Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Polygon a Filecoin se společně integrují do prostorů Metaverse a NFT

Publikováno
Polygon a Filecoin se společně integrují do prostorů Metaverse a NFT
Zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/image-illustration/coin-polygon-on-background-digital-circuit-2032084688

Filecoin (FIL) a Polygon (MATIC), dvě populární blockchainové platformy, prohlubují své partnerství v oblasti NFT, Metaverse a gamingu.

Informoval o tom známý čínský krypto novinář a blogger Colin Wu.

Partnerství dvou zajímavých projektů

Filecoin a Polygon začaly v rámci partnerství vytvářet granty a hackathony, jenž mají pomoci vývojovým týmům a NFT projektům, které využívají blockchain Polygonu k integraci s Filecoinem a systémem InterPlanetary File System (IPFS).

Polygon

Polygon (MATIC) je projekt se zaměřením na řešení lepší škálovatelnosti Etherea na druhé vrstvě. A jelikož se podařilo vyřešit i problém vysokých poplatků, pomalého ověřování transakcí a stal se oblíbeným projektem v oblasti NFT a u tvůrců DLT her, je mnohdy nazýván jako “Ethereum killer” (ačkoli logicky bez Etherea by síť Polygonu nefungovala).

Později bylo vytvořeno Polygon Studios za účelem podpory herních vývojářů a projektů NFT pracujících s Web 3.0.

Od svého vzniku v roce 2019 se nativnímu tokenu MATIC daří velmi dobře. Ze své začínající hodnoty na 0,0044 USD vzrostl až na aktuální cenu 1,8 USD.

Filecoin

Filecoin (FIL)je ve své podstatě decentralizovaný úložný systém, jehož cílem je “ukládat nejdůležitější informace lidstva”. Projekt byl poprvé popsán už v roce 2014, přičemž ICO proběhlo až v roce 2017.

Token projektu s názvem FIL se dlouhou dobu držel při zemi v rozpětí od 3 do 5 USD. V roce 2021 však zaznamenal obrovskou explozi, která ho vystřelila až na cenu 185 USD. Poté se ale jeho trend obrátil a nyní se obchoduje na ceně 21,5 USD.

Protokol IPFS

IPFS je hypermediální protokol typu peer-to-peer navržený tak, aby chránil a rozšiřoval znalosti lidstva tím, že je web upgradovatelný, odolný a otevřenější.

Zároveň se však o IPFS a Filecoin začal zajímat velký počet týmů, které vytvářejí projekty zaměřené na hraní za účelem výdělku a souvisí s NFT, protože tyto platformy poskytují prokazatelné a decentralizované způsoby pro ukládání metadat a médií, jako jsou videa.

Nové příležitosti pro vývojáře NFT a Metaverse

V minulém roce Filecoin a Polygon společně spustily Mars Hackathon, který několikrát navštívilo více než 1500 vývojářských týmů, jež se snažily vybudovat nové dapps pomocí mostu vytvořeného Filecoinem a Polygonem. Hojně se mezi nimi vyskytovaly i aplikace zaměřené na oblasti NFT, Metaverse, digitální umění atd.

Kromě toho Polygon umožňuje vývojářům vytvářet NFT a ukládat je na IPFS a Filecoinu. K tomu byl napsán i speciální tutoriál určený vývojářům.

Nedávno byl také oznámen grant ve výši 5 000 USD pro projekty, které jsou způsobilé pro integraci IPFS a Filecoinu.

Závěr

Nové možnosti ve světě NFT tokenů, Metaverse a moderního gamingu jdou čím dál více kupředu. Proto jakákoli spolupráce v tomto sektoru má obrovskou budoucnost. Stejně tak jako projekty Polygon a Filecoin.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.