Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mimořádný úspěch Portu Gallery. Ikonické plakáty Alfonse Muchy překonaly investiční rekordy!

Mimořádný úspěch Portu Gallery. Ikonické plakáty Alfonse Muchy překonaly investiční rekordy!

Na platformě Portu Gallery bylo investováno 270 milionů korun do historických plakátů Alfonse Muchy. Jedná se o jednu z největších investic do umění, která byla na našem území realizována. 

Společnost Wood & Company zpřístupnila kolekci historických plakátů secesního malíře Alfonse Muchy ke kolektivnímu investování, což je v oblasti investic do umění průlomový krok.

Tato příležitost, prezentovaná prostřednictvím investičního portálu Portu, vyvolala značné vzrušení. Přes dva tisíce jednotlivců podalo objednávky v celkové hodnotě 270 milionů korun, čímž bylo dosaženo 100 % cílové částky. Tato mimořádná možnost investovat tak skončila výrazným úspěchem.

Roste zájem o alternativní investice

Úspěch kampaně poukazuje na rostoucí zájem o alternativní investice, zejména v oblasti umění. Platformy jako Portu otevírají trh a umožňují širšímu publiku investovat do umění, což je sofistikovaná forma diverzifikace aktiv.

Umělec Alfonse Mucha, který stojí za touto sbírkou, byl klíčovou postavou secesního hnutí. Plakáty, představující Muchův jedinečný styl, jsou nejen esteticky přitažlivé, ale také historicky významné, což láká jak milovníky umění tak i investory. Příliv investic svědčí o silném zájmu veřejnosti o umění jako o životaschopné aktivum.

Příběh sestavení této sbírky a jejího nabízení investorům je v oblasti investic do umění ojedinělý. Je příkladem spojení kultury a obchodu.

Největší úpis umění Portu Gallery

Ředitel Portu Gallery Martin Jaroš se s nadšením vyjádřil, že tato emise byla největší, jakou dosud na Portu Gallery měli. Nabídkou oslovili především drobné, retailové klienty, kteří s Portu investovali už předtím a ti tentokrát své objednávky navýšili a průměrně investovali kolem 100 tisíc korun.

Podle ředitele ale nabídka přesvědčila i movité zákazníky samotné skupiny Wood, kteří v desítkách případů zainvestovali i více než milion korun. Proto celková průměrná individuální investice dosáhla 122 tisíc korun.

Budoucnost sbírky a investic do umění

Portu plánuje sbírku držet tři až pět let, přičemž o jejím dalším osudu rozhodnou sami investoři. Ředitel Portu Gallery slíbil, že sbírka po této době bude nabídnuta primárně jako celek, a to nejspíš nějaké instituci nebo movitému sběrateli v tuzemsku či zahraničí. Mezitím se bude Portu Gallery o sbírku starat.

Postup financování sbírky plakátů Alfonse Muchy představuje bezpochyby zásadní okamžik pro sektor investic do umění. Znamená zpřístupnění investic do umění mnohem širšímu okruhu investorů – doslova přiblížení retailu. Bude tento úspěch inspirací pro další inovativní možnosti investic do umění?

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.