Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kolik peněz vydělá každý den Warren Buffett? Částka, která vám vyrazí dech

Publikováno
Kolik peněz vydělá každý den Warren Buffett? Částka, která vám vyrazí dech
Zdroj: depositphotos.com

Warren Buffett si upevnil pozici jednoho z nejbohatších lidí na světě, jehož majetek se odhaduje na 108,6 miliardy dolarů. Kolik si vydělá za den a jakým způsobem?

Hlavním motorem růstu jeho nesmírného bohatství je společnost Berkshire Hathaway, jejíž akcie i v letošním roce stabilně rostou. Jejich nárůst zvýšil Buffettovo čisté jmění o podstatných 13,6 miliardy dolarů, což podtrhuje úspěšnost jeho dlouhodobé investiční strategie a solidní výkonnost rozmanitého portfolia Berkshire Hathaway.

Buffett denně vydělá 200 000krát více než průměrný Američan

Rozsah Buffettových příjmů je v porovnání s příjmy průměrného Američana ohromující. V roce 2023 činí Buffettův odhadovaný výdělek přibližně 37,26 milionu dolarů denně, což je odvozeno z vydělení jeho předpokládaného ročního zisku ve výši 13,6 miliardy dolarů 365 dny. Naproti tomu průměrný roční příjem ve Spojených státech činí 63 214 dolarů, což odpovídá přibližně 173 dolarům denně.

Buffett vydělává přibližně 215 376krát více, než je denní výdělek průměrného amerického pracovníka.

Buffettova cesta k bohatství však není příběhem o úspěšném časování trhů nebo spekulativních ziscích, ale svědčí o jeho dlouhodobé investiční filozofii. Klade důraz na získávání podhodnocených akcií se silnými fundamenty a jejich dlouhodobé držení. Tento přístup je základem jeho finančního úspěchu, protože mu umožňuje přečkat každodenní výkyvy akciového trhu a soustředit se na dlouhodobý růst svých investic.

Přes překážky ke hvězdám

Buffettova cesta k tomu, aby se stal jedním z nejbohatších lidí na světě, začala již v raném věku. Jeho zájem o podnikání a investování byl patrný už od útlého věku, když si v 11 letech koupil své první akcie a ve 13 letech podal své první daňové přiznání. V něm si odepsal jízdní kolo jako podnikatelský výdaj pro rozvážku novin.

Jeho kariéra v oblasti financí odstartovala ve společnosti Buffett-Falk & Co., kde působil jako prodejce investic a později působil jako analytik cenných papírů ve společnosti Graham-Newman.

V roce 1956 založil společnost Buffett Partnership a v roce 1970 se ujal vedení společnosti Berkshire Hathaway jako její předseda a generální ředitel. Díky desetiletím prozíravých investičních rozhodnutí a strategických obchodních kroků si Buffett vybudoval pověst geniálního investora a finančního titána.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎