Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Obchodník s memetokeny udělal z 50 tisíc 51 milionů Kč! Jak se mu to povedlo?

Vsadil na dobrého koně. Nebylo to poprvé a nejspíš ani naposledy, kdy rychlý růst ceny nějakého memetokenu přinesl obchodníkovi milionové zisky. Ale...

Publikováno
Obchodník s memetokeny udělal z 50 tisíc 51 milionů Kč! Jak se mu to povedlo?
Zdroj: depositphotos.com

Obchodník s kryptoměnami během pouhých osmi hodin proměnil skromnou investici ve výši 2 275 USD (asi 52 tisíc Kč) na ohromujících 2,26 milionu USD (51,5 milionu Kč).

Trader, který dal své obchodní adrese název “sundayfunday.sol” využil volatilního trhu s memecoiny a dosáhl téměř 1000násobné návratnosti své počáteční investice.

Podle zprávy analytického portálu Lookonchain investoval 13 mincí SOL, aby získal 242 milionů jednotek nově uvedeného memecoinu 1DOL nacházejícího se právě na blockchainu Solany (SOL).

Rychlé zhodnocení 1DOL katapultovalo hodnotu zakoupených tokenů na 2,26 milionu USD. Tento pozoruhodný zisk podtrhuje potenciál i riziko obchodování na trhu s memekryptoměnami.

Memetokeny a jejich trakce

Memecoiny jako dogwifhat (WIF) a Pepe (PEPE) získaly od halvingu Bitcoinu (BTC) značnou trakci. Přestože tyto tokeny postrádají jakoukoli vlastní užitečnost, často dosahují mnohamiliardových ocenění.

Úspěch těchto mincí je z velké části poháněn spekulativním obchodováním a nadšením komunity. Token 1DOL, který byl spuštěn 18. května, vyvolal značný zájem navzdory absenci webových stránek a zabanovanému profilu na X.

Do druhého dne po startu zažil raketový vzestup na maximální hodnotu 0,018 USD. Od té doby se však jeho cena propadala a nyní stojí jen 0,0006 USD, tzn. pokles o cca 97 %.

Zdroj: geckoterminal.com
1DOL token
Vývoj 1DOL tokenu od startu 18. května 2024

Tento výnosný obchod však také vyvolal obvinění z insider tradingu a praní špinavých peněz mezi kryptoměnovými nadšenci.

Kritici tvrdí, že nízký fond likvidity tokenu v hodnotě 291 000 USD znemožňuje obchodníkovi zlikvidovat své podíly, aniž by to mělo vážný dopad na cenu tokenu.

Nejde o štěstí začátečníka

Obchodník, který si říká sundayfunday.sol, neměl jen jednorázové štěstí. Tato peněženka byla například největším účastníkem předprodeje tokenu Book of Memes (BOME).

S počáteční investicí více než 72 000 USD do tokenů BOME viděl obchodník, jak hodnota jeho držby na vrcholu vzrostla na více než 40 milionů USD.

Zdroj: geckoterminal.com
Book of memes BOME token
Vývoj kurzu BOME tokenu od startu 14. března 2024

Přestože část svých tokenů BOME zpeněžil za 38 305 SOL (tehdy přibližně 7,7 milionu USD), stále drží 894 miliard tokenů BOME.

Tyto zbývající tokeny mají hodnotu přibližně 10,5 milionu USD, což z obchodníka činí největšího individuálního držitele BOME.

Poznámka

Na svém vrcholu 1. dubna přesáhla celková hodnota peněženky 172 milionů USD.

Od té doby však zaznamenala výrazný pokles a ztratila více než 75 % své hodnoty, která nyní podle údajů CoinStats činí přibližně 47 milionů USD.

Peněženka sundayfunday.sol je silně zainvestována i do memetokenu WIF, když drží tokeny v hodnotě více než 15,8 milionu USD.

Na memecoinech zbohatli i jiní

Šílenství kolem memetokenů odráží širší trend mezi mladšími investory, kteří jsou stále více rozčarováni z tradičních fiskálních systémů.

Hao Yang, vedoucí finančních produktů burzy Bybit, přirovnal vzestup memecoinů k punkrockovému hnutí. Popsal ho jako projev frustrace mladých investorů z mizejících příležitostí, které měly předchozí generace.

Tyto příběhy rychlého hromadění bohatství prostřednictvím memecoinů jsou senzační, ale zároveň slouží jako varování před riziky.

Extrémní volatilita a spekulativní povaha těchto tokenů sice způsobuje, že někteří obchodníci zbohatnou, ale zbohatnou o peníze těch, kteří neměli tolik štěstí a místo obrovských zisků zažili nemalé ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.