Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investiční hity: 5 dividendových akcií, které vám přinesou obrovské zisky!

Investoři se připravují na změnu: S poklesem úrokových sazeb se dividendové akcie stávají atraktivnější. Zjistěte, proč je nyní nejlepší čas investovat do dividendových akcií.

Publikováno
Investiční hity: 5 dividendových akcií, které vám přinesou obrovské zisky!
Zdroj: depositphotos.com

Dividendy z akcií nejsou vůbec nudné — jsou odpovědné za 36 % celkového výnosu indexu S&P 500 od roku 1927 za předpokladu reinvestice.

Kromě toho jejich atraktivita vzroste a s ní i jejich cena, pokud dojde k očekávanému snížení úrokových sazeb. Výnosy z dluhopisů už nebudou tak vysoké a příjmoví investoři své peníze pravděpodobně přesunou do dividendových akcií.

Dvojitý výnos: Dividendy a růst cen akcií

Pokles úrokových sazeb tak znamená dvojitý přínos: inkasujete dividendy a zároveň se můžete těšit ze zhodnocení akcií. Analytici z Bank of America označili rok 2024 za “rok dividend” a není divu.

Jakmile výnosy z dluhopisů klesnou pod 5 %, investoři budou pravděpodobně přesouvat své prostředky z fondů peněžního trhu do akcií, zejména těch s výplatou dividend.

Tehdy jejich ceny porostou, a pro prozíravého investora je správný čas ke vstupu ještě před tím. Tedy právě teď.

Doporučené akcie ke zvážení

John Buckingham, editor zpravodaje Prudent Speculator, doporučuje tři perspektivní dividendové akcie, které by měly být součástí široce diverzifikovaného portfolia k minimalizaci rizika jednotlivých akcií.

1. Bristol-Myers Squibb

Akcie velkých farmaceutických společností, včetně Bristol-Myers Squibb, čelí problémům kvůli obavám z vypršení patentů, vládním cenovým kontrolám v USA a vyšším úrokovým sazbám, které snižují hodnotu budoucích výnosů.

Buckingham, hodnotový investor, považuje tyto akcie za atraktivní. Nedávná velká ztráta způsobená jednorázovými účetními odpisy souvisejícími s akvizicemi sice akcie poškodila, ale společnost vykázala 6% růst tržeb, což je u tak velké firmy velmi dobrý výsledek.

Aktuální vývoj akcií Bristol-Myers Squibb

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BMY Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Cisco Systems

Cisco Systems, poskytovatel síťového vybavení známý svým enormním růstem na konci 90. let, se snaží přesvědčit investory, že je součástí revoluce umělé inteligence (AI).

Nedávná akvizice společnosti Splunk, která se specializuje na sběr a analýzu strojově generovaných dat, by mohla být klíčovým krokem.

Buckingham oceňuje produktovou řadu síťových přepínačů Cisco a nízké P/E ratio ve srovnání se střednědobým průměrem naznačuje potenciál pro zhodnocení akcií.

Aktuální vývoj cen akcií Cisco

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Cisco Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Civitas Resources

Akcie Civitas Resources nejsou blízko svých ročních minim, naopak letos rostly díky lepším výsledkům prodejů a výnosům v prvním čtvrtletí.

Akcie nesou dividendový výnos 2,7 %, ale s variabilní dividendou 1 dolar za čtvrtletí dosahuje skutečný výnos kolem 8 %.

Akcie se obchodují za jednociferný násobek zisků a společnost agresivně zpětně odkupuje akcie, s dostatečným prostorem pro další odkupy.

Aktuální vývoj cen akcií Civitas Resources

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CIVI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie s rostoucími dividendami

Firmy, které pravidelně zvyšují dividendy, jsou často ziskové a finančně stabilní, což investoři ocení během ekonomických zpomalení. Analytička Morningstar, Susan Dziubinski, preferuje Bristol-Myers Squibb a další dvě akcie:

1. Nike

Akcie Nike klesly z prosincových maxim kolem 123 dolarů kvůli slabé poptávce po sportovním oblečení, ale firma by měla být schopna se zotavit.

Silná značka a dominantní postavení na trhu atletické obuvi ve všech hlavních kategoriích a regionech jsou klíčovými faktory.

Podle Morningstar má Nike potenciál znovu získat ztracený podíl na trhu a překonat růst trhu díky inovacím, marketingu a zlepšení dodavatelského řetězce.

Aktuální vývoj cen akcií Nike

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nike Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Gilead Sciences

Gilead Sciences, biotechnologický gigant, se obchoduje blízko ročních minim, ale měl by těžit z pozitivních výsledků studií svých onkologických léků a také z akvizic.

Silná rozvaha společnosti ukazuje na budoucí stabilitu a tím nízkou míru rizika. Podle odhadů Morningstar by akcie měly být obchodovány za “férovou cenu” 97 dolarů namísto aktuální tržní ceny 64 dolarů.

Aktuální vývoj cen akcií Gilead Sciences

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GILD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
4

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.