Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Technická analýza ukazuje, že Bitcoin míří na 50 000 USD

Analytici objevili při zkoumání cenového vývoje Bitcoinu vznikající formaci double top. Co to pro další vývoj největší kryptoměny znamená?

Technická analýza ukazuje, že Bitcoin míří na 50 000 USD
Zdroj: ambcrypto.com

Největší kryptoměna na světě, Bitcoin (BTC), se v posledních měsících pohybuje v pásmu 60 000 až 70 000 USD. Někteří analytici však nyní předpovídají, že by cena mohla klesnout až pod 50 000 USD. Hlavním důvodem této předpovědi je pattern známý jako “double top”, který se začíná rýsovat na grafu BTC.

Co je double top?

Formace double top je indikátor technické analýzy, který signalizuje potenciální obrat trendu z růstového na klesající.

Double top se vytváří, když cena aktiva dosáhne dvou vrcholů na přibližně stejné úrovni, přičemž mezi těmito vrcholy dojde k mírnému poklesu.

Pod úrovní vrcholů se nachází linie podpory, známá jako “neckline” (doslova výstřih). Když cena prorazí pod tuto úroveň, obvykle poklesne o vzdálenost rovnající se rozdílu mezi vrcholy a neckline.

Markus Thielen, zakladatel 10x Research, ve své analytické zprávě z 24. června vysvětluje, že Bitcoin aktuálně vykazuje známky double topu a testuje svoji úroveň podpory –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ neckline.

Zdroj: x.com/10x_Research
BTC double top
BTC formuje double top

V případě proražení neckline by formace mohla snadno způsobit pokles na 50 000 USD, ne-li na 45 000 USD.

Důvody očekávaného poklesu

Jedním z hlavních důvodů očekávaného poklesu je časté selhávání Bitcoinu při pokusech prorazit vyšší úrovně rezistence, což vedlo právě k vytvoření formace double top.

Thielen dodává, že fáze obchodování v pásmu je často složitá a bývá doprovázena několika falešnými průrazy, což zanechává průměrného retailového investora zranitelného.

Dalším významným obchodníkem, který se k této situaci vyjádřil, je Jelle. Ve svém příspěvku na X uvedl, že cenový vývoj Bitcoinu se stále podobá situaci po halvingu z roku 2016.

Zdůraznil, že současné ceny jsou stále více zatíženy FUDem (zkratka z Fear, Uncertainty, Doubt – Strach, Nejistota, Pochybnosti), což je součástí “shakeout efektů”, tedy vypuzení obchodníků z jejich pozic. Podle Jellea je buď vrchol již za námi, nebo se blížíme ke dnu.

Možné pozitivní faktory

Navzdory pesimistickým předpovědím existují i potenciálně pozitivní faktory, které by mohly mít na cenu Bitcoinu vliv.

Thielen například uvedl, že pozitivní dopad by mohly mít nadcházející volby v USA a snížení úrokových sazeb v pozdější části roku 2024. Přesto však varoval, že cena by mohla stále zaznamenat prudší korekci.

Další známý kryptoměnový obchodník, Rekt Capital, věří, že v krátkodobém horizontu existuje značný potenciál pro další růst.

Ve svém příspěvku z 24. června uvedl, že trh je přibližně ve 39 % bull marketu. To naznačuje, že nedávný pokles ceny Bitcoinu pod 60 000 USD nabízí kupujícím příležitost nakupovat při poklesu před tím, než Bitcoin vstoupí do parabolického růstu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
2

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.