Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Polygon Network spouští dlouho očekávané Polygon ID, řešení pro tvorbu a správu identity

Publikováno
Polygon Network spouští dlouho očekávané Polygon ID, řešení pro tvorbu a správu identity
Zdroj: cryptoslate.com

Spuštění služby Polygon ID přichází 12 měsíců poté, co byla poprvé uvedena do provozu v uzavřeném prostředí pro vybranou skupinu vývojářů. Unikátní projekt tvořící a umožňující správu digitální identity byl dlouhou dobu ve vývoji. Spuštění dlouho očekávaného produktu postaveného na bázi důkazů s nulovou znalostí (Zero-knowledge Proofs) oznámil oficiální twitterový účet Polygonu.

Důkazy s nulovou znalostí, neboli technologie tvořící základ ZK Rollupů, jednoho z nejočekávanějších řešení škálovatelnosti, umožňují uživatelům ověřit online svou identitu, aniž by předali své citlivé údaje třetím stranám.

“Polygon ID se od většiny ostatních decentralizovaných identifikačních nástrojů liší implementací technologie důkazů s nulovou znalostí, která uživatelům umožňuje ověřit svou identitu, aniž by museli odhalit citlivé údaje,” uvedl tým Polygonu.

Polygon ID přináší do sítě čtyři nové vývojářské nástroje – Verifier SDK, Issuer Node, Wallet SDK a Wallet App, které umožní vývojářům Polygonu integrovat decentralizovanou identitu do svých DeFi aplikací.

Zdroj: polygon.com
Graf zobrazující ověřování citlivých informací standardním způsobem a přes Polygon ID
Jaký je rozdíl mezi standardním principem ověření citlivých informací a Polygon ID?

Doposud bylo nutné pro ověření identity poskytnout třetí straně svůj doklad totožnosti, jako je občanský průkaz nebo pas. To s sebou nese nepříjemnou vlastnost narušení soukromí, neboť při předávání vašeho dokladu totožnosti zároveň poskytuje své osobní informace. Díky Polygon ID budou moci uživatelé vytvořit svoji digitálně ověřitelnou identitu s dostatečnou spolehlivostí bez nutnosti poskytnout osobní informace.

Uživatelé vytvoří svoji digitálně ověřitelnou identitu mimo blockchain, to znamená, že ji bude možné použít pro ověření v široce podporovaném formátu Verifiable Credentials (VC). Polygon tvrdí, že jde také o první nástroj digitální identifikace založený na důkazech s nulovou znalostí, který umožňuje uživatelům držet ověření lokálně na přenosných zařízeních, jako jsou chytré telefony, a že uživatelé již nebudou potřebovat hesla. Pro ověření bude stačit naskenování QR kódu a nebo připojit peněženku.

Poznámka

Poznámka: Přihlašování bez hesla radikálně zvyšuje míru bezpečnosti. Odpadá tímto hrozba špatně zvolených hesel, která jsou např. příliš krátká, chudá na sady znaků a nebo obsahují citlivé údaje, např. datum narození. Tato hesla crackerům většinou tolik zabrat nedají, násilné dekódování správného ZK Proofu je ovšem téměř nemožné.

Spoluzakladatel Polygon ID, David Schwartz, 1. března na Twitteru uvedl, že je produkt postaven “na nejnovějších standardech decentralizované identity”, které pomohou chránit vývojáře a uživatele před neoprávněným přístupem třetích stran.

“Poskytování identity způsobem, který může používat běžný uživatel, je svatým grálem v oblasti zavádění digitálních průkazů totožnosti,” dodal také Schwartz.

K integraci Polygon ID se již zavázalo několik projektů, například poskytovatel infrastruktury Web 3.0 Kaleido, řešení pro ověřování totožnosti Fractal a systém správy komunit Web 3.0 Collab.Land. Podle společnosti Polygon mají tyto projekty dohromady více než 4 miliony uživatelů. Zavedení Polygon ID plánují i další Web 3.0 projekty, například platforma The Sandbox a komunita Guild.xyz.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.