Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Největší provozovatel kin na světě AMC přidá možnost platby prostřednictvím BTC

Největší provozovatel kin na světě AMC přidá možnost platby prostřednictvím BTC

Největší provozovatel kin na světě AMC přidá možnost platby prostřednictvím BTC
Zdroj: forbes.cz

Adopce kryptoměn pokračuje. To se dá vyčíst i z další pozitivní novinky, která byla zveřejněna teprve včera.

V ní se CEO společnosti AMC Entertainment, Adam Aron, vyjádřil, že mají v plánu zařadit bitcoin jako možnost platby do všech svých kin. AMC je aktuálně největším provozovatelem kin na světě s více než 1 000 kiny a 11 000 plátny.

Bitcoin do konce roku 2021

Na včerejším earnings callu za Q2 2021 se Adam Aron vyjádřil, že tato společnost plánuje zavést bitcoin jako platební možnost za nákup nejen lístků, ale také za nákup produktů či služeb v rámci kin. Mělo by se tak stát do konce roku 2021, přičemž již nyní má být údajně vyvíjená infrastruktura na to, aby byla tato platební možnost spuštěna co nejdříve.

Výhodu v tomto kroku vidí Adam Aron zejména v tom, že podle jeho vlastních slov nám už leden 2021 ukázal, jakou "moc" na trhu mají tzv. "YOLO" investoři a obchodníci (lze přeložit jako lidé, kteří bezhlavě vsadí všechny své úspory na jednu nejistou kartu/akcii).

Myslí si, že přesně tento typ investorů, kteří v lednu vyhnal cenu AMC akcie o více než 1 000 %, je ten typ investora, který rád používá kryptoměny jako platební nástroj.

I proto nyní AMC plánuje zapracovat na integraci minimálně největší kryptoměny do nabídky.

Přestože nepřišlo vyjádření o tom, zda se dá očekávat, že budou umožněné i platby jinými kryptoměnami, spekulace určitě hovoří o tom, že BTC nezůstane jediným coinem v nabídce.

Tento krok má navíc pomoci AMC s dosažením jejich Q4 cíle na tento rok co se týče příjmů, které by podle odhadů mohly sahat až do výše 5,4 miliardy dolarů.

AMC chce napomoci k navýšení svých příjmů i tím, že umožní další platební možnost nejprve do amerických kin, aby byla následně implementována v ostatních státech. Navíc firma také plánuje otevření hned desítek dalších kin nejen v USA, ale i v Evropě či v Asii.

Zdá se tak, že extrémní nárůst akcií AMC, který zaznamenala tato společnost i díky Reddit skupině /Wallstreetbets, umožnil jednomu z největších provozovatelů kin na světě, aby dostal druhých dech a přežil pandemii. Ta mohla klidně celou firmu bez problémů zruinovat vzhledem k zaváděným opatřením po celém světě.

Na earnings call, který se odehrál 9. srpna a ve kterém byly oznámeny i právě tyto novinky, reagovala pozitivně i cena AMC akcie, která narostla přibližně o 4 % na aktuální úroveň 34 dolarů.

Pro srovnání, loni v tomto čase stály akcie 4,47 dolaru, přičemž v lednu za pomoci WallStreetBets dosáhly lokálního vrcholu 19,9 dolarů. Na své dlouhodobé ATH se ale dostaly jen před pár týdny, kdy se o rozruch opět postarali právě retail tradeři, kteří dohnali tuto akci až na hodnotu 72,62 dolaru.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,73%
Cena
$24 742
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+0,99%
Cena
$329,6
Graf posl. 7 dní
Graf Ripple
Změna za 24h
+2,58%
Cena
$0,39

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo