Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměnové aktuality – Bitcoin drží 19 000 dolarů

Publikováno
Kryptoměnové aktuality – Bitcoin drží 19 000 dolarů

Cena BTC se po několika neúspěšných pokusech o průraz tvrdé resistence na úrovni 20 000 dolarů opět vrátila na úrovně kolem 19 000 dolarů za minci. Prozatím tak nepřišla významnější korekce.

Aktuální vývoj ceny BTC v grafu
Aktuální vývoj ceny BTC na týdenním grafu

Jak je vidět na předchozím grafu, tak cena se stále pohybuje velmi blízko k dosavadnímu vrcholku. Jako logická hranice korekce v bull marketech funguje hladina 20 WMA (20 týdenní plovoucí průměr).

V případě větší korekce je vysoká pravděpodobnost, že bychom se podívali právě k těmto hladinám. 20 WMA je obvyklá hranice pro korekce v bull marketu, což ukázal minulý Bitcoinový cyklus.

Cena Bitcoinu momentálně těží ze tří hlavních faktorů

  • V první řadě je to fakt, že hodleři ani na těchto úrovních své mince nijak výrazně neprodávají a čekají tak na “lepší” ceny.
  • Druhý důvod k pozitivitě ve vztahu k ceně BTC je narativ o úložišti hodnoty. Národní státy tisknou ohromná kvanta peněz a velké instituce se tak obávají znehodnocování svého majetku. Proto hledají možnosti, jak uložit jeho hodnotu, aby o ni nepřišly.
    A právě díky novému narativu o úložišti hodnoty a inflaci národních měn se stává Bitcoin součástí portfolií stále více společností. Ty se tak snaží svézt na vlně nové technologie a zároveň chtějí ochránit svůj majetek.
  • Třetí důvod pro vzestup ceny BTC je integrace jeho nákupu a prodeje v platebních systémech, jako je Paypal či Cashapp. Díky tomu se vytváří nová infrastruktura, která investice do kryptoměn značně ulehčuje a otevírá se tak prostor novým investorům z řad retailu.

Microstrategy: Další nákup BTC za 50 milionů dolarů

Společnost MicroStrategy v roce 2020 přesunula přibližně 400 milionů dolarů ze svého majetku do Bitcoinu. To bylo rozhodnutí, které se společnosti rozhodně vyplatilo.

Michael Saylor, CEO této společnosti, na Twitteru nově oznámil, že Microstrategy nadále ve svých investičních krocích pokračuje. Konkrétně společnost nakoupila nové Bitcoiny za dalších 50 milionů dolarů.

Zajímavý je fakt, že průměrná nákupní cena nové investice je 19 427 dolarů za Bitcoin.

To znamená, že MicroStrategy se nebojí nakupovat BTC ani na těchto cenových hladinách. Lze tedy odhadovat, že očekávají ještě další nezanedbatelný růst ceny.

Jak již bylo řečeno, jsme svědky nových vstupů z institucionálního světa.

Samotná společnost MicroStrategy nyní drží přibližně 41 tisíc BTC. Další společnosti se ale postupně přidávají.

Bitcoiny držené americkými společnostmi
Bitcoiny držené společnostmi (více naleznete např. zde)

Z dílny analytika Kevina Rooka máme k dispozici přehled největších držitelů BTC. Microstrategy se tak co do počtu vlastněných bitcoinů stalo 7. největší entitou.

Za zmínku také stojí, že na 11 místě je Michael Saylor, který má v osobním vlastnictví téměř 18 000 BTC. Zapojení institucionálního světa tak pokračuje velmi rychle a proto by nemělo být překvapením, pokud cena BTC silně poroste.

$ 200 000 je nyní konzervativní predikce, tvrdí analytik Woo

Jeden z nejuznávanějších analytiků prostoru kryptoměn, Willy Woo, přišel se sérií tweetů, kde vysvětluje, proč je nyní 200 000 dolarů za bitcoin pouze konzervativní predikce.

Můj model TOPu, který předpokládal 200 tisíc dolarů za minci na konci roku 2021, nyní vypadá konzervativně.

300 tisíc dolarů za BTC je stále ve hře. Průměrná nákupní cena za jeden BTC je nyní 7 456 dolarů. Všichni jste géniové,” napsal Woo na svém Twitteru.

O kolik zvedne jeden investovaný dolar v průměru cenu BTC
O kolik zvedne jeden investovaný dolar v průměru cenu BTC

Woo zároveň přiložil graf, který ukazuje, o kolik zvedne jeden investovaný dolar v průměru cenu BTC. I tato metrika je podle něj velice bullish znamení.

Bitcoin si tak vede dobře v podstatě na všech frontách. Rostoucí cena, zájem institucí, predikční modely a rozvoj infrastruktury. To vše ukazuje na to, že aktuální trend bude nadále pokračovat.

Ethereum v hledáčku institucí

Zájem ze světa institucí se netýká jenom Bitcoinu, ale i Ethereum si získává pozornost.

Největší investiční fond na kryptoměny, Grayscale, nabízí produkty reprezentující Bitcoin, ale také Ethereum a další. Grayscale používají primárně instituce, protože se jedná o regulovaný produkt na klasických burzách.

Ředitel společnosti Grayscale, Michael Sonnenshein, řekl, že společnost eviduje jasně rostoucí zájem i o momentálně druhou největší kryptoměnu – Ethereum.

V roce 2020 vidíme novou skupinu investorů, kteří nakupují Ethereum jako první a v některých případech dokonce nakupují pouze Ethereum. Vidíme rostoucí zájem o Ethereum jako o nový druh majektu,” řekl Sonnenshein.

Ethereum patří mezi tzv. smart kontrakt platformy, které umožňují komplexní operace bez potřeby důvěry ve třetí stranu.

Díky tomu na ETH blockchainu vznikají decentralizované aplikace, které následně uživatelé sítě využívají.

Pro využívání takových aplikací je potřeba mít u sebe Ethereum jako platidlo poplatků v síti. Ethereum se zároveň často využívá jako kolaterál v jednotlivých DeFi aplikací. To opět tlačí jeho cenu nahoru.

V neposlední řadě vidíme odliv části mincí na novou verzi sítě, kde budou ještě minimálně rok zamčeny. Přechod na novou verzi Etherea se setkal s velmi pozitivní odezvou a Etereum se tak po Bitcoinu jeví jako kryptoměna, která je nejvíce žádaná.

Ethereum je dlouhodobě nejvyužívanější sítí. Zatímco denně na síti ETH proběhne okolo 1 milionu transakcí, tak Bitcoin transakce se pohybují na hodnotách okolo 350 tisíc transakcí denně.

Závěr k aktuální situaci

Ceny kryptoměn se momentálně nachází v období nejistoty, kdy mnozí očekávají výraznější korekci, ale zároveň je blízko překročení hodnot předchozího dosavadního maxima.

Pokud by přišla korekce, je potřeba sledovat bedlivě hladinu 20 WMA. V případě odrazu ceny od této hladiny by všechno mohlo být na dobré cestě. V případě potvrzeného průrazu by se ovšem cena kryptoměn dostala do výrazných problémů.

Vstupy institucí, rozšiřování infrastruktury a rozvoj samotných technologií nadále ukazuje dlouhodobé pozitivní trendy. To se projevuje i na ostatních kryptoměnách.

Jmenovitě Ethereum si vede naprosto perfektně, ačkoliv vysoké poplatky v rámci sítě jasně ukazují, že nynější verze blockchainů prostě nestačí.

Vyplatí se také bedlivě sledovat oblast decentralizovaných financí, která se prozatím jeví jako budoucí hit trhu s altcoiny. U investic do altcoinů jsou ovšem vysoká rizika a je potřeba radit k opatrnosti s každou investicí.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Od roku 2017 se věnuji kryptoměnám jako nezávislý žurnalista. Má to jednoduchý důvod. Je to převratná technologie, která přivede digitální svět na novou úroveň. Všichni budou moci obchodovat se všemi. Žádné hranice, žádná centrální vláda a hluboká změna paradigmatu finančního světa.

Pokud chce člověk rozumět kryptoměnám, je podmínkou pochopit i nynější finanční systém a na něm je postavena vlastně celá společnost.

Mé primární zaměření je analýza jednotlivých kryptoměnových projektů a schopnost vyhodnotit ty, které mají cenu a naopak varovat před těmi, kterými se investoři pravděpodobně spálí.

Svět kryptoměn je Divokým západem financí. Slibuje obrovské zisky a děsivé ztráty. Ale ztrátám se dá předejít díky dostatku informací. I proto je důležité podávat kvalitní informace investorům, kteří následně mohou dělat rozumná rozhodnutí. A o to se snažím.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.