Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neuvěřitelný obrat: Strategické kroky společnosti Meta vedly k explozi akcií o 250 %!

Publikováno
Neuvěřitelný obrat: Strategické kroky společnosti Meta vedly k explozi akcií o 250 %!
Zdroj: depositphotos.com

Meta Platforms, technologický gigant stojící za společnostmi Facebook a Instagram, zažívá finanční horskou dráhu. Po výrazném poklesu hodnoty akcií došlo k dramatickému nárůstu o více než 250 %. Co za volatilitou akcií Meta stojí? 

Meta čelila provozním překážkám a makroekonomickým tlakům, které testovaly její odolnost. Pokles začal skepticismem vůči investicím do metaverse, které se zdály nabízet minimální výnosy. Zvýšení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem v průběhu roku 2022 v celkové výši 400 bazických bodů investory v technologickém sektoru dále vyděsilo.

Nejvyšší míra inflace za posledních třicet let podpořila obavy ze spotřebitelských výdajů a poklesu trhů, což vedlo k rozsáhlým výprodejům akcií technologických společností – ten se nevyhnul ani další akciím, jako jsou Apple, Amazon, nebo Nvidia. Obavy investorů zvýšilo také ocenění společnosti Meta, které naznačovalo nesoulad mezi tržní a vnitřní hodnotou.

Přes neúspěchy se příběh společnosti Meta obrátil do pozitivna

Její zisk na akcii (EPS) se snížil z 13,77 USD v roce 2021 na 8,59 USD v roce 2022. Podobné hodnoty však byly zaznamenány i v roce 2019, kdy se akcie obchodovaly kolem 200 USD. V letošním roce navíc společnost zaznamenala 67% nárůst EPS. S návratem důvěry díky snižování nákladů a strategickým změnám se cena akcií odrazila ode dna a vzrostla o více než 250 %.

Finanční cesta společnosti Meta ukazuje schopnost technologického gigantu odolávat provozním problémům a makroekonomickým tlakům. Historie jeho ceny akcií, poznamenaná prudkým poklesem a pozoruhodným oživením však také odráží nepředvídatelnost akciového trhu.

Díky strategickým úpravám a zaměření na dlouhodobý růst však prokázala Meta schopnost zvládnout ekonomické turbulence a znovu získat důvěru investorů. Zkušenosti společnosti tak vrhají světlo na odolnost potřebnou pro úspěch v dynamické ekonomice.

250% nárůst ceny akcií Meta

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Strategický obrat společnosti Meta a její finanční zdraví

Meta nakonec přečkala ekonomické bouře i díky metaverse. Navzdory investicím ve výši více než 12 miliard dolarů, kdy tržby v současné době dosahují pouze 2,2 miliardy dolarů, zůstává společnost věrná své vizi. Tradiční bašta společnosti Meta, příjmy z reklamy, pak čelí problémům kvůli novému nastavení ochrany osobních údajů společností Apple, které ovlivnilo možnosti cílení reklamy společnosti Meta.

Jak tedy Meta dospěla k opětovnému nárůstu ziskovosti, který v letošním roce investoři tak kvitují?

Pro řešení finančních problémů prošla Meta provozní restrukturalizací, jejímž výsledkem bylo propuštění přibližně 21 000 zaměstnanců a zavedení umělé inteligence pro zvýšení efektivity.

Navzdory pomalejšímu růstu příjmů, tato strategická reorganizace a zaměření na finanční zdraví staví společnost Meta do pozice transformační síly v odvětví.

Vývoj ceny akcií Meta za posledních 5 let

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Vývoj akcií společnosti Meta a výhled investorů

V roce 2023 vzrostly akcie společnosti Meta o zhruba 180 % díky zaměření generálního ředitele Marka Zuckerberga na provozní efektivitu. Jeho mantra “rok efektivity” vedla ke zvýšení marží a odráží posun k zefektivnění provozu v oblasti technologií. Přestože společnost Reality Labs, divize Meta zaměřená na metaverse, utrpěla značné ztráty, představuje odvážnou sázku na budoucnost. Mezitím rodina aplikací společnosti Meta nadále generuje zisk, což podtrhuje sílu její hlavní činnosti.

Předpověď Wall Street, která pro společnost Meta předpokládá 13% růst, také naznačuje důvěru v dynamiku společnosti.

Vzhledem k tomu, že poměr P/E nyní odpovídá vyhlídkám na růst, považují investoři ocenění společnosti Meta za atraktivní. To, zda budou akcie Meta růst i do budoucna však závisí na schopnosti společnosti Reality Labs proměnit vizionářské projekty v ziskové podniky.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎