Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

“Kup teď, zaplať později” – PayPal nakupuje japonské Paiday za 2,7 miliardy dolarů

Publikováno
“Kup teď, zaplať později” – PayPal nakupuje japonské Paiday za 2,7 miliardy dolarů
Zdroj: depositphotos.com

PayPal získává japonskou společnost Paidy za 2,7 miliardy dolarů, aby pronikl na asijský trh s produkty typu „kup teď, zaplať později“ (angl. buy now, pay later – “BNPL”). Navazuje tak na gigantickou akvizici Square z počátku září, které za 27 miliard dolarů koupilo společnost Afterpay nebo oznámenou spolupráci dalšího z poskytovatelů BNPL služeb Affirm s Amazonem.

Americká fintechová společnost PayPal realizovala akvizici japonské platformy pro služby buy now, pay later za přibližně 300 miliard jenů s cílem posílit své podnikání v Japonsku. Dokončení transakce včetně schválení regulačními orgány se očekává ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021.

Po akvizici bude japonská společnost nadále provozovat své stávající aktivity a zachová si značku, přičemž její vedoucí představitelé, prezident a generální ředitel Paidy, Riku Sugie, a zakladatel a předseda představenstva, Russell Cummer, si ponechají své pozice.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PayPal Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

PayPal má v úmyslu získat významnější podíl na trhu e-commerce

Japonsko je třetím největším e-commerce trhem na světě, a proto se jedná o významný krok PayPalu k získání většího podílu na trhu v této zemi i v regionu. Jeho zájem se konkrétně zaměřil na oblast poskytování služeb odložených plateb jako alternativy ke kreditním kartám.

PayPal si již dlouho „pohrává“ s platebními kartami – uživatelé mohou do služby PayPal nahrát údaje o svých kartách a používat ji jako jakousi digitální peněženku. Dlouhodobě tak uživatelé PayPalu mohli prostřednictvím platformy platit za produkty a služby online a snadno tak spravovat své online nákupní návyky.

V posledních letech však už PayPal začal fungovat i jako samostatná platební platforma, na což náležitě reagovala i cena akcií PayPal. Paidy v tomto kontextu posiluje postavení PayPalu jako platební instituce a poskytuje mu způsob, jak zvýšit tok peněz ve vlastní infrastruktuře, bez nutnosti zapojení největších platebních sítí typu Mastercard nebo Visa.

Paidy je v podstatě oboustranná platební služba, která funguje jako prostředník mezi spotřebiteli a obchodníky v Japonsku. Pomocí strojového učení určuje úvěruschopnost spotřebitele související s konkrétním nákupem a poté tyto transakce během několika sekund upisuje a zaručuje platby obchodníkům. Spotřebitelé pak za toto zboží zaplatí společnosti Paidy odloženou platbu.

Paidy je průkopníkem japonského “BNPL” trhu

Platforma společnosti Paidy, která nabízí službu měsíčních splátek s označením „3-Pay“, umožňuje zákazníkům nakupovat online bez nutnosti realizování platby a poté všechny platby uhradit na konci měsíce v rámci konsolidované splátky na kamenné pobočce nebo bankovním převodem.

„Paidy je průkopníkem řešení typu kup teď, zaplať později, které je přizpůsobeno japonskému trhu, a rychle se stala vedoucí službou, která si vytvořila platformu s oboustrannou podporou spotřebitelů a obchodníků,” uvedl Peter Kenevan, viceprezident a vedoucí oddělení pro operace v Japonsku ve společnosti PayPal.

Paidy má více než 6 milionů registrovaných uživatelů a v plánu je integrovat PayPal a další digitální a QR peněženky s Paidy Link a propojit tak další online a offline obchodníky. V dubnu 2021 japonská společnost spustila službu Paidy Link, která uživatelům umožňuje propojit digitální peněženky s účtem Paidy.

PayPal byl přitom prvním partnerem digitálních peněženek, který se integroval s Paidy Link.

„PayPal byl zakládajícím partnerem Paidy Link a těšíme se, že budeme společně hledat ještě větší hodnotu a prohlubovat svou spolupráci,“ uvedl Riku Sugie, CEO Paidy, v prohlášení k oznámené akvizici. „Japonsko bylo pro náš dosavadní růst zásadní oblastí a jsme poctěni, že tvrdou práci a potenciál našeho týmu ocenil globální lídr. Společně s PayPalem budeme moci dále naplňovat naše poslání – snižovat starosti, které jsou s nakupováním spojeny,“ dodal Russel Cummer.

Zdá se, že na obou stranách uzavřeného obchodu panuje spokojenost, akcie PayPal však doposud na oznámenou akvizici výrazným způsobem nereagovaly.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.