Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměny opět předmětem diskuze, SEC chce na regulaci spolupracovat s CFTC

Kryptoměny opět předmětem diskuze, SEC chce na regulaci spolupracovat s CFTC

Kryptoměny opět předmětem diskuze, SEC chce na regulaci spolupracovat s CFTC
Zdroj: marketwatch.com

V nedávném příspěvku jsme informovali čtenáře o společnosti Grayscale a jejím možným právním krokům proti americké komisi cenných papírů (SEC), v článku byla predikce Bloombergu, která se týkala návrhu o změně pravidel, jež definují burzy novým způsobem a jejím možném dopadu na vstřícnější přístup ke schválení bitcoinového ETF.

Neuplynul ani týden a předseda SEC, Gary Gensler, urguje plány o registrování a regulování těchto platforem, včetně práce na separaci úschovy aktiv za účelem minimalizace rizika.

"Tyto kryptoměnové platformy hrají podobnou roli jako tradiční regulované burzy, investoři by tedy měli být chráněni stejným způsobem," řekl Gensler.

Předseda se o tomto zmínil na konferenci pořádané právnickou fakultou Pensylvánské univerzity, která se mimo jiné zaměřila na budoucnost kryptoměn. Neodpustil si svůj klasický skeptický pohled a uvedl, že veškerá nedávná reklama v tomto odvětví, včetně reklamy během Super Bowlu, nezáří kredibilitou.

Spousta práce na regulaci

Gensler dále uvedl, že SEC bude spolupracovat s komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC), aby se zabývala platformami, které obchodují jak s cennými papíry na bázi kryptoměn, tak s komoditními tokeny, protože SEC v současné době dohlíží pouze na ty, které obchodují s cennými papíry.

Gensler přirovnal platformy pro obchodování s kryptoměnami k alternativním obchodním systémům, které se používají na ostatních trzích. Zásadní rozdíl podle něj spočívá v tom, že při druhé variantě na trzích obchodují zkušení institucionální investoři, zatímco na kryptoměnových platformách obchodují miliony retailových zákazníků, čímž narážel na absenci zkušeností.

Uvedl, že SEC se bude zabývat tím, zda by jeho úřad neměl ke krypto platformám přistupovat spíše jako k retailovým burzám, než zmiňovaným "alternativním systémům".

Reakce na Bidena?

Vyjádření na adresu kryptoměnových trhů přichází měsíc po tom, co prezident USA Joe Biden podepsal exekutivní příkaz týkající se trhu s kryptoměnami, který nařídil ministerstvu spravedlnosti, ministerstvu financí a dalším orgánům, aby prozkoumaly rizika a příležitosti, které Bitcoin a kryptoměny přinášejí. Vedle toho mají také zkoumat potenciál CBDC.

Není to poprvé, kdy americké instituce zkoumají potenciál a rizika spjatá s kryptoměnami nebo CBDC. Federální rezervní systém dokonce vydal v lednu na toto téma dokument, který zkoumá rizika a výhody digitální měny podporované USA.

ETF na Bitcoin

Bitcoinový ETF by běžným investorům umožnil jednoduchý a pohodlný přístup ke kryptoměně. Uživatel je běžně nucený zakládat účty na směnárnách a burzách, musí se naučit pracovat s kryptoměnovými peněženkamiseedy, privátními klíči a rozdílnými adresami.

Opět se vrátíme k článku o Grayscale, kde se ředitel firmy vyjadřoval směrem k SECu, proč vlastně raději neschválí spotové bitcoinové ETF v rámci ochrany investorů, kteří jsou nuceni přistupovat k produktům založeným na futures, pokud jde o snahu vlastnit expozici k Bitcoinu, jež jsou složitější a váží se k nim některé negativní vlastnosti. Doufejme tedy, že se orgán v tomto ohledu umoudří.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,3%
Cena
$20 485
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-3,6%
Cena
$1 161
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,32%
Cena
$233,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo