Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

99 % ICO dělají známí podvodníci a lidé závislí na drogách, říká Skycoin CEO

Publikováno
99 % ICO dělají známí podvodníci a lidé závislí na drogách, říká Skycoin CEO

Na serveru CaptainAltcoin.com byl nedávno zveřejněn článek, který ne zrovna v příznivém světle popisoval setkání, ke kterému došlo během konference o kryptoměnách mezi představiteli společnosti Skycoin a Johnem McAfee a které nakonec skončilo tetováním loga Skycoinu na těle tohoto legendárního experta z oblasti kybernetické bezpečnosti.

Po zveřejnění daného článku se k němu ale ředitel projektu Skycoin rozhodl veřejně vyjádřit. Toto vyjádření server CaptainAltcoin také zveřejnil a níže naleznete jeho přepis. Vyskytují se v něm úderné názory, se kterými sice nemůžeme souhlasit na 100 %, ale je dobré je vyslyšet a zamyslet se nad nimi. Vše je třeba brát s nadhledem. A takový vhled od někoho “z branže” je vždy zajímavý.

Vyjádření ředitele Skycoinu:

Společnost Skycoin za propagaci Skycoinu Johnu McAfee nic nezaplatila. Jemu se prostě náš projekt zalíbil. Nesnáší NSA a Comcast, a naopak to, co děláme my, ho zaujalo. John McAfee bude jmenován jako kandidát za Libertariánskou stranu USA pro prezidentské volby v roce 2020. Společnost Skycoin je oficiálním dodavatelem technologií pro distribuovanou platformu sociálních medií pro tuto prezidentskou kampaň. Jedná se o třetí největší politickou strana v USA momentálně čítající 5% registrovaných voličů.

skycoin-tetovani-mcafee
Tetování na těle Johna McAfeeho

Myslím ale, že tetování znaku Skycoin na jeho tělo bylo kapánek přes čáru…

Máme (Skycoin) celkem 38 aktivních úložišť softwaru. Skycoin se může pochlubit větší aktivitou v oblasti vývoje než např. Ethereum nebo kterákoli z deseti nejužívanějších kryptoměn.

Skycoin je jednou z nejlepších kryptoměn. Z celkového počtu několika set alternativních měn pouze pár z nich (jako Skycoin) disponuje vlastními vývojáři softwaru a vlastním blockchainem.

Společnost Skycoin má desítky aktivních GitHubových repozitářů (úložišť) a více než 7.000 commitů na GitHubu i na svém hlavním repozitáři.

Kterákoli měna, která nemá svůj blockchain a vývojáře softwaru je pouhý podvod. Všechny kryptoměny na trhu, s výjimkou řekněme 6 – 8, jsou podvod. Podle mého názoru je celý prostor pro blockchain jeden velký podvod. Ostatně 99 % těchto společností provozují známí podvodníci a lidé závislí na drogách.

Mám informace  z interních zdrojů, ze kterých je jasné, že na každé kryptoměně na trhu najdete nějakou křivárnu. Je vidět, že všechny stojí za starou belu. Kryptoměny, které provozují lidé působící zároveň jako vývojáři softwaru, mívají slabý marketing a skomírají na úbytě nebo jim chybí uživatelé.

Naopak kryptoměny provozované různými šejdíři vydělaly miliardy dolarů, avšak nemají žádný software a nikdo tyto mizerný mince nepoužívá k ničemu jinému než  k praktikám ve stylu „pump and dump“ (tj. záměrnému vyhnání ceny aktíva většinou na základě falešných informací a jejímu následnému snížení).

Osobně znám řadu případů, kdy mi vývojáři řekli, že na instalaci peněženky u kryptoměny, která po prvním uvedení na trh vydělala více než 700 milionů dolarů, stačilo méně než 10 lidí. Dokonce připustili, že skoro všichni z nich byli jen smluvní pracovníci, kteří za instalaci byli odměněni.

Většina ze zmíněných kryptoměn jsou pouze jeden velký podvod a nemají žádné uživatele. Tyto měny se vyskytují pouze na burzách a jejich obchodování provozují pouze intradenní obchodníci a různí hazardéři. 99 % z celkového počtu kryptoměn, které se nacházejí na trhu, se nepoužívá.

Existují i případy, kdy si měna zakoupila i falešnou likviditu, kterou předstírá, že s ní lidé opravdu obchodují. U některých kryptoměn se dokonce „nakupuje“ falešný provoz na sběračích Googlu, aby se vykázal nějaký “růst”. Celý trh je jeden velký podvod a všechno – počínaje tržní kapitalizací přes objemy obchodování, velikost komunity až po objemy vyhledávané na Googlu – je jen jeden velký podvod mající za cíl přilákat investory a obrat je o peníze.

Skycoin patří mezi hrstku projektů, které opravdu něco vyvíjejí a budují.

To platí nejen o aplikaci Skyminer, ale i o hardwarové peněžence; anténách pro Skyminer pro sítě mesh aj.

Skycoin patří mezi hrstku projektů se stále rostoucím počtem uživatelů, zatímco trh s alternativními měnami jako takový se chová přímo sebevražedně. Minulý týden jsem u nás v telegramu zaznamenali 500 nových uživatelů, zatímco od ostatních alternativních měn lidé odcházejí po milionech.

Skycoin se může pochlubit již více než 8 000 instalovanými uzly Skywire. Nebude to dlouho trvat a Skycoin počtem aktivních uzlů předstihne měny jako Bitcoin nebo Ethereum.

Disponujeme velkým počtem uzlů v síti a těžařů. Mnozí z nich  se této činnosti věnují čistě jako svému koníčku. Pokud bude vše pokračovat stejným tempem jako doposud, brzy budeme mít statisíce uzlů.

Skycoin nemá na trhu kryptoměn prakticky žádnou konkurenci. Jsme jednou z mála společností, která má vlastní vývojáře, vlastní blockchain, platformu a programovací jazyk; jsme společnost, která generuje výnosy, má zákazníky a příslušný hardware.

Všechny ostatní společnosti jsou jen jeden velký podvod a všelijaká „letadla“, která se nakonec zřítí stejně jako Bitconnect.

Skycoin téměř celý svůj zisk zakládá na výnosech z prodeje licencí na software, prodeje technického vybavení, poradenství v oblasti softwaru a poplatků získaných od lidí obchodujících na naší platformě. Máme skutečné zákazníky, ne jen spekulanty a obchodníky se vzdušnými zámky.

Společnosti, které negenerují žádné výnosy, budou nuceny – až jim dojdou „bublinové“ peníze získané od uživatelů – snižovat počty zaměstnanců a zavírat provoz. Lidé přijdou ze dne na den o miliardy, a budou z toho vyřízeni. Stačí se podívat na Ethereum, jehož hodnota klesla z původních 1400 dolarů na 90.

V době, kdy se hodnota Etherea pohybovala kolem 1400 dolarů, mnohé dnešní projekty teprve začínaly. Od té doby jejich hodnota převážně rostla, zatímco Ethereum má dnes hodnotu jen 90 dolarů. Společnosti, která v době největší slávy vykazovala růst 70 milionů dolarů, zbývá posledních 10 milionů. Personální výdaje a investice do marketingu pohltí měsíčně další 2 mil. dolarů. Dojde k tomu, že mnohé společnosti sbalí, co jim zbylo, a zmizí, dokud je čas. Dopadnou jako Bitconnect.

Skycoin je osm let starý projekt a samotná měna je stará jako Litecoin. Žádný odchod nezamýšlí.

Důvodem, proč jsem vytvořil projekt Skycoin, byl můj úmysl převzít otěže poté, co měny jako Ethereum a Bitcoin „spáchají sebevraždu“ a zhroutí se z důvodů bídného managementu, nedostatku vize a úpadkových praktik v oblasti vývoje softwaru.

Další informace:

  • Původní článek: https://captainaltcoin.com/john-mcafee-found-a-new-shitcoin-to-pump-skycoin-sky/
  • SkyCoin github: https://github.com/skycoin/skycoin
Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Giuseppe

ICO nedoporučuji, sám jsem se několika účastnil a výsledek – nula!…..

Redakce Finex

Několik měsíců poté: John McAfee přestává spolupracovat se Skycoin a označuje je za podvodníky. Více info v jeho tweetu zde: https://twitter.com/officialmcafee/status/1108436035258724353 . Hezky to popisuje i článek z roku 2018 (!): https://thenextweb.com/hardfork/2018/02/15/anatomy-of-a-cryptocurrency-scam-in-the-wild/

Že by CEO Skycoin byl podvodník závislý na drogách? To se možná nikdy nedozvíme. :-)