Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak bude na schválení Bitcoin ETF reagovat Ethereum?

Ethereum je momentálně nevýkonné. Bitcoin ETF má vliv i na něj. Vlastní ETF na ethery již v tomto roce? Čeká Ethereum bull run?

Publikováno
Jak bude na schválení Bitcoin ETF reagovat Ethereum?
Zdroj: Depositphotos.com

Trh s kryptoměnami netrpělivě očekává rozhodnutí americké Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) a schválení prvního burzovně obchodovaného fondu (ETF) na Bitcoin (BTC), které se očekává 10. ledna.

V případě schválení by ETFs mohly mít významný dopad nejen na Bitcoin, ale také na Ethereum (ETH), druhou největší kryptoměnu dle tržní kapitalizace, protože by mohly vydláždit cestu i dalším ETFs na kryptoměny, zejména ETFs na Ethereum.

SEC odložila několik návrhů ETF pro Ethereum, včetně toho od Blackrocku, na květen 2024 v rámci standardního postupu komise, který zahrnuje získání zpětné vazby od veřejnosti před přijetím konečného rozhodnutí.

Tento odklad se shoduje se snahou SEC potenciálně klasifikovat některé kryptoměny typu Proof-of-Stake (PoS) jako cenné papíry.

Navzdory tomu nebylo Ethereum v nedávných žalobách SEC proti kryptoburzám označeno za cenný papír a komise ani nezpochybnila klasifikaci Etherea při procesu registrace ETF u Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC).

To naznačuje velkou pravděpodobnost schválení spotového ETF Etherea v USA možná již v květnu 2024.

Současná výkonnost ETH

Výkonnost Etherea ve srovnání s Bitcoinem vyvolává v krypto komunitě smíšené nálady. Někteří se domnívají, že Ethereum je “mrtvé” kvůli své nedostatečné výkonnosti. Jiní poukazují na jeho silné fundamenty, včetně celkové uzamčené hodnoty (TVL) ve výši přes 26 miliard USD a významných příjmů převyšujících příjmy konkurentů jako Avalanche a Solana dohromady.

Ryan Sean Adams z Bankless uvedl, že Ethereum dosahuje ročního zisku 2,7 miliardy USD a je to “jediný ziskový blockchain”.

Vztah mezi Bitcoinem a Ethereem

Vztah mezi Bitcoinem a Ethereem je pro pohyb cen druhého jmenovaného klíčový, neboť historické údaje ukazují konzistentní korelaci mezi cenami ETH a BTC.

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Ethereum / ETH
Načítání
Načítání
Načítání

Očekává se, že schválení Bitcoin ETF zvýší expozici tradičních investorů vůči kryptoměnám, což potenciálně zvýší i poptávku po ETH. Tento nárůst poptávky by mohl mít potenciální růstový cíl až na 3 870 USD do března 2024.

Zdroj: tradingview.com
ETH price target
Růstový cíl ETH 3 870 USD na úrovni 0,786 Fibonacciho linie

Pár ETH/BTC se nyní pohybuje na svém dlouhodobém minimu kolem hodnoty 0,05, což je nejméně od dubna 2021. To znamená, že Ethereum je nyní relativně levné.

Zdroj: binance.com
Graf ETH/BTC
Týdenní graf ETH vůči BTC se nachází na 32měsíčních minimech

Pokud bude ETF na bitcoiny schváleno, zlepší se i výkonnost Etherea a pokud by během roku měly odstartovat i spotové fondy pro ethery, čeká druhou největší kryptoměnu světa dozajista zajímavý růst.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.