Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Polygon přichází s novým tokenem $POL

Publikováno
Polygon přichází s novým tokenem $POL
Zdroj: Adobe Stock

Společnost Polygon Labs stojící za populárním sidechainem Etherea, Polygonem, chystá spuštění nové kryptoměny. Ta dostane ticker POL a půjde o rebranding dosavadní nativní mince sítě MATIC, k němuž dojde 2,5 roku po tom, co i samotný blockchain změnil název z původní Matic Network právě na Polygon Network.

Přechod z MATIC na POL doplní rozsáhlý upgrade sítě nazvaný jako Polygon 2.0, k jehož představení došlo 12. června letošního roku. Společnost již kontrakt nového tokenu POL otestovala začátkem října na testnetu a nyní dle plánu vedoucímu ke spuštění sítě nové generace došlo i k jeho nasazení na mainnet.

Čtěte více: Co přinese nový Polygon 2.0?
Čtěte více: Co přinese nový Polygon 2.0?

POL bude stejně jako dosud MATIC sloužit k placení transakčních poplatků (gas) na sidechainu a jako governance mince v rámci decentralizované správy celé sítě, o jejímž vývoji a budoucímu směřování rozhodují uživatelé.

Stejně jako MATIC půjde i POL stakovat, validátoři a uživatelé, kteří jim mince delegují, tak budou moci za zabezpečování sítě držením POL získávat drobný úrok.

“POL, hyperproduktivní token nové generace, bude pohánět obrovský ekosystém založených na nulových znalostech prostřednictvím tzv. re-staking protokolu, který umožní držitelům POL ověřovat více řetězců a vykonávat více rolí v každém z těchto řetězců,” uvádí Polygon Labs v tiskové zprávě.

Přestože již POL běží na mainnetu, MATIC nenahradí okamžitě. Ke všemu je třeba ještě schválení návrhu držiteli MATIC právě v rámci governance a samotný proces pak bude synchronizován s datem upgradu na Polygon 2.0.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.