Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Raiffeisen Bank spustí se začátkem roku 2024 obchodování s kryptoměnami

Ing. Patrik Kudláček
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Raiffeisen Bank spustí se začátkem roku 2024 obchodování s kryptoměnami
Zdroj: Depositphotos.com

Rakouská Raiffeisen Bank hodlá nejpozději do ledna 2024 zavést službu obchodování s kryptoměnami pro své retailové zákazníky, což představuje významný krok v zavádění digitálních měn ve finančním sektoru.

Raiffeisen Bank, jejíž aktiva dosahují 215 miliard dolarů, spolupracuje s vídeňskou kryptoměnovou burzou Bitpanda, která je regulovaná rakouským Úřadem pro finanční trh a německým Spolkovým úřadem pro finanční dohled. Poskytuje bezpečnou platformu pro obchodování s řadou aktiv, včetně kryptoměn a drahých kovů.

Curt Chadha, vedoucí oddělení inovací banky, zdůrazňuje, že nová služba obchodování s kryptoměnami vychází vstříc digitálně smýšlejícím zákazníkům a je zaměřena na menší investory ve snaze zpřístupnit digitální investice širšímu okruhu lidí.

Služba bude mít premiéru ve Vídni a umožní zákazníkům obchodovat s kryptoměnami prostřednictvím aplikace Raiffeisen na jejich mobilních zařízeních. Chadha ujišťuje, že tato služba bude uživatelsky přívětivá a bezpečná, podobně jako tradiční bankovní převody.

Rozvoj digitálních aktiv a inovace

Spolupráce Raiffeisen Bank a Bitpandy podtrhuje závazek banky k inovacím a rostoucímu významu digitálních aktiv.

Vzhledem k tomu, že tradiční finanční instituce začínají digitální měny integrovat jen pomalu, může iniciativa Raiffeisen Bank podpořit podobné projekty a zlepšit dostupnost a legitimitu investic do kryptoměn.

 

Líbil se vám tento článek?
33
2

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Lukáš Dziadkowiec

RB, RB není to ta samá banka co ve hromadně rušila účty Českým firmám, které jen trošku zavadili o krypto ? fíjó