Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Největší kryptoměnová směnárna CoinBase oficiálně zalistovala XRP

Publikováno
Největší kryptoměnová směnárna CoinBase oficiálně zalistovala XRP

Největší kryptoměnová směnárna CoinBase oficiálně zalistovala kryptoměnu XRP. Tu je možné používat jako takzvanou přestupní měnu pro přeposílání mezinárodních měn, mezi které patří například americký dolar, japonský jen, euro či frank. Celou podstatou, na které systém XRP stojí, je takzvaná kryptografie, která využívá distribuované záznamy v peer-to-peer síti.

XRP je odteď podporována platformou Coinbase.com a Coinbasovou aplikací na Android a IOS. Ta však nebude zpočátku dostupná pro všechny země, mezi ně je zahrnuta například Velká Británie nebo New York. Coinbase svůj krok zdůvodňuje častými žádostmi svých uživatelů o rozšíření své platformy. Navíc se snaží o vytvoření nových nástrojů, které mohou usnadnit méně zdatným zájemcům o kryptoměny manipulaci a obchodování s nimi.

Kampaň #DeleteCoinbase!

I přes všechno se však Coinbase aktuálně potýká se silnou anti kampaní, kterou před několika týdny začali jeho vlastní uživatelé. Ti na twitterových účtech pod hashtagem #DeleteCoinbase zveřejňují screenshoty s potvrzením o zrušení svého účtu u Coinbase a další se k nim přidávají. Své jednání odůvodňují tím, že se podle nich společnost udává jiným směrem a už není tak důvěryhodná.

Celá „anti kampaň“ začala nabírat na obrátkách kvůli nedávné zprávě potvrzující akvizici analytické společnosti Neutrino, která je úzce spojena s firmou Hacking Team. Jak už název napovídá jedná se doopravdy o hackery, kteří mají ve své nabídce počítačové útoky nebo i sledování na objednávku.

Mezi další důvody, které budí nedůvěru mezi zákazníky Coinbase, patří především nově zavedené ukládání klíčů v iCloudu či Google Drive, což jim v žádném případě nepřipadá bezpečné. Podobné rozrušení přivodila i již zmíněná zpráva o zavedení kryptoměny XRP, která je pro některé značně kontroverzní.

Co si o těchto novinkách myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů níže! ⤵️

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (6 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Bohumil Turek

Dobrý dentaky jsem Těm šmejdum naletěl a chtěl bych se připojit k hromadné žalobě. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Bohumile. Můžeme Vás poprosit o více informací o Vašem problému? CoinBase není podvodná společnost, naopak se jedná o jednu z těch nejvíce důvěryhodných. Možná právě proto její jméno však využívají podvodníci a skrývají se za něj – s Coinbase ale nemají nic společného. Více informací naleznete např. v našem článku o nejčastějších podvodech s bitcoinem.

Milena Jindrová

Mám balíček na poště, nechci ho převzít. Na telefon mi nikdo neodpovídá.
Co mám dělat ? Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den Mileno, stejně jako všem ostatním zde v diskuzi poradím – nic nepřebírejte, nebojte se, žádné problémy vám to nezpůsobí, naopak ušetříte.

David

Dobrý den, když bych chtěl XRP obchodovat a ne jen koupit a držet, doporučujete nějakou krypto burzu? Děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den Davide, pro obchodování XRP je možné využít téměř všechny burzy. Binance, Bitfinex či BitMEX, všechny tuto možnost nabízí. I u CoinBase je ale za pomoci Coinbase Pro obchodovat.
Vojtěch, Finex.cz