Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tajemství pasivního příjmu: Tyto akcie vám budou vyplácet dividendy každý měsíc! A za současnou cenu vám je analytici Wall Street doporučují k nákupu

Publikováno
Tajemství pasivního příjmu: Tyto akcie vám budou vyplácet dividendy každý měsíc! A za současnou cenu vám je analytici Wall Street doporučují k nákupu
Zdroj: depositphotos.com

V tomto článku probereme několik velmi zajímavých dividendových akciích vyplácejících dividendy dokonce na měsíční bázi. Nadto jsou nyní podle analytiků Wall Street vhodné k nákupu a predikují jim akciový růst. I když je lákavé zaměřit se jen na co největší dividendu nebo nejvyšší výnos, cash flow a historie ukazují, jestli budou dividendy udržitelné. Kupříkladu Coca-Cola Company, The Procter & Gamble Company a ExxonMobil Corporation jsou jedny z nejlepších dividendových akcií s udržitelnými dividendami a desetiletími trvajícími sériemi růstu dividend.

Navzdory silnému oživení akciového trhu v první polovině roku 2023 se vícero dividendových akcií potýkalo s problémy. Onen růst trhu totiž zvýhodnil především společnosti spojené s umělou inteligencí (AI). Odvětví jako zdravotnictví, energetika a finanční služby, které obvykle nabízejí stabilnější a trvalejší dividendové výnosy, si ve srovnání s tím nevedly tak dobře.

Odborníci však naznačují, že investoři by na tento dočasný pokles neměli reagovat přehnaně negativně. Dan Lefkovitz, stratég společnosti Morningstar Indexes, ve svém nedávném rozhovoru mluvil o dividendových akciích a jejich potenciálním návratu na výsluní: “Celkově byla dividendová výkonnost v tomto roce nevýrazná. Podstatná věc na dividendovém investování ale je, že přináší skvělé výsledky. Navíc investoři dostávají zaplaceno i zatímco čekají na obrat trendu trhu.”

Toto prohlášení je podpořeno historickou výkonností dividendových akcií, protože dividendy představovaly více než 40 % celkových zisků akciového trhu od roku 1930 do roku 2022. Podle článku zveřejněného společností Morningstar v červenci 2023, během období s vysokými úrokovými sazbami, jako je polovina 70. let v USA, měly akcie, které vyplácely dividendy, lepší výsledky než celkový trh. S ohledem na tyto argumenty se zaměříme na dividendové akcie a konkrétně ty, které vyplácejí měsíčně.

Metodika tvorby následujícího seznamu

Pro tento seznam byly nejprve prověřeny měsíční dividendové akcie s výnosy nad 3 % (hodnoceno dle dat ze začátku srpna 2023). Poté byly nalezeny průměrné cenové cíle a hodnocení těchto akcií, které stanovili analytici z Wall Street a dalších investičních společností. Z výsledného seznamu byly vybrány akcie s nejvyšším růstovým potenciálem dle cenových cílů.

Akcie jsou seřazeny vzestupně podle potenciálu růstu. Avšak očekávání budoucího růstu by neměl být ten nejdůležitější argument, jelikož např. po prudkém propadu akcie se může očekávat rychlý návrat na původní hodnoty, zatímco stabilní akcie bude mít budoucí očekávání růstu prostě jen mírné (avšak stabilnější).

11. Main Street Capital Corporation

Poznámka

Potenciál růstu: 6,08 %

Main Street Capital Corporation je společnost kapitálového trhu vyplácející akcionářům pravidelné měsíční dividendy už od roku 2007 a v současnosti nabízí měsíční dividendu ve výši 0,235 USD na akcii. Naposledy byla zvýšena 2. srpna o 2,2 %. Na začátku srpna dosáhl dividendový výnos těchto akcií 6,51 %.

Main Street Capital Corporation vykázala silné zisky za 2. čtvrtletí 2023 a vykázala celkový výnos z investic (TII) ve výši 127,6 milionu USD. TII vzrostlo o zhruba 50 % oproti stejnému období loňského roku. Na konci čtvrtletí měla firma k dispozici více než 70,8 milionu dolarů v hotovosti a peněžních ekvivalentech, což je solidní nárůst z 49,1 milionu dolarů před šesti měsíci.

10. STAG Industrial, Inc.

Poznámka

Potenciál růstu: 7,85 %

STAG Industrial, Inc. se zaměřuje na akvizice a provoz průmyslových nemovitostí v USA. Dle analytiků má tato akcie růstový potenciál 7,85 % a je to jedna z nejlepších dividendových akcií na tomto seznamu, protože zvyšovala své dividendy již 11 po sobě jdoucích let. A k tomu nabízí měsíční dividendu ve výši 0,1225 USD na akcii s dividendovým výnosem 4,09 %.

Ve druhém čtvrtletí roku 2023 tato akcie vykázala tržby ve výši 171,7 milionu USD, což je o 6,3 % více než v předchozím čtvrtletí. Společnost vytvořila 87,2 milionu dolarů v hotovosti, které dala k dispozici k distribuci skrze dividendy. Čistý příjem připadající kmenovým akcionářům dosáhl 51,6 milionu USD. To je famózní ve srovnání s 32,3 milionu USD ve stejném období loňského roku.

9. AGNC Investment Corp.

Poznámka

Potenciál růstu: 8,07 %

AGNC Investment Corp. je další REIT na tomto seznamu a nabízí měsíční dividendu ve výši 0,12 USD na akcii s dividendovým výnosem 14,41 %. Od svého IPO v nešťastném roce 2008 společnost vyplatila více než 12,4 miliardy USD na dividendách svým akcionářům. To z ní zaslouženě činí jednu z nejlepších dividendových akcií na tomto seznamu.

8. Dynex Capital, Inc.

Poznámka

Potenciál růstu: 11,01 %

Americká REIT akcie Dynex Capital, Inc. je další na seznamu nejlepších dividendových akcií. Společnost sídlící ve Virginii investuje především do hypotečních úvěrů a v současnosti vyplácí měsíční dividendu ve výši 0,13 USD na akcii. Dividendový výnos dosahuje 12,08 % a společnost má za sebou už 15 let vyplácení pravidelných dividend svým akcionářům.

7. Gladstone Investment Corporation

Poznámka

Potenciál růstu: 12,78 %

Gladstone Investment Corporation je americká společnost pro rozvoj podnikání, která se specializuje na investice do malých a středních podniků, kterým poskytuje kapitál a finanční podporu k růstu. Tato akcie je jedna z nejzajímavějších dividendových akcií a v letošním červnu vyplatila dodatečnou dividendu ve výši 0,12 USD na akcii. Kromě toho investorům nabízí měsíční dividendu ve výši 0,08 USD na akcii s dividendovým výnosem 7,22 %.

6. Gladstone Land Corporation

Poznámka

Potenciál růstu: 14,25 %

Gladstone Land Corporation je REIT se sídlem ve Virginii a specializuje se na vlastnictví a správu zemědělských pozemků. Dne 16. června společnost oznámila měsíční dividendu ve výši 0,046 USD na akcii, což je stejné jako její předchozí dividenda. Je to dividendová akcie s 8letou historií růstu dividendy a dividendovým výnosem 3,33 %.

5. Agree Realty Corporation

Poznámka

Potenciál růstu: 16,17 %

Agree Realty Corporation je další na seznamu nejlepších dividendových akcií s měsíčními výplatami. Tato REIT akcie se sídlem v Michiganu za posledních 12 let soustavně zvyšovala své dividendy a v současné době vyplácí dividendu na akcii ve výši 0,243 USD s dividendovým výnosem 4,50 %.

Společnost vykázala ve druhém čtvrtletí roku 2023 tržby ve výši 130 milionů USD, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku znamená nárůst o 24 %. Výplatní poměr se pohybuje okolo 75 %.

4. EPR Properties

Poznámka

Potenciál růstu: 20,2 %

EPR Properties je rovněž REIT a aktuálně vyplácí měsíční dividendu ve výši 0,275 USD na akcii, čemuž odpovídá dividendový výnos 7,65 %. Společnost EPR Properties vykázala ve druhém čtvrtletí roku 2023 silné zisky, přičemž její tržby vzrostly meziročně o 7,8 % na 173 milionů USD.

3. Realty Income Corporation

Poznámka

Potenciál růstu: 21,02 %

Realty Income Corporation si zachovává jednu z nejdelších sérií růstu dividend v sektoru REIT, přičemž své dividendy neustále zvyšuje už 29 let! Nabízí měsíční dividendu ve výši 0,2555 USD na akcii, přičemž letos v červnu byla zvýšena o 0,2 %. Tato akcie nabízí konzervativnější dividendový výnos 5,07 %.

2. Modiv Inc.

Poznámka

Potenciál růstu: 23,08 %

Modiv je REIT se sídlem v Nevadě. V prvním čtvrtletí roku 2023 společnost vykázala 7,3% meziroční nárůst tržeb na 10,3 milionu USD a zakončila čtvrtletí s více než 13,2 miliony USD v hotovosti, což je silný nárůst z 8,6 milionu USD na konci prosince 2022.

Společnost Modiv Inc. začala vyplácet dividendy v únoru 2022 a od té doby vyplácí akcionářům pravidelně. V současnosti vyplácí měsíční dividendu ve výši pouze 0,0958 USD na akcii, avšak dividendový výnos dosahuje lákavých 8,74 %. S potenciálem růstu 23,08 % (dle analytiků) je Modiv jednou z nejlepších dividendových akcií na tomto seznamu.

1. Generation Income Properties, Inc.

Poznámka

Potenciál růstu: 44,9 %

Generation Income Properties, Inc. je americký REIT se sídlem na Floridě. Společnost se zaměřuje na zkupování a dohled nad pestrou sbírkou prémiových nemovitostí s ohledem na jejich dlouhodobou hodnotu a potenciál napříč generacemi.

Dne 12. července společnost oznámila měsíční dividendu ve výši 0,039 USD na akcii (stejně jako předchozí dividenda). Společnost od roku 2019 vyplácí akcionářům pravidelné měsíční dividendy a dividendový výnos akcie dosahuje 11,30 %.

Než se vrhnete do nakupování akcií, pamatujte, že tímto seznamem jsme vám chtěli jen předat tipy na zajímavé akcie, ale konkrétní výběr je na vás, neboť je ovlivněn individuální strategií a dalšími aspekty každého z nás. Určitě byste neměli vyloženě slepě důvěřovat tomu, co si přečtete, ale akcie byste měli podrobit své vlastní analýze a vyhodnotit, zda do nich chcete investovat. Informace výše tak můžete použít jako jakýsi odrazový můstek pro své další investorské bádání.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

fanoušek

A co fondy? Co třeba CLM a CRF? Měsíční vyplácení a roční zhodnocení kolem 20%
Co kdybyste sem dali raději fondy s pořádným dvoucifernym zhodnocením než nějaké pochybné firmy, jejichž potenciální růst, který uvádíte, je spíše scifi než jistota?

Ing. Tomáš T

Díky za komentář. Uvedený růst je dle odhadů analytiků. Je pak samozřejmě s otazníkem, zda se trefí, či nikoliv. Těm uvedeným růstům určitě nemusíte věřit ani s nimi souhlasit.
Fondy jsou dobrý nápad a určitě to je také možnost. :-)
CLM a CRF – Těmto konkrétně bych se za mě vyhnul obloukem. Akcie sice mají dividendovou návratnost téměř 20 %, ale jejich akcie jsou dlouhodobě totální propadák a i takto vysoká dividenda vám možná nezachrání pokles hodnoty akcií. Osobně nejsem zastáncem investování do akcií, které nedokáží růst na své ceně. Prudký propad ceny akcií v obou těchto příkladech vyvolal silný růst dividendy (z logiky výpočtu dividenda/cena akcie) – Za mě ale za velkou cenu. Riziko v nich vidím obrovské.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎