Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Kryptoměny: Jak mohu věřit něčemu, co vlastně ani neexistuje?

Bitcoin konference 2013

Bitcoin konference v Londýně 2013

Před zahájením první konference o problematice bitcoinu konané v Londýně roku 2013 proběhla anketa, jejímž cílem bylo zjistit, jak velké vědomosti o bitcoinu panují mezi lidmi čtyři roky od oficiálního zavedení této kryptoměny.

Demografické složení respondentů poněkud nahrávalo lidem, kteří k digitálním technologiím mají blíže, tedy obecně mladší generaci využívající tablety a zajímající se o novinky z této oblasti. Asi proto anketa ukázala překvapivě vysokou míru informovanosti: 69% lidí o bitcoinu vědělo.

Neméně zajímavé bylo zjištění, že z výše uvedených 69% dotazovaných pouze 32% přiznalo, že této měně a jejímu systému věří. Uplynuly další 4 roky a bitcoin jakož i kryptoměny obecně jsou stále nahlíženy se značnou dávkou podezřívavosti. Navzdory predikované atraktivitě kryptoměn, považované Wall Streetem za jednu z nejvýhodnějších investic pro rok 2017, prohlašují manažeři kapitálových fondů, že jejich hodnota „nikterak nebo minimálně převyšuje hranicí, kterou za ni lidé platí“  (citát Howarda Markse z Oaktree Capital).

Nabízí se proto otázka, proč by měl člověk kryptoměnám, zvláště pokud jde o obchodování, věřit. Několik dobrých důvodů by se rozhodně našlo…

Ani normální měny jako takové neexistují

Ano, je to pravda. Nemůžete mít v ruce žádné mince či bankovky kryptoměn. Ale ani klasické měny (koruny, eura,…) většinou vůbec fyzickou podobu nemají. Je o mnoho jednodušší a rychlejší používat peníze virtuální – ty, co máte na vašem účtě a používáte je při platbě kartou, převodem, inkasem, nebo trvalým příkazem. Odhaduje se, že fyzické peníze (mince a bankovky) čítají pouze okolo 5 % všech existujících peněz na světě.

Pobýváte-li v Británii, stačí vytáhnou z peněženky některou z bankovek a podívat si na ni z blízka. Uvidíte na ní nápis “I promise to pay the bearer on demand” s uvedením data, kdy byla hodnota bankovky navázána ke zlatu. (Jedná se o historický údaj, jenž časem pozbyl platnosti, v němž banka slibuje zaplatit držiteli bankovky hodnotu na ní uvedenou ve zlatě.) Z amerických bankovek podobná věta také již dávno zmizela a jak se dočteme na stránkách ČNB, ani Koruny české nejsou kryté zlatem, jako tomu bylo kdysi.

Bankovky jako takové nejsou tedy nic jiného, než záznamy vyjadřující určitý objem hotovosti v oběhu, které používáme již od 16. století. Logicky to znamená, že bankovka má pouze takovou hodnotu, jak moc jí věříme – není ničím krytá, ani zlatem, ani dluhopisy, ani ničím jiným. Proto věříte-li stokorunové bankovce, stejně tak můžete důvěřovat i papírku s vytištěným QR kódem s částkou v bitcoinech.

Kryptoměny se stávají celosvětově oblíbeným platidlem.

A to z mnoha důvodů: některé jsou naprosto anonymní (monero), poplatky za uskutečnění transakce jsou velmi nízké (u LTC se pohybují v řádu centů spíše než dolarů a občas žádné poplatky ani nejsou) a nepodléhají regulaci žádné banky či měnové jednotky. Kurz kryptoměny, která má v sobě zanesen peer-to-peer počítačový kód, je téměř nemožné zmanipulovat Bitcoin se v dnešní době stal jednou z možností k nákupu celé řady věcí počínaje letenkami a konče drobnými předměty denní potřeby a pochopitelně i nástrojem online obchodování a investování.

Nyní si položme otázku: Věříte matematice? Pokud ano, ulehčí nám to cestu k získání důvěry v kryptoměny. Stejný kód, který omezuje nabídku bitcoinu, slouží k ověřování transakcí. (Když se nad celou věcí hlouběji zamyslíme, dojdeme k logickému závěru, že stejně jako zlato nelze nějak vyrobit, a tedy že celkový objem zlata a cenných kovů obecně má také svůj strop). Znamená to, že neustále existuje záznam o veškerých nákupech a prodejích.

Před dvěma sty léty považovali lidé bankovky za něco podezřelého a dívali se na ně s pohrdáním. Tento postoj se dodnes – s přihlédnutí k drobným úpravám ve snaze zkomplikovat případné pokusy o padělání bankovek – ve své podstatě nikterak nezměnil. Mnohokrát slýchaný argument o nulové hodnotě bankovek přetrval. Poněvadž padělat počítačový kód je téměř nemožné, lze bitcoin považovat za nejdůvěryhodnější a nejracionálnější „měnu“ na světě jak pro investiční účely, tak pro každodenní potřeby.

Relevantní články

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.