Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

V kryptoměnové komunitě se objevila šokující informace: Tesla prodala své bitcoiny!

V kryptoměnové komunitě se objevila šokující informace: Tesla prodala své bitcoiny!
Zdroj: Coinmarketop.com

Po oznámení výsledků za první kvartál letošního roku se v médiích objevila zpráva o tom, že společnost Tesla prodala část svých bitcoinů v hodnotě 272 milionů dolarů. Automobilka své bitcoiny prodávala postupně.

Generální ředitel společnosti a nejbohatší muž světa, Elon Musk, kryptoměnovou komunitu na Twitteru uklidňoval a zmínil, že neprodal žádné ze svých osobních BTC a ty prý nadále hodluje.

Musk se obvykle vyhýbal zveřejnění toho, kolik bitcoinů drží osobně, ale jeho poslední tweet naznačuje, že je nehodlá prodávat.

Musk dále uvedl, že Tesla prodala 10 % svých držených BTC v zásadě proto, aby dokázala likviditu bitcoinu jako alternativu k držení hotovosti v rozvaze. Zpráva přichází v době, kdy trh nejen s automobily omezuje nedostatek čipů a finanční injekce může být vítanou vzpruhou. Automobilka navíc jako správný investor vybírá část zisků ze zhodnocené investice.

Podle informací zveřejněných v podání u Komise pro cenné papíry automobilka Tesla koupila bitcoiny v hodnotě 1.5 miliardy dolarů (asi 32 miliardy korun) letos v únoru. Nákup proběhl na krypto burze Coinbase. Kurz největší kryptoměny i díky této zprávě následně vyskočil o skoro 5 tisíc dolarů, což představovalo více než 10% nárůst.

Zanedlouho poté Musk překvapil sdělením, že bude možné jeho automobily nakupovat přímo za bitcoiny. Společnost si je bude nechávat a nebude je převádět na běžnou měnu. Ke správě transakcí použije interní a open source software a bude provozovat vlastní uzel. To je také zajímavá informace, protože většina firmem nechává provoz uzlů na třetí straně a získané bitcoiny ihned převádí na dolary či jinou měnu.

Líbil se vám tento článek?
20
11

Autor

Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Bedřich

No a jestli pak někdo uhodne, kde se vzal ten zisk, se kterým Tesla (Musk) bitcoiny prodal???? A jelikož drží další, je jasné, že bude uklidňovat své následovníky a další potencionální investory do bitcoin. Chce přeci vydělat na dalších co do toho nasypou????