Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Švýcarské město udělá z Bitcoinu, Tetheru a lokálního tokenu "de facto" legální platidlo

Švýcarské město udělá z Bitcoinu, Tetheru a lokálního tokenu "de facto" legální platidlo

Švýcarské město udělá z Bitcoinu, Tetheru a lokálního tokenu
Zdroj: cryptosnewz.com

Švýcarské město Lugano, počtem obyvatel přirovnatelné k Jihlavě, navázalo partnerství se společností Tether a udělalo z USDT, Bitcoinu a lokálního tokenu LVGA "de facto" zákonné platidlo. Na čtvrteční akci "Plan B", kterou pořádal starosta Lugana Michele Foletti, byl tento krok popsán jako "de facto" legalizace, protože švýcarský frank jistě zůstane ve městě a zbytku Švýcarska skutečným zákonným platidlem.

Kryptoměnová komunita jásá, protože v Luganu vidí druhý El Salvador, který jako historicky první země na světě udělal z Bitcoinu zákonné platidlo minulý rok – 7. září. Kromě toho, že Lugano povoluje placení daní pomocí digitálních aktiv, tak usiluje i o to, aby všechny jeho podniky bezproblémově používaly krypto aktiva pro každodenní transakce, přičemž v El Salvadoru se toto nařízení vztahuje pouze na Bitcoin.

"Lugano investuje do své budoucnosti. V posledních letech jsme již zavedli řešení založená na blockchainu, včetně aplikace MyLugano a jejího platebního tokenu LVGA Points, luganského digitálního franku a blockchainové infrastruktury 3Achain," řekl starosta.

Snaha udělat z kryptoměn zákonné platidlo zahrnuje též zavedení možnosti platit touto formou všechny typy daní, veřejné služby, administrativní poplatky, školné a nájemné.

Cíle činnosti

Záměrem spolupráce je ukázat reálné případy využití blockchainu jeho praktickým uplatněním v místní komunitě, včetně přijímání plateb v kryptoměnách a experimentování s blockchainovými řešeními v rámci města. Lugano hodlá v blízké budoucnosti rozšířit své úsilí, aby umožnilo občanům a firmám platit daně v krypto aktivech, a to až do doby, než bude schváleno několik formálních povolení a infrastrukturních projektů.

Tether se bude v rámci partnerství dále angažovat a také vytvoří fond v hodnotě 109 milionů dolarů, který pomůže financovat startupy a regionální služby založené na blockchainu. Kromě toho společnost přispěje svými odbornými znalostmi a podporou městu Lugano k zajištění vzdělávání v oboru prostřednictvím spolupráce s místními univerzitami a výzkumnými institucemi.

Technická stránka věci

Společnost spolu s městem konkrétně plánují implementovat Lightning Network, druhou vrstvu Bitcoinu, aby překonali překážky škálovatelnosti své městské infrastruktury. Jak USDT, tak LVGA budou používány na blockchainu Polygon.

Skvělé zázemí pro blockchain

Podle Globálního inovačního indexu je Švýcarsko nepřetržitě od roku 2011 nejangažovanější zemí v oblasti inovací na světě. A tak nepřekvapí, že Švýcaři a Švýcarky soustavně přicházejí s novými, vysoce kvalitními inovacemi. Během minulého roku docházelo v zemi k úpravám zákonů kvůli odstranění právních bariér pro kryptoměny.

Tento krok jde daleko za rámec řady dalších švýcarských lokalit přijímajících platby za daně v kryptoměnách. Například v provincii Zug lze hradit kryptoměnami již od roku 2016 vybrané komunální služby a od února 2021 také daně a zdravotní pojištění.

„Důsledně investujeme do nových technologií a využíváme příležitosti, které nabízí digitalizace. Takto urychlujeme procesy ve prospěch našich zákazníků,“ říká vedoucí marketingu pojišťovny Atupri.

Provincie Zug je velkým zastáncem švýcarské blockchainové revoluce. V celém Švýcarsku se blockchainem zabývá více než 1000 firem, z nichž přes 400 sídlí právě v Zugu. To spolu s inovativním vedením vytváří dostatečný prostor pro inovace, nové nápady a obchodní modely. Někdy se tak oblasti okolo Zugského jezera přezdívá Crypto Valley.

Na čtvrteční konferenci "Plan B" byly rovněž oznámeny plány na uspořádání Světového fóra o bitcoinech, které se bude konat v Luganu ve dnech 26.-28. října. Záznam z konference naleznete zde.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-0,6%
Cena
$21 360
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-2%
Cena
$1 222
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,11%
Cena
$239,7

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo