Nový průzkum společnosti KPMG odhalil, že většina mladých lidí má zájem o kryptoměny a tokenizaci jako takové předpověděl budoucnost.
Facebook Libra naopak přivádí další centrální banky k otázce digitálních měn.
Budoucnost je v tokenizaci
Podle společnosti KPMG bude hrát tokenizace důležitou roli v další generaci obchodu, jelikož bude mnoha obchodníkům nabízet využívání blockchain technologie. Ostatně tak už se děje, ale není to úplně běžné. Blockchain technologie je schopná zajistit větší bezpečnost a transparentnost.
Ředitel blockchainu pro KPMG, Arun Ghosh, v otázkách ohledně průzkumu prohlásil, že není míra obeznámení s tokenizací (kryptoměnami) až tak vysoká, ale stále mezi různými generacemi roste. Z výzkumu mimo jiné dále vyplývá, že více než 63 % dotázaných věří, že tokeny slouží ke snazšímu zprostředkování platby.
83 % lidí z generace Z má zájem o kryptoměny
Průzkum KPMG také odhalil, že 83 % Američanů z generace Z ve věku 18 až 24 let má zájem o kryptoměny a jejich budoucnost. Pozadu však nezůstaly ani starší ročníky 71 % spotřebitelů ve věku od 25 do 34 let a více než polovina amerických spotřebitelů ve věku 65 let, také projevilo zájem o kryptoměny a jejich budoucí využití.
Jako další, průzkum prozradil, že 79 % amerických spotřebitelů je ochotno využívat kryptoměny, pokud je lze snadno používat. Což potvrzuje teorii o přicházející tokenizaci, která může být pro mnoho lidí a firem velkou výhodou.
Společnosti mají také možnost nabízet svým zákazníkům i věrnostní programy při využívání tokenů, což by mohlo podpořit zájem a zkušenosti lidí s tokeny. Pro seznam tokenů a kryptoměn s jejich aktuálními cenami a grafy navštivte náš seznam kryptoměn.
Chcete koupit BTC, nebo LTC?
Libra přitahuje pozornost centrálních bank
V úterý se nechal guvernér švédské centrální banky, Stefan Ingves, slyšet, že Libra je novou výzvou pro světové měnové úřady. Podle jeho slov nová “kryptoměna” otřásla finančním světem, a to především ve státní sféře.
Právě vydání Libry rozpoutalo vlnu zájmu o kryptoměny ze strany úředníků. Většinou však negativní. Centrální banky by však podle Ingvese neměly zaspat a zabývat se touto otázkou mnohem více. A případně se připravit na možnost, že peníze nebudou mít i hmotnou podobu, ale pouze jen tu digitální.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.