Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

S&P 500 zaznamenává nejdelší růst za posledních 15 let, jak si v porovnání vede ropa?  

S&P 500 zaznamenává nejdelší růst za posledních 15 let, jak si v porovnání vede ropa?  

Budeme i nadále svědky býčího trhu? Akciové indexy Dow Jones a index S&P 500 jsou v dosahu svých rekordních maxim, ropa od začátku letošního roku také posiluje. Nejdůležitějšími událostmi tohoto týdne je setkání představitelů MMF a světové banky, kteří odhalí své odhady růstu světové ekonomiky a zasedání ECB, kde se bude rozhodovat o výši úrokových sazeb.

Jak tyto fundamenty zamíchají s kartami na kapitálových trzích?

Akciový index S&P 500 v mimořádné formě

Důvěra investorů v kapitálové trhy přinesla pozoruhodný úkaz, i přes nejistý začátek se burzovnímu indexu 500 největších amerických firem podařilo v pondělí poosmé za sebou uzavřít den na vyšší hodnotě, než se otevíral. Podobně pozoruhodný nárůst byl zaznamenán v poslední době pouze v říjnu 2017, červenci 2013 a lednu téhož roku. Na devítidenní nárůst se pak musíme podívat daleko do historie až do října 2004.

Rychlý pohled do minulosti prozrazuje, že nyní může přijít jak další růst, tak i obrat v trendu, nicméně taková osmidenní série představuje zajímavý úkaz, zvláště pak, když jsou americké akcie tak blízko svých historických maxim z přelomu září a října loňského roku. Americký akciový trh tak momentálně tyčí jako maják nad mořem, neboť zbytek světa včetně evropských trhů, ETF nebo rozvíjejících se trhů se nachází uprostřed medvědího trendu, který provází trhy od poloviny roku 2018. Zajímá vás, jak obchodovat akciový index Index S&P 500? Více v tomto článku.

SP-500 index
Denní graf S&P500 s vyobrazením 100denního klouzavého průměru

Cena ropy pokračuje v růstu

Obvykle jsou komodity vnímány jako aktiva závislá na ekonomickém růstu. Ropa nyní nabízí zajímavý kontrast v kontextu snížení růstu globálního HDP a vývoje cen ropy v USA. I přes varování Světové obchodní organizace z minulého týdne o ochlazení světové ekonomiky komodita pokračovala ve svém růstu. K podpoře dalšího růstu však bude rozhodující poptávka po ropě. Z tohoto důvodu bychom měli sledovat aktualizované prognózy MMF ohledně růstu světové ekonomiky.

Na druhou stranu jsme v poslední době svědky pozitivních dopadů rozhodnutí americké administrativy na cenu černého zlata. V pondělí Trumpova administrativa označila iránskou revoluční gardu za teroristickou organizaci. Ačkoliv bude toto rozhodnutí dále podporovat pnutí mezi USA a OPEC, cena ropy na tuto zprávu reagovala pozitivně a překonala hranici 64 dolarů.

cena ropa
Denní graf vývoje ceny ropy s dopady tweetů prezidenta Trumpa na její cenu

Kde je možné S&P 500 index a ropu obchodovat?

Aktuální vývoj na trzích co se týče indexu S&P 500 a ropy, je bez pochyby skvělou příležitostí, pro obchodování. Obchodovat tyto trhy můžete například u brokera XTB a to formou CFD kontraktů. Hodně štěstí. 

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.