Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rozhodnutí o spotovém ETF na Ethereum se odkládá

Publikováno
Rozhodnutí o spotovém ETF na Ethereum se odkládá
Zdroj: Depositphotos.com

Americká Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) odložila své rozhodnutí o žádosti společnosti Grayscale o spotový ETF na Ethereum (ETH) a stanovila nové datum pro leden 2024.

Společnost Grayscale, přední správce digitálních aktiv, se snaží přeměnit svůj Ethereum Trust na ETF, což by zjednodušilo investování do Etherea pro širší veřejnost tím, že by odpadla potřeba vlastní správy v digitálních peněženkách nebo na kryptoměnových burzách.

ETF kopíruje cenu aktiv a obchoduje se na burzách. Spotový ETF Etherea, který by odrážel skutečnou cenu Etherea, představuje významný pokrok oproti ETF založených na termínových kontraktech, které se mohou od spotové ceny aktiva lišit, někdy i o desítky procent.

Přestože SEC schválila ETF založené na bitcoinových futures, váhá, zda dát zelenou ETF založeným na spotovém trhu kryptoměn. Zastánci kryptoměn SEC pozorně sledují, protože schválení by znamenalo přijetí hlavním proudem a potenciálně by přilákalo značné institucionální investice. Prodloužené období přezkumu ze strany SEC naznačuje důkladné posouzení potenciálního dopadu spotového ETF Etherea na stabilitu trhu a ochranu investorů.

Dopady schválení na trh

Společnost Grayscale tvrdí, že trh je na spotový ETF Etherea připraven, a poukazuje na vyspělost trhu, jeho likviditu a zájem investorů. Věří, že takový produkt by poskytl bezpečnější a regulovanou možnost investování do Etherea. Odložení rozhodnutí SEC se nerovná odmítnutí návrhu společnosti Grayscale, ale spíše odráží závazek zajistit bezpečnost investorů a integritu trhu.

Investoři a analytici zvažují, co by schválení spotového ETF Etherea mohlo pro trh znamenat. Kladné rozhodnutí by mohlo zvýšit likviditu trhu a vytvořit precedens pro budoucí kryptoměnové ETF. Očekávání kolem tohoto rozhodnutí podtrhuje rostoucí akceptaci kryptoměn jako legitimní třídy aktiv. Odvětví nyní čeká na další vývoj v lednu 2024 a doufá v pokrok při integraci kryptoměn do konvenčního finančního systému.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.