Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Smráká se nad krypto CFD? Aneb FCA slibuje zákaz

D H
Publikováno
Smráká se nad krypto CFD? Aneb FCA slibuje zákaz

Chystá se soumrak nad CFD brokery na kryptoměny? Podle předpokládaných kroků britského FCA hrozí zákaz CFD pro retailové investory.

Dočkáme se zákazu CFD?

Alespoň takováto informace vyplývá z oficiální zprávy, kterou FCA vydalo 1. července. Oficiální dokument se jmenuje „Restricting contract for difference products sold to retail clients“, tedy výstižně v překladu Omezení CFD prodávaných retailovým klientům.

Následovat by mělo, jak bylo odhaleno v tomto dokumentu, vydání dalšího předpisu, který se bude zaobírat potenciálním zákazem Bitcoin futures a dalších souvisejících obchodních nástrojů spojených s kryptoměnami.

Proč má dojít k omezení CFD

Tento krok je reakcí na závazek, který byl stanoven ve zprávě Cryptoassets Taskforce: final report zveřejněné v červenci loňského roku a v říjnu téhož roku aktualizované. K celé situaci se měl údajně vyjádřit také mluvčí FCA, který se vyslovil v tom smyslu, že zákaz CFD na kryptoměny pro retailovou klientelu se skutečně bude v letošním roce ještě dále projednávat

Jak vyplývá z dalšího veřejného prohlášení, FCA spatřuje v CFD ve vztahu k retailovým klientům především vysokou míru rizika. Omezující opatření by v konečném důsledku mohlo ušetřit částku v rozpětí cca 267 milionů britských liber (tedy zhruba 338 milionů dolarů) až po 451 milionů liber (570 milionů dolarů).

Co bude s retailovým trhem dál

Zpráva přitom nepřišla úplně jako blesk z čistého nebe. Že se k zákazu schyluje, to naznačoval už koncem loňského roku výkonný ředitel pro strategii a hospodářskou soutěž Christopher Woolard.

Má se tedy retailový trh skutečně čeho obávat?

Skutečně hrozí, že by podobný krok mohl být prvním zásahem pro CFD. Pro příklad ostatně netřeba chodit příliš daleko. Omezení finanční páky nejprve řada lidí rovněž nebrala vážně a retailový trh působil zcela neohrozitelně, přitom v současné chvíli došlo k jejímu celosvětovému omezení. O novinkách nejen v této situaci vás budeme informovat.

Kteří brokeři nabízí CFD krypto obchodování?

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
U 80 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.