Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

On-chain analytici našli tajné adresy Muskových bitcoinů

Že Elon Musk investuje do kryptoměn, se vědělo. Nyní díky výzkumné agentuře Arkham můžeme sledovat kolik investuje a jak se mu to vyplácí.

Publikováno
On-chain analytici našli tajné adresy Muskových bitcoinů
Zdroj: bbc.com

Blockchainová analytická společnost Arkham Intelligence odhalila, že firmy Elona Muska, Tesla a SpaceX, dohromady vlastní Bitcoin (BTC) v hodnotě více než 1,3 miliardy USD.

Odhalení obchodů Muskových firem s bitcoiny

Podle výzkumu Arkhamu (ARKM) jsou podíly Tesly v bitcoinech rozděleny na 68 adresách v celkovém množství 11 509 BTC, tedy v hodnotě přibližně 780 milionů USD. SpaceX drží Bitcoin na 28 adresách, přičemž dohromady je na nich 8 285 BTC v hodnotě 560 milionů USD.

Elon Musk, známý svým nadšením pro kryptoměny, svými prohlášeními a činy významně ovlivnil trh a někteří mu připisují podíl na bull runu z roku 2021.

Už tehdy prohlašoval, že jeho SpaceX vlastní bitcoiny, ale vzhledem k tomu, že firma je soukromá, konkrétní čísla nebyla dosud známá.

Tesla také krátce přijímala Bitcoin jako formu platby za nákup automobilů, a to mezi 24. březnem a 12. květnem 2021, než tento program přerušila kvůli obavám o ochranu životního prostředí v souvislosti s těžbou Bitcoinu.

Zpráva Arkham Intelligence

Zpráva nabízí podrobnou transakční historii obou společností, která se datuje do počátku roku 2021, kdy Tesla do Bitcoinu vstoupila významnou investicí ve výši 1,5 miliardy USD.

Během nástupu poslední kryptozimy v květnu 2022 prodaly společnosti Tesla i SpaceX značné množství svých bitcoinů. Zatímco Tesla dokázala z těchto prodejů hospodařit se ziskem, SpaceX utrpěla ztrátu.

V loňském roce zpráva deníku Wall Street Journal uvedla, že společnost SpaceX odepsala na své investici do Bitcoinu 373 milionů USD.

Od listopadu se však investice společnosti SpaceX do Bitcoinu v rámci probíhajícího býčího období vrátila k ziskovosti a může se pochlubit ziskem 132 milionů USD.

Tesla je potom v zisku 455 milionů USD díky nedávnému prudkému nárůstu hodnoty Bitcoinu.

Další kroky Elona Muska

Identifikace investic Tesly a SpaceX do Bitcoinu podtrhuje rostoucí možnosti on-chain analytiky při odhalování finančních aktivit veřejných i soukromých společností v oblasti kryptoměn.

Ziskovost jejich investic do Bitcoinu, zejména ve světle nedávného prudkého nárůstu ceny, může povzbudit i další společnosti, aby kryptoměny považovaly za životaschopnou součást svých investičních portfolií.

Arkham na své platformě nabízí pohled na investice Tesly i SpaceX volně k nahlédnutí.

Zdroj: platform.arkhamintelligence.com
Tesla BTC investice podle Arkham Intelligence
Investice do BTC společnosti Tesla na platformě Arkham

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.