Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Největší kryptoměnová směnárna CoinBase oficiálně zalistovala XRP

Největší kryptoměnová směnárna CoinBase oficiálně zalistovala XRP

Největší kryptoměnová směnárna CoinBase oficiálně zalistovala XRP

Největší kryptoměnová směnárna CoinBase oficiálně zalistovala kryptoměnu XRP. Tu je možné používat jako takzvanou přestupní měnu pro přeposílání mezinárodních měn, mezi které patří například americký dolar, japonský jen, euro či frank. Celou podstatou, na které systém XRP stojí, je takzvaná kryptografie, která využívá distribuované záznamy v peer-to-peer síti.

XRP je odteď podporována platformou Coinbase.com a Coinbasovou aplikací na Android a IOS. Ta však nebude zpočátku dostupná pro všechny země, mezi ně je zahrnuta například Velká Británie nebo New York. Coinbase svůj krok zdůvodňuje častými žádostmi svých uživatelů o rozšíření své platformy. Navíc se snaží o vytvoření nových nástrojů, které mohou usnadnit méně zdatným zájemcům o kryptoměny manipulaci a obchodování s nimi.

Kampaň #DeleteCoinbase!

I přes všechno se však Coinbase aktuálně potýká se silnou anti kampaní, kterou před několika týdny začali jeho vlastní uživatelé. Ti na twitterových účtech pod hashtagem #DeleteCoinbase zveřejňují screenshoty s potvrzením o zrušení svého účtu u Coinbase a další se k nim přidávají. Své jednání odůvodňují tím, že se podle nich společnost udává jiným směrem a už není tak důvěryhodná.

Celá „anti kampaň“ začala nabírat na obrátkách kvůli nedávné zprávě potvrzující akvizici analytické společnosti Neutrino, která je úzce spojena s firmou Hacking Team. Jak už název napovídá jedná se doopravdy o hackery, kteří mají ve své nabídce počítačové útoky nebo i sledování na objednávku.

Mezi další důvody, které budí nedůvěru mezi zákazníky Coinbase, patří především nově zavedené ukládání klíčů v iCloudu či Google Drive, což jim v žádném případě nepřipadá bezpečné. Podobné rozrušení přivodila i již zmíněná zpráva o zavedení kryptoměny XRP, která je pro některé značně kontroverzní.

Co si o těchto novinkách myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů níže! ⤵️

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 6
Bohumil Turek

Dobrý dentaky jsem Těm šmejdum naletěl a chtěl bych se připojit k hromadné žalobě. Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Bohumil Turek

Dobrý den, Bohumile. Můžeme Vás poprosit o více informací o Vašem problému? CoinBase není podvodná společnost, naopak se jedná o jednu z těch nejvíce důvěryhodných. Možná právě proto její jméno však využívají podvodníci a skrývají se za něj – s Coinbase ale nemají nic společného. Více informací naleznete např. v našem článku o nejčastějších podvodech s bitcoinem.

Milena Jindrová

Mám balíček na poště, nechci ho převzít. Na telefon mi nikdo neodpovídá.
Co mám dělat ? Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Milena Jindrová

Dobrý den Mileno, stejně jako všem ostatním zde v diskuzi poradím – nic nepřebírejte, nebojte se, žádné problémy vám to nezpůsobí, naopak ušetříte.

David

Dobrý den, když bych chtěl XRP obchodovat a ne jen koupit a držet, doporučujete nějakou krypto burzu? Děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den Davide, pro obchodování XRP je možné využít téměř všechny burzy. Binance, Bitfinex či BitMEX, všechny tuto možnost nabízí. I u CoinBase je ale za pomoci Coinbase Pro obchodovat.
Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo