Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak se stát milionářem pomocí 3 ověřených investičních zásad Warrena Buffetta?

Warren Buffett díky svému investičnímu umění a dlouhodobé strategii dosahuje pozoruhodných výnosů. Klade důraz na 3 hlavní zásady, které to jsou?

Publikováno
Jak se stát milionářem pomocí 3 ověřených investičních zásad Warrena Buffetta?
Zdroj: deeply.cz

Warren Buffett, známý jako “Věštec z Omahy”, se stal významnou osobností ve světě investování a ukázal sílu trpělivosti a dobře propracované investiční strategie. Za 57 let Buffettova vedení společnosti Berkshire Hathaway dosáhl ohromujícího složeného ročního zisku téměř 20 %, což výrazně převyšuje 9,9% nárůst indexu S&P 500 za stejné období.

Buffettovu investiční zdatnost podtrhuje jeho uvážlivý výběr akcií a neochvějné dodržování investičních zásad, které se po desetiletí v podstatě nezměnily.

Investujte do toho, čemu rozumíte

Základní investiční technika Warrena Buffetta je zdánlivě jednoduchá, a přesto velmi efektivní: investujte pouze do společností, kterým rozumíte. Tato zásada je základním kamenem jeho investiční filozofie a zdůrazňuje, že je důležité porozumět obchodnímu modelu společnosti, aby bylo možné předpovědět její schopnost zvýšit podíl na trhu, ovládnout odvětví nebo předstihnout konkurenci.

Buffettův důraz na tuto techniku podtrhuje význam znalostí a náležité péče při investičním rozhodování. Je to důrazná připomínka toho, že podlehnout strachu z promeškání nejnovějších tržních trendů bez důkladného pochopení základního podnikání může být nebezpečné.

I z toho důvodu jeho firma nebyla dříve příliš aktivní na trhu technologických akcií. Podíl ve společnosti Apple tak vlastní relativně krátkou dobu. Dnes už ale tvoří přibližně polovinu investičního portfolia Berkshire Hathaway.

Vývoj ceny akcií Apple za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Budujte stabilní příjem

Strategické přidávání dividendových akcií do portfolia je další technikou v Buffettově arzenálu. Dividendové akcie sice neslibují raketový růst, ale nabízejí stabilní zdroj pasivního příjmu právě z dividend.

Příjmy společnosti Berkshire Hathaway z dividend Coca-Coly vzrostly ze 75 milionů dolarů v polovině 90. let na 704 milionů dolarů v roce 2022, což poukazuje na dlouhodobou hodnotu dividendových akcií při vytváření bohatství.

Coca-Cola je dividendovým králem, protože zvyšuje dividendy už více než 50 let po sobě. Přestože cena akcií společnosti závratně neroste a někdy i klesá, jsou akcie atraktivní právě z tohoto pohledu.

Vývoj ceny akcií Coca-Cola za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Buďte trpěliví

Buffettovo zaměření na dlouhodobé investice je důkazem ctnosti trpělivosti při investování. Ukázkovým příkladem je i trvalé držení akcií Coca-Cola. Při reinvestici dividend je totiž možné dosáhnout při investování výhod, které nabízí složené úročení. Akcie nově nakoupené za utržené dividendy vynesou v dalším období další dividendový výnos a tak pořád dál.

Držení společností se silným dlouhodobým potenciálem, a to i tváří v tvář poklesu trhu, nebo když některá odvětví upadnou v nemilost, je zkouškou trpělivosti a schopnosti věřit nastavené strategii.

Schopnost odhlédnout od krátkodobých výkyvů na trhu a zůstat pevně přesvědčen, že když společnost vykazuje dobrý potenciál dlouhodobého růstu zisků, stojí její akcie za držení, je hlavní charakteristikou investičního velikána.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎