Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Již zítra bude rozhodnuto o ETF Bitcoinu. Žadatelé zveřejnili poplatky

Třináct navrhovaných ETFs na Bitcoin čeká na schválení SEC. Jaké poplatky pro své fondy navrhli jejich správci?

Publikováno
Již zítra bude rozhodnuto o ETF Bitcoinu. Žadatelé zveřejnili poplatky
Zdroj: Depositphotos.com

Třináct navrhovaných spotových burzovně obchodovaných fondů (ETFs) na Bitcoin (BTC) čeká na vytoužené razítko americké Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC). Rozhodnutí by mohlo znamenat klíčový okamžik pro integraci kryptoměn do hlavního proudu finančních trhů a hlavně by mělo padnout už zítra.

Že jsou očekávání velká, dobře ilustruje i včerejší více než 7% růst ceny Bitcoinu, kdy denní maximum prolomilo hranici 47 000 USD za minci. Tak vysoko cena nebyla od března roku 2022.

Blížící se rozhodnutí také vyvolalo mezi potenciálními emitenty závod o co nejnižší investiční poplatky.

Navrhované poplatky

Společnost Bitwise Asset Management stanovila svůj nákladový poměr na skromných 0,24 % – strategický krok, který pravděpodobně upoutá pozornost investorů, kteří jsou citliví na náklady.

V těsném závěsu za Bitwise jsou společnosti Ark Invest a 21Shares, které plánují účtovat 0,25 %, VanEck rovněž s 0,25 % a Franklin Templeton Investments s 0,29 %. Tyto údaje představují společné úsilí o vyvážení konkurenčních cen.

Společnost BlackRock, kolos v oblasti správy aktiv, svůj poplatek stanovila dokonce na pouhých 0,20 %, s postupným zvýšením na 0,30 %, což je vzhledem k jejímu dominantnímu postavení na trhu pod očekáváním. Tato agresivní cenová strategie by mohla potenciálně nově vymezit podmínky a přimět ostatní emitenty, aby přehodnotili své poplatkové struktury.

Společnost Fidelity Investments stanovila poplatek na 0,39 % a Invesco & Galaxy na 0,59 %, čímž zaujímají střední pozici s navrhovanými poplatky.

Pro prémiový přístup k cenám se rozhodly Valkyrie Investments a Hashdex a stanovily své poplatky na 0,80 %, resp. 0,90 %. Toto rozhodnutí naznačuje důvěru ve schopnost jejich ETF přinášet hodnotu, která ospravedlňuje vyšší nákladové poměry.

Grayscale, který v současné době spravuje fond Grayscale Bitcoin Trust, plánuje přechod na ETF s poplatkem za proces konverze ve výši 1,5 %. Tato sazba vyniká ve srovnání s konkurencí. Jako jediná je vysoko nad hranicí 1 % a je nejvyšší.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.