Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Banka mBank chce do roku 2028 oslovit 100 000 podnikatelů! Na jaké ojedinělé benefity je chce lákat?

MBank chce přilákat co nejvíce živnostníků. Nově nabízí podnikatelům účet bez poplatků s garancí navždy zdarma a spoření s úročením bez limitů.

Publikováno
Banka mBank chce do roku 2028 oslovit 100 000 podnikatelů! Na jaké ojedinělé benefity je chce lákat?
Zdroj: Depositphotos.com

Banka mBank, významný hráč na poli digitálního bankovnictví, se rozhodla zaměřit na malé podnikatele v České republice a na Slovensku. Nově jim garantuje, že podnikatelský účet mKonto Business bude navždy bez poplatků za vedení.

To ale není vše! Podnikatelům také nabízí spořicí účet bez limitů, který je zhodnocený stejně jako ten pro retailovou klientelu. Banka chce živnostníkům pomáhat také s rozjezdem podnikání a poskytovat poradenství a podporu podnikajícím jedincům.

Přečtěte si více o bance mBank

Kód banky: 6210

Účet s vedením zdarma navždy

Jednou z klíčových iniciativ mBank pro podnikatele je zavedení garance vedení zdarma u podnikatelského účtu mKonto Business, a dále spořicí účet s úročením celé částky bez omezení – stejně tak, jako tomu je u retailové klientely.

Banka nové nabízí mKonto Business s doživotní garancí bezplatného vedení účtu. Klienti mohou navíc využívat bezplatné standardní transakce, příkazy, výběry z bankomatu v tuzemsku i v zahraničí, a také okamžité platby v rámci mBank. Pouze za okamžité platby do jiných bank si mBank účtuje symbolický poplatek 1 Kč.

Pro podnikatele je k dispozici také spořicí účet eMax Business, který nově nabízí stejně výhodnou úrokovou sazbu jako eMax Plus pro osobní klientelu, aktuálně ve výši 4 % p.a.

Hlavní výhodou je, že spořicí účet pro podnikatele úročí celý vklad bez horního limitu, na rozdíl od spotřebitelského účtu eMax Plus, kde vyšší úrok platí pouze pro vklady do 500 000 Kč. V případě, že na spořicím účtu eMax Plus vložíte více než 500 000,01 Kč, bude se na celý zůstatek vztahovat úrok ve výši 0,01 % ročně.

Sazba na spořicím účtu však není nijak dlouhodobě garantovaná a bude se vyvíjet dle základních sazeb stanovených Českou národní bankou.

Co mBank k této iniciativě vede?

Cílem této nabídky je podpořit podnikatele od počátečních fází jejich podnikání až po jeho rozvoj. MBank si stanovila ambiciózní cíl získat do roku 2028 okolo 100 000 aktivních klientů z řad podnikatelů, přičemž ve svých službách klade důraz na jednoduchost, poradenské služby a další výhody.

Nedávná studie mBank společně s Visa Consulting a agenturou Ipsos odhalila, že v České republice je přibližně milion drobných podnikatelů, s počtem do 9 zaměstnanců. Přičemž až 55 % používá ke svému podnikání osobní účty, protože neexistuje zákonný požadavek na samostatný podnikatelský účet. Většina z nich používá samostatný účet pouze pro to, aby oddělili osobní a firemní finance.

Nedostatek informací a finančních prostředků

Studie také zdůraznila, že téměř 90 % podnikatelů označilo nedostatek finančních prostředků za hlavní překážku v počáteční fázi podnikání, přičemž téměř polovina z nich uznala potřebu pomoci. Jako další časté problémy, se kterými se podnikatelé potýkají, byla uvedena administrativní zátěž, nestabilní cash flow a nedostatek informací.

Při výběru banky více než třetina respondentů z řad podnikatelů uvedla, že by neuvažovala o bance, která by neměla online onboarding a služby. Kromě toho 94 % podnikatelů spoléhá na své účetní jako na primární zdroj informací při zahájení podnikání.

Na základě těchto poznatků si mBank připravila novou nabídku pro podnikatele, která by jim měla usnadnit podnikání. Primárně sjednotila podmínky pro osobní i podnikatelské účty, a nabídla další funkce neobvyklé pro podnikatelské účty, jako je například garance, že podnikatelský účet bude navždy zdarma.

Základem je snadná správa online

Nový podnikatelský účet mBank je přístupný prostřednictvím aplikace mobilního bankovnictví. Klienti v aplikaci naleznou oba účty (jako osobní, tak podnikatelský) pěkně pohromadě. mBank také chystá možnost sjednat si v mobilním bankovnictví kontokorentní úvěr zdarma, i když upozorňuje, že absenci poplatků za tuto službu nelze garantovat na dobu neurčitou.

Vzhledem k tomu, že mBank se chystá do čtyř let ztrojnásobit počet svých klientů z řad podnikatelů, na jejich podporu se dlouhodobě a systematicky připravovala. Na základě témat, která podnikatele sužují, se také zaměřila na edukativní podporu živnostníků.

Proto chystá edukační web Podnikatelův rádce s radami a informacemi o podnikání, doplněný odbornými články s pravidelnými aktualizacemi a s nabídkou poradenství od specialistů v oblastech daní, práva, účetnictví nebo obchodu.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎