Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Roblox – Největší a nejzáhadnější akciový propad roku. Jedná se ještě o investiční příležitost?

Roblox - Největší a nejzáhadnější akciový propad roku. Jedná se ještě o investiční příležitost?

Roblox - Největší a nejzáhadnější akciový propad roku. Jedná se ještě o investiční příležitost?
Zdroj: depositphotos.com

Velmi nadějná společnost, která ještě v loňském roce kandidovala na post jednoho z předních světových vývojářů virtuálního prostředí pro metaverse, v letošním roce absolutně propadla. Akcie Roblox se propadly pod úroveň své kotovací ceny (61 USD) na burze NYSE. Co se vlastně stalo?

Jaký je současný výhled této společnosti z technického a fundamentálního pohledu? A jedná se stále o investiční příležitost?

Akciový graf společnosti Roblox
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Společnost Roblox, která se zabývá výzkumem a vývojem 3D virtuálního prostředí, byla ještě v loňském roce jedním z černých koní, který se měl podílet na vývoji virtuálního světa metaverse. Spolupráce se společností META (dříve Facebook), jí měla zajistiti vstup na výsluní mezi největší technologické společnosti. Ovšem nic z toho se nejspíš nekoná.

Začátkem roku 2022 se akcie této společnosti propadly o 62 %, a to i přestože společnost v loňském roce vykázala nárůst tržeb o 115 %. Ten hlavní problém nastává v okamžiku, kdy se budeme ptát, proč se akcie Roblox takto znenadání propadly. Bohužel, odpověď nedostaneme!

Podle společnosti S&P Global Market Intelligence neexistuje žádný klasický fundament, který by vysvětloval tento enormní propad.

Analytici pouze předpokládají, že akciový propad byl způsoben oslabením důvěry investorů ve schopnost společnosti udržet své dosavadní tempo růstu a to v období, kdy se většina jejích zákazníků (děti ve věku 12-13 let) opět vrací ke klasickému způsobu života, který byl omezen restrikcemi spojenými s pandemií. K poklesu akcií Roblox rovněž podle analytiků přispěl novoroční propad akciových indexů, oslabením reagovaly na nejistotu ohledně zvyšování úrokových sazeb v USA.

Co bude dál?

Akciový růst této společnosti byl založen především na spekulacích ohledně spolupráce na metaverse. I když toto není v budoucnu vyloučenu, bude pro investory rozhodující, jakým způsobem se povede Robloxu jako samostatné firmě. I přes akciový propad analytici z Wall Street stanovili pro akcie Roblox cíl pro letošní rok na 105 USD, což je při současné ceně akcií více než 78% nárůst.

Denní graf akciové společnosti Roblox
Denní graf akciové společnosti Roblox
Zdroj: tradingview.com

Při pohledu na cenový graf investora jistě zaujmou zajímavé "mezery", neboli Gapy, které se v trhu vyskytují v okamžiku, kdy vzniká enormní převaha buď kupců nad prodejci (případ prvního Gapu) nebo převaha prodejců nad kupci (druhý Gap). Oba tyto signály značí nevyváženou likviditu na tomto finančním aktivu, což z hlediska dlouhodobé konzistence není dobrá zpráva a případný investor by za současného stavu musel počítat se zvýšenou volatilitou.

V růstu na předpokládaných 105 USD budou muset akcie Roblox pokořit dvě rezistentní zóny. První se nachází na cenové úrovni 70 USD za akcii. V okamžiku, kdy se cena akcií bude obchodovat nad druhou rezistentní zónou (80 USD), lze již hovořit o jistém nákupním potenciálu a zvýšené pravděpodobnosti toho, že akcie společnosti Roblox nejsou zcela ztracené.

Závěr

I po výrazném pádu akcií, se společnost Roblox může pyšnit zajímavým fundamentem. Možná, že pád akcií až pod hladinu kotovací ceny je ideální příležitostí pro investory, kteří věří projektu metaverse, nebo v nárůst zájmu o virtuální 3D světy. První známkou růstového potenciálu bude korelace růstu s indexem S&P 500, na který je podle analytiků kurz akcií společnosti Roblox silně fixován.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo