Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Přichází na Bitcoin klasická předhalvingová korekce? Jak bude hluboká?

Bitcoin před pár dny dosáhl nového maxima, ale čelí potenciální předhalvingové korekci. Analytici se vyjadřují k historickým trendům a budoucím možnostem.

Přichází na Bitcoin klasická předhalvingová korekce? Jak bude hluboká?
Zdroj: Depositphotos.com

Bitcoin (BTC) se nedávno vyšplhal na nové rekordní maximum, když 13. března překonal 73 500 USD. Analytici trhu začali uvažovat o pravděpodobnosti předhalvingové korekce.

Následné cenové pohyby jakoby jim dávaly za pravdu. Bitcoin ze svého maxima ztratil už skoro 8 %.

Historické trendy naznačují možný výrazný pokles ceny před očekávanou událostí halvingu, ke kterému má dojít 20. dubna.

Analýza předchozích cyklů

Analytik s pseudonymem Rekt Capital zdůrazňuje, že Bitcoin již letos zaznamenal pullback, v lednu pokles o 18 % a na začátku března o 14 %.

V důsledku toho, pokud dojde ke korekci před halvingem, může být ta nyní mírnější než v předchozích cyklech. Může ale trvat až 77 dní.

Například před půlením v roce 2020 došlo k 20% poklesu a před událostí v roce 2016 byl zaznamenán dokonce 38% pokles.

Pokles v minulých cyklech přicházel 14 až 28 dní před halvingem, což je období, do kterého vstupujeme.

Současný cyklus je však jedinečný, protože Bitcoin před půlením dosáhl rekordního maxima, což se odchyluje od minulých trendů, kdy ATH přišlo až po halvingu.

Navzdory nedávným maximům trajektorie růstu Bitcoinu stále zaostává za tempem předchozích cyklů.

Podle údajů společnosti Ecoinometrics by se v případě, že by se Bitcoin řídil předchozími vzorci růstu, mohla jeho hodnota vyšplhat až mezi 100 000 a 300 000 USD za minci.

To naznačuje, že stále existuje prostor pro růst ceny, než dojde k půlení. Rekt Capital dále poznamenává, že Bitcoin úspěšně znovu otestoval své staré historické maximum 69 000 USD, čímž tuto hladinu stanovil jako nový support.

Při pohledu do budoucna

Společnost Bernstein, která se zabývá správou majetku, předpokládá, že by se cena Bitcoinu mohla po půlení vyšplhat přibližně na 150 000 USD do poloviny roku 2025.

Tato předpověď vychází ze silné poptávky po spotových fondech obchodovaných na burze (ETFs) na bitcoiny, které od svého spuštění 10. ledna zaznamenaly značný příliv peněz.

Techničtí analytici, včetně Joshe Olszewicze, však na grafu ceny Bitcoinu identifikovali rostoucí klín (rising wedge), který obvykle naznačuje medvědí výsledek.

Tento obrazec, charakterizovaný sbíhajícími se vzestupnými trendovými čarami, signalizuje oslabení býčího momenta a často předchází prolomení ceny.

Zdroj: coindes.com
Rising wedge na Bitcoinu
Rising wedge na Bitcoinu

Navzdory potenciálnímu pullbacku signalizovanému rising wedgem zůstává Olszewicz ohledně odolnosti Bitcoinu optimistický.

Faktory, jako je pokračující příliv prostředků do ETFs a konzistentní nákupy ze strany subjektů, jako je MicroStrategy, v čele s generálním ředitelem Michaelem Saylorem, mohou omezit trvání a hloubku případného cenového ústupu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.