Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Největší provozovatel kin na světě AMC přidá možnost platby prostřednictvím BTC

Publikováno
Největší provozovatel kin na světě AMC přidá možnost platby prostřednictvím BTC
Zdroj: forbes.cz

Adopce kryptoměn pokračuje. To se dá vyčíst i z další pozitivní novinky, která byla zveřejněna teprve včera.

V ní se CEO společnosti AMC Entertainment, Adam Aron, vyjádřil, že mají v plánu zařadit bitcoin jako možnost platby do všech svých kin. AMC je aktuálně největším provozovatelem kin na světě s více než 1 000 kiny a 11 000 plátny.

Bitcoin do konce roku 2021

Na včerejším earnings callu za Q2 2021 se Adam Aron vyjádřil, že tato společnost plánuje zavést bitcoin jako platební možnost za nákup nejen lístků, ale také za nákup produktů či služeb v rámci kin. Mělo by se tak stát do konce roku 2021, přičemž již nyní má být údajně vyvíjená infrastruktura na to, aby byla tato platební možnost spuštěna co nejdříve.

Výhodu v tomto kroku vidí Adam Aron zejména v tom, že podle jeho vlastních slov nám už leden 2021 ukázal, jakou “moc” na trhu mají tzv. “YOLO” investoři a obchodníci (lze přeložit jako lidé, kteří bezhlavě vsadí všechny své úspory na jednu nejistou kartu/akcii).

Myslí si, že přesně tento typ investorů, kteří v lednu vyhnal cenu AMC akcie o více než 1 000 %, je ten typ investora, který rád používá kryptoměny jako platební nástroj.

I proto nyní AMC plánuje zapracovat na integraci minimálně největší kryptoměny do nabídky.

Přestože nepřišlo vyjádření o tom, zda se dá očekávat, že budou umožněné i platby jinými kryptoměnami, spekulace určitě hovoří o tom, že BTC nezůstane jediným coinem v nabídce.

Tento krok má navíc pomoci AMC s dosažením jejich Q4 cíle na tento rok co se týče příjmů, které by podle odhadů mohly sahat až do výše 5,4 miliardy dolarů.

Poznámka

V tuto chvíli je tento cíl spíše v nedohlednu, neboť za Q2 tohoto roku byly příjmy této společnosti “pouze” ve výši 444 milionů dolarů.

Přesto jde o obrovský nárůst oproti minulému “pandemickému roku”, kdy se příjmy dostaly pouze na úroveň 18,9 milionu dolarů.

AMC chce napomoci k navýšení svých příjmů i tím, že umožní další platební možnost nejprve do amerických kin, aby byla následně implementována v ostatních státech. Navíc firma také plánuje otevření hned desítek dalších kin nejen v USA, ale i v Evropě či v Asii.

Zdá se tak, že extrémní nárůst akcií AMC, který zaznamenala tato společnost i díky Reddit skupině /Wallstreetbets, umožnil jednomu z největších provozovatelů kin na světě, aby dostal druhých dech a přežil pandemii. Ta mohla klidně celou firmu bez problémů zruinovat vzhledem k zaváděným opatřením po celém světě.

Na earnings call, který se odehrál 9. srpna a ve kterém byly oznámeny i právě tyto novinky, reagovala pozitivně i cena AMC akcie, která narostla přibližně o 4 % na aktuální úroveň 34 dolarů.

Pro srovnání, loni v tomto čase stály akcie 4,47 dolaru, přičemž v lednu za pomoci WallStreetBets dosáhly lokálního vrcholu 19,9 dolarů. Na své dlouhodobé ATH se ale dostaly jen před pár týdny, kdy se o rozruch opět postarali právě retail tradeři, kteří dohnali tuto akci až na hodnotu 72,62 dolaru.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Od roku 2017 se věnuji kryptoměnám zejména z pohledu novinek a fundamentálních analýz, přičemž píšu články nejen pro několik slovenských a českých webů, ale také pro zahraniční projekty. Na kryptoměnách mě fascinuje zejména jejich ekonomický potenciál a to, jak mohou ovlivnit a společně změnit finanční svět. Je téměř jisté, že FinTech, kryptoměny a decentralizované technologie najdeme v budoucnu ve všech možných odvětvích a já chci určitě být součástí této změny.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.