Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Microsoft pokořil hodnotu 3 biliony dolarů! Co bude se společností dál?

Tržní kapitalizace Microsoftu přesáhla 3 biliony dolarů hlavně díky inovacím v oblasti umělé inteligence. Bude využívat svého dominantního postavení v oboru i nadále?

Publikováno
Microsoft pokořil hodnotu 3 biliony dolarů! Co bude se společností dál?
Zdroj: depositphotos.com

Tržní kapitalizace společnosti Microsoft včera překonala hranici 3 bilionů dolarů, když se cena akcií společnosti podívala nad úroveň 404 dolarů. Posléze během dne akcie trochu oslabily, ale to nemění nic na faktu, že se hodnota Microsoftu jako druhé společnosti v historii dostala nad 3 biliony dolarů.

Tento úspěch podtrhuje solidní výkonnost společnosti za poslední rok a důvěru investorů, zejména v její iniciativy v oblasti umělé inteligence. Tržní ocenění Microsoftu nyní přesahuje celý HDP Francie a jen těsně zaostává za HDP Spojeného království, což ukazuje obrovský rozsah jeho finanční síly.

Za úspěchem stojí (především) umělá inteligence

Tento milník je důkazem strategické prozíravosti společnosti, která neváhala investovat včas peníze do správného odvětví. Momentálně jsou pro Microsoft klíčové jeho významné investice do umělé inteligence, včetně integrace pokročilých nástrojů , jako je ChatGPT, do vlastní nabídky produktů.

Rozhodnutí prohloubit partnerství Microsoftu s OpenAI, tvůrce ChatGPT, postavilo společnost do čela inovací v oblasti generativní AI.

Aktuální vývoj ceny akcií Microsoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Akcie se vyšplhaly do nových výšin a po loňském 57% skoku výrazně rostou i v letošním roce. Tento prudký nárůst je z velké části přičítán optimismu trhu ohledně potenciálu umělé inteligence. Ten může být pro Microsoft i hnacím motorem budoucího růstu.

Agresivní kroky společnosti v oblasti komercializace AI a začlenění této technologie do svých produktů s předstihem před konkurencí byly investory a analytiky přijaty s důvěrou.

Na čem se zakládá důvěra analytiků?

Analytici ze společností Citi a Morgan Stanley vyjádřili optimistické pocity ohledně vedoucí pozice společnosti Microsoft v oblasti AI a jejího potenciálu solidně překonat očekávání v rámci nadcházející zprávy o výsledcích hospodaření za druhé fiskální čtvrtletí (čtvrté kalendářní čtvrtletí roku 2023).

Analytici Citi upravili své odhady a cílovou cenu směrem nahoru a ponechali pro akcie nákupní doporučení. Analytici Morgan Stanley rovněž upravili svou cílovou cenu ze 415 na 450 dolarů, čímž signalizují důvěru ve schopnost Microsoftu překonat konsenzuální odhady.

Analytici Bank of America rovněž stanovili cílovou cenu na 450 USD na akcii a očekávají další růst společnosti. Trh tak netrpělivě očekává zprávu o výsledcích společnosti Microsoft za čtvrté čtvrtletí, která bude zveřejněna 30. ledna.

Slovo závěrem

Microsoft, který je součástí vlivné skupiny akcií označované jako velkolepá sedmička ( AlphabetAmazonAppleMetaMicrosoftNvidia a Tesla), se zásadním způsobem podílel na růstu trhů na rekordní úroveň.

Jeho podíl je obzvláště významný, neboť tvoří 7,3 % indexu S&P 500. Pozoruhodné je, že podle analytiků Bespoke Investment Group se společnosti Nvidia a Microsoft společně podílely na letošním růstu indexu S&P 500 přibližně ze 75 %.

Přímá cesta společnosti Microsoft k této monumentální tržní kapitalizaci odráží potenciál technologického sektoru pro rychlý růst díky včasně zavedené inovaci. Vzhledem k tomu, že společnost pokračuje v posouvání hranic umělé inteligence a dalších technologií, její růst zdaleka nemusí být u konce.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎