Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Smráká se nad krypto CFD? Aneb FCA slibuje zákaz

Smráká se nad krypto CFD? Aneb FCA slibuje zákaz

Smráká se nad krypto CFD? Aneb FCA slibuje zákaz

Chystá se soumrak nad CFD brokery na kryptoměny? Podle předpokládaných kroků britského FCA hrozí zákaz CFD pro retailové investory.

Dočkáme se zákazu CFD?

Alespoň takováto informace vyplývá z oficiální zprávy, kterou FCA vydalo 1. července. Oficiální dokument se jmenuje „Restricting contract for difference products sold to retail clients“, tedy výstižně v překladu Omezení CFD prodávaných retailovým klientům.

Následovat by mělo, jak bylo odhaleno v tomto dokumentu, vydání dalšího předpisu, který se bude zaobírat potenciálním zákazem Bitcoin futures a dalších souvisejících obchodních nástrojů spojených s kryptoměnami.

Proč má dojít k omezení CFD

Tento krok je reakcí na závazek, který byl stanoven ve zprávě Cryptoassets Taskforce: final report zveřejněné v červenci loňského roku a v říjnu téhož roku aktualizované. K celé situaci se měl údajně vyjádřit také mluvčí FCA, který se vyslovil v tom smyslu, že zákaz CFD na kryptoměny pro retailovou klientelu se skutečně bude v letošním roce ještě dále projednávat

Jak vyplývá z dalšího veřejného prohlášení, FCA spatřuje v CFD ve vztahu k retailovým klientům především vysokou míru rizika. Omezující opatření by v konečném důsledku mohlo ušetřit částku v rozpětí cca 267 milionů britských liber (tedy zhruba 338 milionů dolarů) až po 451 milionů liber (570 milionů dolarů).

Co bude s retailovým trhem dál

Zpráva přitom nepřišla úplně jako blesk z čistého nebe. Že se k zákazu schyluje, to naznačoval už koncem loňského roku výkonný ředitel pro strategii a hospodářskou soutěž Christopher Woolard.

Má se tedy retailový trh skutečně čeho obávat?

Skutečně hrozí, že by podobný krok mohl být prvním zásahem pro CFD. Pro příklad ostatně netřeba chodit příliš daleko. Omezení finanční páky nejprve řada lidí rovněž nebrala vážně a retailový trh působil zcela neohrozitelně, přitom v současné chvíli došlo k jejímu celosvětovému omezení. O novinkách nejen v této situaci vás budeme informovat.

Kteří brokeři nabízí CFD krypto obchodování?

Favorit redakce
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Spolehlivě fungující firma
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Vyšší poplatky při malých objemech
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 95 %

U 62 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Plus500 logo

Plus500

★ 88 %

U 76.4 % účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty.

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo