Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato kryptoměna se srovnává s Bitcoinem a za posledních 20 dní vzrostla o 100 %

Token TAO sítě Bittensor za posledních několik dní prudce vzrostl a dosáhl tržní kapitalizace téměř 3 miliard USD díky inovativnímu přístupu k umělé inteligenci.

Publikováno
Tato kryptoměna se srovnává s Bitcoinem a za posledních 20 dní vzrostla o 100 %
Zdroj: depositphotos.com

Síť Bittensor (TAO), platforma, která si klade za cíl revoluci ve vývoji strojového učení prostřednictvím její decentralizace, zaznamenala prudký nárůst svého nativního tokenu TAO.

Co je Bittensor?

Bittensor si klade za cíl vyřešit slabá místa ve výpočetní technice a neefektivitu v algoritmických inovacích, které brání rozvoji umělé inteligence.

Architektura sítě, inspirovaná kognitivními procesy lidského mozku, se skládá z výpočetních jednotek zvaných “neurony”, z nichž každá obsahuje model a datovou sadu. Tyto neurony spolu komunikují podobně jako biologické neuronové sítě, aby optimalizovaly své funkce a přispívaly k rozvoji inteligence sítě.

Jedinečný přístup Bittensoru vytváří peer-to-peer trh pro strojovou inteligenci, který umožňuje vývojářům z celého světa přispívat a spolupracovat.

Vytvořením kognitivní ekonomiky platforma umožňuje producentům informací prodávat svou práci a spotřebitelům nakupovat informace k vylepšení vlastních modelů AI, čímž účinně demokratizuje přístup ke schopnostem strojového učení.

Zdroj: bittensor.com
Znázornění sítě Bittensor
Ilustrativní znázornění sítě Bittensor

Jednou z nejinovativnějších funkcí protokolu je decentralizovaný model Mixture of Experts (MoE), který k řešení složitých problémů využívá více neuronových sítí.

Každý expertní model se specializuje na určitý aspekt dat, a když jsou zavedena nová data, spolupráce několika modelů umožňuje síti dosahovat vyšší přesnosti předpovědí a zpracovávat větší objemy dat.

Token TAO a inovativní funkce sítě

Protokol Bittensor funguje prostřednictvím registračního procesu, kdy uživatelé mohou těžit tokeny TAO, a to pomocí Proof-of-Work (POW) mechanismu nebo zaplacením poplatku.

TAO = BTC?

Víte, že celková nabídka tokenů Bittensor (TAO) je omezena na 21 milionů, což kopíruje nabídku Bitcoinu (BTC)?

Tyto tokeny se používají ke správě, stakingu a jako platební prostředek pro přístup ke službám a aplikacím umělé inteligence v síti Bittensor.

TAO sice nemá vlastní vyhrazenou peněženku, ale lze jej ukládat a spravovat v kompatibilních peněženkách, které podporují ekosystém Polkadot (DOT) jako je například peněženka Polkadot JS Wallet.

Zdroj: bittensor.com
Plán uvolňování tokenů TAO do oběhu
Plán uvolňování tokenů TAO do oběhu

Cenový vývoj TAO

Během posledních 20 dnů vzrostla hodnota TAO o 90 % a v úterý dokonce dosáhla tržní kapitalizace kryptoměny 3 miliard USD. Na zhodnocení se podepsalo i to, že zakladatel Etherea, Vitalik Buterin uznal potenciál Bittensoru motivovat k lepší umělé inteligenci bez úplného šifrování.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.