Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Klíčový ukazatel značí, že obchodníci se odklání od Bitcoinu k Ethereu

Publikováno
Klíčový ukazatel značí, že obchodníci se odklání od Bitcoinu k Ethereu
Zdroj: uhdpaper.com

S tím, jak se mění dynamika trhu, se obchodníci stále více zaměřují na kryptoměnovou dvojku Ethereum (ETH). Může to signalizovat lepší výkonnost ve srovnání s Bitcoinem (BTC), alespoň pro následující týdny.

Zatímco Bitcoin zaznamenal výraznou rally a v tomto čtvrtletí se může pochlubit více než 60% nárůstem, Ethereum podle údajů CoinDesku zaostává se ziskem “jen” 35 %. V širším časovém horizontu činí roční zisk BTC 160 %, oproti 87 % u ETH.

Údaje o futures na Chicagské komoditní burze (CME) naznačují rostoucí zájem o ether, neboť deklarovaný zájem o jeho futures kontrakty vypořádávané v hotovosti vzrostl za pouhých 5 dní o 30 % na 711 milionů USD. To předstihuje i růst Bitcoinu, který zaznamenal 19% nárůst na 4,9 miliardy USD. Standardní futures kontrakt na ETH na Chicagské burze má velikost 50 ETH. Pro srovnání jeho protějšek, futures kontrakt na Bitcoin, je standardně v hodnotě 5 BTC.

Rostoucí zájem o futures na Ethereum, spolu s pokrokem v oblasti bezpečnostních technologií a pokrokem v oblasti regulace, signalizuje posun v trhu s kryptoměnami, který bude mít rozsáhlé důsledky.

Čekání na ETF

Společnost Reflexivity Research zdůraznila, že prémie u futures na Ethereum byla na začátku tohoto týdne o 5 % vyšší než u Bitcoinu. Uvedli: “Báze futures na Ethereum na CME se nyní obchoduje s 5% prémií oproti Bitcoinu.” To by mohlo naznačovat, že tradiční finance se začínají více směrovat do obchodování s ETH volně obchodovatelným fondem (ETF). To je trend, který stojí za to sledovat, protože trh očekává schválení spotových Ethereum ETF v nejbližším časovém horizontu.

Správci aktiv jako jsou BlackRock a Bitwise, podali Komisi pro cenné papíry (SEC) doplněné žádosti o spotové ETF, čímž reagovali na dotazy regulátora. Doplněná podání znamenají pokračující snahu o řešení obav a zajištění hladkého schvalovacího procesu.

Vzhledem k tomu, že se trh nadále vyvíjí, naznačuje tento vývoj, že ether by mohl být připraven na období rostoucí výkonnosti. To by mohlo vést ke zmenšení rozdílu ve výkonnosti oproti Bitcoinu.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.