Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nastávají zlaté časy? Bude cena zlata růst?

Publikováno
Nastávají zlaté časy? Bude cena zlata růst?

Ceny zlata budou v následujících dnech růst. Nebo to bude jinak? Podívejme se, co říkají experti na slovo vzatí i amatérští obchodníci.

Výsledky průzkumu Kitco

Názory na budoucí vývoj nejsou ani zdaleka jednotné, jak vyplývá z průzkumu, za kterým stojí společnost Kitco. Za Wall Street se vyjádřilo celkem třináct analytiků. Hned 54 % z nich, tedy celkem sedm, se shodlo na tom, že zlato bude posilovat. Opačného názoru bylo 23 %, to znamená tři z nich. Zbytek se vyjádřil neutrálně.

Výsledky okomentoval i Phil Flynn, senior analytik ve společnosti The PRICE Futures Group, který ve svém odhadu předpokládá i zvýšení poptávky po zlatu, což by mělo právě přispět i k jeho vzestupu. Zároveň také upozornil na to, že nedochází v současných podmínkách ke zvýšení jádrové inflace a nenavyšovat úrokové sazby se rozhodl i Federální rezervní systém.

Jeho pozitivní náhled sdílí i Daniel Pavilonis z RJO Futures, který poukázal na to, že zlato sice v těchto dnech zažilo pokles, nicméně mohla by to pro tuto komoditu naopak být příležitost, jak se znovu odrazit k příznivějším číslům. Za profesionály se také vyjádřil šéf obchodování ve švýcarské společnosti MKS SA Afshin Nabavi. Ten se nechal slyšet, že zlato by se mohlo dostat i nad hranici 1 300 dolarů.

Výsledky průzkumu o cenách zlata
Výsledky průzkumu zlatu na Wall Street (zdroj: Kitco)

Další názory na vývoj zlata

Charlie Nedoss, tržní stratég z LaSalle Futures Group, správně poukázal na to, že zlato zažilo pokles dva týdny po sobě a Zároveň ale očekává ještě jeden nepříznivý týden. Upozornil ale zároveň na stávající na příznivý vývoj ekonomiky s tím, že dolar posilní také zlato.

Průzkumu se v rámci drobných investorů (Main Street) zúčastnilo na internetu celkem 534 respondentů. Na rozdíl od expertů jsou zde názorové tábory rozděleny zřetelněji. Celkem 45 %, to znamená 293 hlasujících, se přiklonilo k tomu, že zlato bude růst. Na opačné straně stojí 36 % respondentů čili 191 lidí. Zbylých 104 hlasujících, tj. 19 %, zůstalo ve svém postoji neutrálních.

Sledujte nás dál, přineseme další aktuální informace a analýzy nejen o vývoji zlata, ale i dalších komodit.

Předpokládaný vývoj ceny zlata
Předpokládaný vývoj ceny zlata od tradera JunZhang

Kde se zlatem obchodovat?

Pokud si myslíte, že cena zlata bude stoupat, můžete si objednat jeho slitky až domů. Je to sice trochu nákladnější (náklady na ražení a úpravu zlata) ale o to zajímavější. Možnost držet své investice v ruce je přeci jen něco jiného, než jen měnící se on-line čísla…

Dalším způsobem je otevřít long obchod u některého z forexových (cfd) brokerů, např. Plus500.

Pokud si na druhou stranu myslíte, že cena zlata bude klesat, i na tento scénář lze u Plus 500 spekulovat. Přesvědčte se sami. Vyzkoušet to můžete úplně zdarma na jejich demo účtu.

Obchodovat u Plus500 můžete už dnes

U 80 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Ivana Zelená

A co teprve pak cena stříbra, četla jsem, že na tom taky není úplně zle poslední dobou…. Je podle vás lepší investovat do stříbra, nebo do zlata? Co podle vás nabídne větší zhodnocení?

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎