Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Microsoft za 500 dolarů? Co je předpokladem pro 35% růst v následujícím roce?

Microsoft výrazně těží z investic do umělé inteligence a jeho akcie letos vzrostly o více než 50 %. Analytici však akciím předpovídají růst o dalších 35 % i v roce následujícím. Proč?

Publikováno
Akcie Microsoft za 500 dolarů? Co je předpokladem pro 35% růst v následujícím roce?
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Microsoft, přední světový hráč v oblasti softwaru, přitahuje značnou pozornost akciových analytiků. Joel Fishbein ze společnosti Truist Securities vydal pro Microsoft nákupní rating a předpokládá cílovou cenu 600 USD v příštích třech letech, což znamená potenciální 60% zisk oproti aktuální ceně akcií.

Tento optimistický výhled je podpořen působivými výsledky společnosti Microsoft, která letos zvýšila hodnotu svých akcií o 55 % a za poslední tři roky o 70 %. Microsoft tak pomalu šlape na paty Applu, jako nejhodnotnější akciové společnosti.

Vývoj ceny akcií Microsoft za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Průměrný poměr ceny a zisku (P/E) společnosti Microsoft se za posledních deset let pohyboval kolem 31, což naznačuje, že společnost sice dosáhla robustního růstu tržeb a zisku, ten však neodpovídal tempu růstu ceny akcií.

Přesto je výkonnost akcií Microsoft pozoruhodná, díky čemuž se Microsoft může pochlubit tržní kapitalizací ve výši 2,8 bilionu dolarů.

Jeho segment produktivity a podnikových procesů zahrnující Office, Exchange, SharePoint, Microsoft Teams a LinkedIn, je tradičně tahounem příjmů. Společnosti se ale velmi daří i v dalších segmentech.

Cloudové služby a AI

Fishbeinova důvěra v Microsoft je z velké části přisuzována včasným strategickým investicím společnosti do umělé inteligence (AI), které ji postavily do pozice lídra tohoto technologického trhu v hodnotě mnoha miliard dolarů.

Zavedení generativních nástrojů AI u zákazníků cloudové infrastruktury společnosti Microsoft již začalo přinášet pozitivní výsledky. V posledním čtvrtletí získal Microsoft část tržního podílu svých klíčových konkurentůAmazon a Alphabet, Přibližně tři procentní body růstu jeho cloudových služeb totiž připadají na eskalující poptávku po službách AI.

Očekává se, že nedávné uvedení Microsoft Copilot, generativního asistenta AI integrovaného do jeho softwarových produktů a služeb, přispěje v příštích letech k dodatečným příjmům v řádu miliard dolarů.

Zapojení společnosti Microsoft do AI výrazně posílilo její atraktivitu mezi růstově orientovanými investory. Vzhledem k jedinečnému postavení společnosti Microsoft v technologickém ekosystému a obrovskému potenciálu, který má k dispozici, se objevují náznaky, že prognóza analytiků může být dokonce konzervativní.

Co přinese příští rok?

Konsenzuální hodnocení 40 analytiků řadí akcie společnosti Microsoft do kategorie “moderate buy”, přičemž 4 analytici hodnotí akcie jako hold a 36 jako buy. Průměrná dvanáctiměsíční předpověď ceny akcií společnosti Microsoft je 392,93 USD s rozpětím od nejvyšší hodnoty 475,00 USD do nejnižší hodnoty 232,00 USD.

Vzhledem k tomu, že Microsoft nadále využívá svého počátečního rozmachu v oblasti umělé inteligence a využívá strategických iniciativ, jako je například očekávaný přínos akvizice společnosti Activision Blizzard, budou investoři a analytici pozorně sledovat, zda společnost dokáže splnit nebo překonat vysokou laťku nastavenou nedávnou výkonností svých akcií a optimistickými prognózami odborníků z oboru.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎