoření ztrátové obchodní pozice ihned po pořízení akcie. Také by společnost emitující akcie měla mít nějakou dividendovou historii. Všechna tato kritéria splňují následujíc 2 společnosti, takže se na ně nyní pojďme podívat blíže.

1) Kilroy Realty

Akciový graf této společnosti vypadá trochu děsivě, ale jak si za malou chvilku ukážeme, po ekonomické stránce to zas tak zlé není. Akcie Kilroy Realty se v současné době obchodují pod úrovní poslední úrovně Fibonacciho retracementu a zároveň na minimech z roku 2011. Pokud tato historická low nezafungují jako supportní úroveň, od které by se trh odrazil vzhůru, je dosti pravděpodobný pád až na hodnotu 15 USD, kde se nachází minimum z roku 2009.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Kilroy Realty
Měsíční akciový graf společnosti Kilroy Realty

I přes klesající trend akcií, tato společnost vykázala meziroční nárůst tržeb 14,86 %. S růstem tržeb se počítá i do budoucna a pro rok 2023 jsou predikovány tržby 1,12 miliard USD a pro rok 2024 1,13 miliard dolarů. Akcie disponuje 7,38% dividendovým výnosem. Hodnota dividend této společnosti posledních 7 let roste a v současné době je vyplácená roční dividenda 2,16 USD.

Zdroj: tipranks.com
Predikce budoucího akciového růstu společnosti Kilroy Realty
Predikce budoucího akciového růstu společnosti Kilroy Realty

Podle analytiků z Wall Street by pro letošní rok pád akcií Kilroy Realty měl dostáhnout minimální ceny 36 USD. Z 11 hodnotících analytiků 4 predikují růst k ceně 52 USD, zatímco 7 analytiků očekává stagnaci okolo hodnoty 44 USD.

Žádný z analytiků nedoporučuje tyto akcie vyškrtnout z investičního portfolia.

2) Simon Property Group

I akcie této společnosti se nacházejí v klesajícím trendu, přičemž tento měsíc byla právě ukončena nákupní korekce, při které trh atakoval 38,2 % Fibonacciho retracementu. Na ceně 70 USD se nachází velmi silný support tvořený konfluencí v podobě silného volume a rovněž Fibonacciho retracementu. Pokud akcie Simon Property klesnou až na tuto úroveň, lze zde očekávat vstup dlouhodobých investorů.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Simon Property Group
Měsíční akciový graf společnosti Simon Property Group

Tato společnost vykázala meziroční růst tržeb 3,46 %, který by měl být ovšem v letošním roce zastaven. Predikce tržeb totiž hovoří o poklesu na hodnotu 5,21 miliard USD. Situace by se měla v roce 2024 opět zlepšit a společnost by měla inkasovat 5,35 miliard USD. Simon Property nabízí dividendový výnos 6,96 % a roční dividendu o hodnotě 7,2 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Predikce budoucího akciového růstu společnosti Simon Property Group
Predikce budoucího akciového růstu společnosti Simon Property Group

Predikce akciového vývoje je v tomto případě pozitivnější, než u Kilroy Realty. Podle pesimistických predikcí by akcie mohly ještě klesnout k hodnotě 116 USD, ovšem vyřadit je z portfolia nedoporučuje žádný analytik. Naopak většina hodnotících očekává konzervativní růst na 134 USD, případně i k hodnotě 150 USD.

Závěr

Dividendové akcie jsou velmi důležitou součástí investičního portfolia, protože dokáží minimalizovat škody při cenovém poklesu, případně dokáží zisk z investice maximalizovat. Investoři by se při hledání dividendových akcií měli zajímat o jejich dividendový výnos, aktuální tržní cenu s potenciálem růstu a dividendovou historii společnosti. Akcie uvedené v tomto článku tato kritéria bezezbytku splňují a navíc se jedná o společnosti z realitního segmentu, který obecně disponuje vysokými dividendami.

Líbil se vám tento článek?
10
3

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎