Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Myšlenka, která stála při zrodu nové burzy v tomto velmi konkurenčním prostředí vycházela z předchozích špatných zkušeností zakladatelů s jinými burzami. Tým pracovníků burzy Coingi je složen ze zkušených vývojářů, kteří se v minulosti podíleli na vzniku velmi navštěvovaných webových stránek.
Navzdory jejich bohatým zkušenostem trvalo uvedení této kryptoburzy do provozu celkem 20 měsíců. Důvodem enormního úsilí, které bylo vloženo do tvorby Coingi, bylo nedostatečné zabezpečení burz a jejich neschopnost zvládat masivní objemy provozu zvláště v obdobích panického výprodeje či skupování kryptoměn.
Pokud jste kryptoměny obchodovali na konci roku 2017 např. u Bitfinexu či BitMEXu, určitě víte, o čem je řeč. Platformy se zasekávaly a padaly téměř denně. Burzy jednoduše nebyly připraveny na takový objem uživatelů.
Tak čím si burza Coingi vysloužila pověst bezpečného místa k obchodování kryptoměn? Ačkoli zvnějšku vypadá Coingi jako běžná kryptoměnová burza, při bližším pohledu zjistíme, že svým zaměřením na bezpečí, rychlost a spolehlivost nabízí více.
Významnou část svého úsilí věnuje tým stojící za touto burzou analýze zabezpečení formou tvorby testů a následným ověřováním jejich výsledků nezávislými experty z oblasti zabezpečení.
Tento způsob zajišťuje vyšší úroveň ochrany před rizikem krádeže než režim online. Peněženky v režimu online pracují pouze s omezenými částkami nezbytnými pro nejnutnější operace a pokud chce uživatel provést transfer většího objemu kryptoměn, je schválen administrátory s několikaminutovou prodlevou a putuje z offline úložiště, což zaručuje kompletní zabezpečení transakce.
Peněženky pracují naprosto odděleně a fungují tak, že se k platformě napojují automaticky. V případě jednotlivých platebních požadavků vždy následně kontrolují, zda požadavek odpovídá skutečnosti. Kontroly shromažďovaných údajů o transakcích probíhají formou kontrolních částek a procedur, čímž zajišťují, že počet bitcoinů zobrazený na webových stránkách se vždy rovná počtu vedenému v databázi.
Servery komunikují s privátní sítí chráněnou pomocí enkrypce. Veškeré “podepisování” jednotlivých komunikačních toků probíhá tak, aby byl proces stále plynulý a nepřerušovaný. Škálovatelnost umožňuje navyšovat počet serverů téměř do nekonečna.
Občas se stane, že se nějaký hacker pokusí ze zcizených dat vydedukovat kombinaci e-mailu a hesla. Právě před tímto jevem se snažíme pomocí analýzy podezřelých přihlášení chránit naše uživatele.
Přesto stále doporučujeme používat pro různé burzy a směnárny různá hesla a e-mailové adresy! A provádět důsledně dvou-faktorovou verifikaci. Více info o zabezpečění v našem článku Jak mít kryptoměny v bezpečí.
Systém používaný burzou Coingi je schopen zpracovat v globálním měřítku řádově desítky tisíc transakcí za sekundu.
Co se jazykového vybavení týče, burza Coingi provozuje své služby v 10 jazycích. Ovládání je snadné a intuitivní. Z tradičních měn pracuje burza s měnami jako americký dolar nebo euro.
V současné době Coingi podporuje následující kryptoměny:
A vy jste tuto burzu ještě nevyzkoušeli? Dejte nám vědět do komentářů níže, co si o coingi myslíte. ⤵️
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.