Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(6) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Spuštění Bakkt s trhem zamávalo

Publikováno
(6) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Spuštění Bakkt s trhem zamávalo
Zdroj: Depositphotos.com

Stejně jako každý měsíc, i dnes si v tomto článku můžete přečíst shrnutí toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý měsíc na kryptoměnovém trhu stalo.

Co se dělo tenkrát a jak odhadujeme další vývoj trhu?

Jak se změnila hodnota naší 100 000 Kč investice a jak to ovlivnilo naše portfolio a naši náladu? Čtěte dál.

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po čtyřech měsících.
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po čtyřech měsících.

Obsah tohoto článku

Spuštění Bakkt – Velká věc, nebo děláme z komára velblouda?

bakkt kryptomenyJiž dlouhé měsíce část obchodníků čekala na jednu věc – spuštění platformy Bakkt. To se v září stalo a na trhu zavládla panika.

Několik dní před samotným spuštěním platformy bylo možné se na platformu registrovat a vkládat na ni bitcoiny, které by měly být pro obchodování použitelné. V ten samý den, kdy se tato vrátka pro deposit otevřela, proběhla blockchainem bitcoinová transakce v hodnotě 1 miliardy dolarů.

Část komunity spekulovala o tom, že by se mohlo jednat právě o transakci směrem na peněženku Bakkt. To by znamenalo, že na této platformě bychom mohli očekávat obrovské objemy hned od začátku a mohla by na trh přinést spoustu nových peněz.

Všichni byli nadšení a čekali, co se stane po spuštění.

Jenže zatím není možné s jistotou říct, kam peníze šly. Anylitkové však zjistili, že původ mincí pochází z burzy Huobi. Teoreticky by se tak mohlo jednat “jen” o velkého obchodníka.

Co se však ví, je, že Bakkt tak úplně své poslání nenaplnil. Tedy alespoň ne během prvního týdne provozu, kdy byly celkově provedeny obchody ve výši “pouhých” 5 milionů dolarů. V porovnání s Coinbase, kde je měsíčně zobchodováno více než 400 milionů dolarů jde opravdu o kapku v moři.

Své k tomu na Twitteru řekl Ran NeuNer:

A má pravdu.

I když první den obchodování na Bakktu proběhly obchody v hodnotě pouhých pár desítek bitcoinů, i tak se jedná o velkou věc , kterou nelze hned odsuzovat.

Celý systém je regulovaný v USA (což je samo o sobě velká věc) a stojí za ním jeden z největších hráčů světového finančního světa, vlastník Newyorské burzy cenných papírů, zdaleka největší burzy světa.

Cena před pár dny prolomila silný support

pád ceny bitcoinu
Pád ceny bitcoinu 24. září 2019

Na konci září, konkrétně mezi 23. a 26. 9. došlo o prolomení oblasti podpory a cena Bitcoinu spadla z poměrně stabilních 10 000 dolarů až na 7 800 dolarů, což byl pokles o cca 22 % během pouhých pár dní.

Jako vždy, i nyní tedy máme několik možností a cest, kterými se kryptoměnový trh může vydat. Na videu níže je shrnuje Andrej Kalvoda.

Video: Bitcoin DUMPed! Jaké jsou targety?

Čistě technicky Andrej hovoří o potenciálním dně propadu, které by se mohlo objevit na ceně 7 200 dolarů za bitcoin, ale dokonce i až na 5 700 dolarech.

Nejprve je třeba trh zkonsolidovat a je pravděpodobné, že kdyby trh nebyl nijak šílený, na tyto hodnoty bychom se dostali asi až ke konci roku 2019.

Nemusí to tak samozřejmě být. Trh je živý organismus a nikdo ho nedokáže přesně odhadovat. Jaké jsou důvody pro a proti? Podívejte se na video výše.

Vývoj naší investice

V květnu 2019 jsme jako Finex investovali 100 000 Kč a nakoupili jsme za ně 16 různých kryptoměn. (Jaké to byly?) I přesto, že kurz bitcoinu vzrostl o více než 50%, je naše portfolio momentálně v lehké ztrátě. Bavíme se zde o pár procentech.

Popravdě nás to ale vůbec netrápí. A to i když jen pár měsíců zpátky mělo portfolio hodnotu téměř dvojnásobnou.

Jakto?

Naše kryptoměnové portfolio jsme z 80 % poskládali z alternativních kryptoměn, jako je Dash, Ripple či Monero. Ukázalo se, že se pravděpodobně nejednalo o nejlepší přístup a to protože všechny tyto měny s výjimkou Etherea šly na ceně oproti Bitcoinu dolů.

rostoucí grafMyslíme si, a mluvíme o tom již nějakou dobu, že by již brzy mohly alty najít své potenciální dno, od kterého se odrazí. Dává tedy smysl převádět nějakou část BTC portfolia do altů – aktuálně je atraktivní například LTC, jehož cena (0,0069 BTC) je velice blízko jeho historického minima, více o tom ale níže.

Aktuální zhodnocení našich 100 000 Kč (Kryptoměny) + 20 000 Kč (Zlato)

  • Zlato – Vloženo 20 170 Kč, nyní v hodnotě: 24 072 Kč (↑  19 %).
  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 30 932 Kč (↑ 54 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo  80 000 Kč, nyní v hodnotě: 62 100 Kč (↓ 23 %).

Změny v našem portfoliu

V minulém dílu jsme slibovali, že si brousíme zuby na změnu v rámci našeho portfolia. A tak se také stalo.

Jak se naše portfolio změnilo?

Nový přírůstek do naší rodiny: 10 012 MANA

Token MANA funguje v rámci ekosystému projektu Decentraland. Ten patří k inovativním open-source projektům (platformám), které se snaží o vytvoření virtuální reality odrážející běžnou ekonomickou činnost člověka. Jak už samotný název napovídá, mělo by se jednat o decentralizovaný svět.

Pokud se do projektu zapojíte, můžete pomocí nativních kryptoměnových tokenů MANA zakoupit virtuální prostor (tzv. LAND), na němž je možné, tak jako v reálném světě, podnikat, nebo se scházet. Na těchto virtuálních pozemcích lze stavět a budovat nepřeberné množství objektů.

Projekt Decentraland sice běží již více než 2 roky, ve skutečnosti ale ještě nemá funkční produkt, který by veřejnost mohla využívat. Ten by však měl již brzy (zdroj) přijít a věříme, že teprve pak začne cena nejen tokenu MANA, ale i parcel jako takových, růst.

My momentálně vlastníme pouze tokeny MANA, které jsme vyměnili za mince projektů, které se nám přestaly zdát perspektivní. Jednalo se o ETC a ZRX.

Za nakoupené tokeny MANA ale již brzy koupíme nějakou parcelu. Jak se budeme rozhodovat, kterou? Co budou priority, podle kterých si budeme parcely vybírat? Dozvíte se v jednom z přicházejících článků.

Naše portfolio jsme aktualizovali i na stránkách CryptoCompare. Jeho aktuální podobu a hodnotu si tedy můžete zobrazit zde.

Naše další tipy

Chcete i vy nějakou část svých bitcoinů směnit za jinou alternativní kryptoměnu (např. přes Changelly) a po tom, co se hodnota této měny zvýší, ji za bitcoiny směnit zpět a namnožit je tak? Podle nás jsou nyní zajímavými adepty tyto měny:

  • Dogecoin – jak jsme psali na našem Facebookovém profilu zde, nyní se jedná o poměrně dobrý čas pro nákup této meme-kryptoměny, která je ovšem poměrně stálicí co se týče její ceny.
  • Litecoin – potenciální digitální stříbro je rovněž momentálně na poměrně dobrých cenách a sám od hodnoty 0,0065 BTC za LTC osobně dokupuji. Mám připravené peníze pro další nákup, když se hodnota dostane i pod 0,006 BTC – ale nejsem si jistý, zda na to přijde. Je však vždy potřeba být připraven zareagovat v případě že se stane cokoli.
  • Jaká další měna je podle vás teď podhodnocená vuči BTC? Napište nám do komentářů pod článkem!

Predikce na říjen 2019

Už v červenci jsme avizovali, že pro přikoupení BTC by bylo vhodné sledovat cenové úrovně pod cenou 10 000 dolarů, konkrétně jsme zmiňovali hladiny $ 10 000, $ 9 700, $ 9 200, $ 8 800 a $ 8 300.

Nakonec došlo k vyplnění všech z nich. Pokud jste tedy měli podobný názor jako my a čekali jste na tento pokles, teď už společně můžeme vzhůru na měsíc! ?

Dnes bychom ale chtěli zmínit něco, co už jsme před několika týdny sdíleli na našem Facebookovém profilu (zde). Jedná se o predikci anonymního tradera, který v lednu 2019 předpověděl téměř na dolar přesně cenu bitcoinu v dubnu i červenci, tedy půl roku dopředu.

predikce bitcoin rijen 2019
Predikce vývoje ceny bitcoinu z 21. 1. 2019.

Pro říjen tato predikce hovoří o ceně 16 000 dolarů.

Co myslíte, vyplní se?

Osobně jsem, ve světle okolností z minulých týdnů, kdy došlo k razantnímu prolomení supportu, skeptický. Ale počkejme si s vyhodnocením až na konec měsíce.

Právě již zmíněné prolomení supportu na hodnotách okolo 9 800 dolarů mi ale připomíná formaci, kterou jistě znáte z týdenního grafu BTC, konkrétně z minulého roku.

Až nápadně se podobá prolomení supportu 6 000 dolarů na konci minulého roku, nezdá se vám?

Podívejte se na obrázek níže.

predikce vývoje ceny bitcoinu v říjnu 2019
Podobnost vývoje ceny bitcoinu s rokem 2018.

Pokud bychom věřili, že se bude opakovat podobný scénář, teď bychom měli celý říjen stagnovat okolo ceny 8 000 dolarů, ale na konci roku bychom se mohli těšit z ceny bitcoinu na hodnotě 10 000 dolarů.

Není to moon, ale stále by se jednalo o nárůst o 26 % za pár měsíců, což je slušné.

Jaký na to máte názor? Napište nám do komentářů níže!

Chtěli jste kryptoměny nakoupit? Teď je skvělá příležitost

Pokud vás kryptoměny zajímají a chcete do nich vložit nějaké peníze, a nakupovat nad cenou 10 000 dolarů se vám nechtělo, teď bych řekl, že je ideální čas do trhu naskočit.

Samozřejmě, v době, kdy cena padá, jsou všichni pesimističtí a čekají ještě další pokles – trh má ale tendenci dělat vždy přesný opak toho, co si veřejnost myslí.

Kdybych momentálně žádně kryptoměny nevlastnil, na nic bych nečekal a koupil bych si bitcoiny nyní. Alespoň za nějakou část z peněz, které bych chtěl celkově do kryptoměn vložit.

V případě dalšího propadu by bylo možné dokoupit ještě za zbylou část peněz a svou původní nákupní cenu naředit na ceně cca 7200 dolarů. Nemusíme se tam ale vůbec podívat.

Chcete-li s kryptoměnami začít a koupit bitcoin, doporučuji podívat se na toto video, které vás nákupem provede krok po kroku.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny

Favorit redakce

Výhody
  • Snadný nákup kryptoměn
  • Ověřená česká firma
Nevýhody
  • Pouze 9 kryptoměn na výběr
  • Nenabízí platbu platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn investovat, investujte vždy pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit, aniž by vám to způsobilo problémy.

Líbil se vám tento článek?
13
0

Autor

Jsem Vojta a prakticky celý svůj život se zajímám o ekonomii, marketing a on-line podnikání. Sám dlouhodobě investuji do akcií, kryptoměn, komodit i nemovitostí a čas od času také aktivně obchoduji.

Oblasti finančních trhů se věnuji už od roku 2014, kdy jsme společně s Matějem založili portál Finex.cz, který všechny mé zájmy spojuje.

Finex.cz jsme díky tomu vybudovali nejen na reálných zkušenostech z naší praxe, ale i z praxe dalších investorů, obchodníků a odborníků v našem týmu. Snažíme se, aby byl tento portál přínosný pro každého, kdo chce ohledně svých financí dělat chytrá rozhodnutí – ať už se jedná o úplné neználky nebo ostřílené obchodníky.

Nechceme stát na místě a proto portál Finex.cz stále rozšiřujeme a zlepšujeme. Jsem zcela přesvědčený, že Finex nyní mezi dalšími českými portály s podobným zaměřením patří k těm nejlepším, což dokazují i statistiky a především řada spokojených čtenářů.

Když se ohlédnu zpět, vidím, jak dlouhou cestu jsme ušli. Náš tým se postupem času rozrostl o desítky členů a sami jsme se naučili spoustu nového. Co je ale nejdůležitější – rosteme stále. Každý měsíc a každý rok. Pevně věřím, že tento portál jeho největší sláva ještě čeká.

To vše je možné především díky vám. Každá vaše návštěva našeho webu, každý váš komentář, e-mail nebo podnět k zamyšlení nám pomáhá pro vás tvořit takový portál, který chcete a který budete rádi používat. Za to vám proto moc děkujeme a věříme, že si vaši přízeň zachováme i nadále.

Přečíst více

Jmenuji se Matěj Bajer a finančním trhům, investování a vydělávání peněz na internetu se věnuji od roku 2014. Aktuálně mě nejvíce zajímá investování do kryptoměn.

Mé začátky nebyly jednoduché. Kdo to také měl snadné, že? Stálo mě to spoustu sil a také financí. Žádný učený z nebe opravdu nespadl, v obchodování a investování to platí dvojnásob. Prosadit se v tomto světě není snadné a chce to hlavně trpělivost. Já jsem si tuto cestu vybral z jednoho prostého důvodu, chtěl jsem být svobodný. Získat od života něco víc.

Investování a obchodování mě baví, ale chtěl jsem dlouhodobě budovat a pracovat na něčem, co mě bude opravdu naplňovat. A naštěstí jsem to našel, Finex.cz mi dává obrovský smysl, je to můj motor, který mě žene vpřed. Je průvodcem, který pomáhá lidem na cestě k jejich snům a nezávislosti.

Články na Finex.cz jsou vlastně takovým naším blockchainem. Jsou v nich zapsány naše začátky, problémy, pády i otázky. Kdykoliv jsme prodělali či na něco narazili, dali jsme následně naše zkušenosti dohromady a vznikl článek, který vám snad pomůže vyvarovat se stejných chyb. S našimi články a postřehy pro vás bude vše mnohem jednodušší a proces učení rychlejší.

Když se dívám na naše články zpětně, vidím spoustu překážek, přes které jsme se dostali a také ten obrovský kus práce. Stojím za ní nejen já s Vojtou, ale celý náš tým. Společně jsme vybudovali magazín, o kterém se nám na začátku ani nesnilo. A míříme ještě mnohem výš.

Váš zájem je úžasný a žene nás dál. Pokud se nám povede jako dosud, nepochybuji, že se Finex.cz stane brzy předním československým finančním magazínem.

Osobně mě ohromně těší, že stále více lidí myslí na svou budoucnost a zajímá se o investování a obchodování. Je potřeba dívat se dopředu. Ale pozor! Není to jen o tom pozlátku, o Lamborghini či krásném domě. Vidina luxusu a bohatství může kohokoliv lehce zaslepit.

Proto chceme, abyste dopředu věděli o všech rizicích a nástrahách, které z obchodování a investování plynou. Abyste byli připraveni a zvládli všechny překážky, které vás čekají.

Cesta obchodníka je náročná. Budete se muset vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.

Jedno vím jistě. Úspěch stojí a padá na znalostech. Právě proto píšeme hodnotné, propracované články, které pomohou úplným začátečníkům, stejně jako zkušeným investorům.

Chceme být místem, kde každý obchodník (a vlastně každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti) najde užitečné rady, návody i inspiraci. Díky vašemu zájmu se nám to daří.

Moc děkujeme za vaši přízeň. Věříme, že vám články ušetří spoustu starostí, času a hlavně peněz.

Zůstaňte i nadále s námi a těšte se v budoucnu na velké věci!

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (5 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Opatrný

Popravdě nás to ale vůbec netrápí. A to i když jen pár měsíců zpátky mělo portfolio hodnotu téměř dvojnásobnou.

Kdy vás to začne trápit? Vytvořit zisk 100 % a následně vše ztratit je zajímavá strategie.

I při vysoké volatilitě kryptoměn zde byl prostor (signály) pro Take Profit (Cut Losses Short) a následně vyčkat na potvrzení silného supportu korekce pro opětovný buy.

Rebel

Pane Opatrný , jejich investice je na delší dobu řádově let a né obchodování na páku , to Vám asi uniklo .
Jinak osobně plánuji dokupovat při každém poklesu ceny v rozmezí 30-45% ceny . Chci se zeptat na jakých cenách budete BTC prodávat . Děkuji

Vojtěch Machek

Dobrý den, co se týče investice v rámci této série, tak to zatím nevíme. Bude záležet na celkové situaci na trhu, kterou momentálně nikdo nedokáže předpovědět. Osobně začnu pomalu po procentech či desítkách procent odprodávat na cenách okolo 25-30k USD za BTC.

Rebel

Děkuji za odpověď a doufám , že budete v článcích o vašem portfoliu pokračovat .

Redakce Finex.cz

Hezký den, pane Opatrný. Jako odpověď na Vaši otázku budu citovat náš článek z této série publikovaný 1. 6.:

Ačkoli bychom nyní mohli prodat s více než 50% ziskem a počkat na mírnou korekci ceny o 10-20 %, abychom mohli znovu dokoupit levněji, nebudeme to dělat. Chceme vám, čtenářům, transparentně ukázat, jak by mohla dopadnout investice kohokoli z vás, kdo trhu nerozumí a na své kryptoměny nechce zbytečně sahat.

Očekáváme v dohledné době návrat minimálně na ATH, proto nás pohyby v této range mezi 5-10k moc neznervózňují. (Osobně očekávám minimálně zdvojnásobení ATH, proto také své osobní portfolio aktivně řídím.)

V rámci tohoto seriálu se jedná o takový experiment a dohodli jsme se na tom, že nebudeme žádné peníze vkládat v případě poklesu cen, ani vybírat zisky v případě jejich růstu. Pak by celý monitoring trochu ztratil smysl. Jak už jsem zmínil, chceme čtenářům ukázat, co se na trhu děje a jaký to na takové portfolio může mít vliv.

S pozdravem
Vojtěch, Finex.cz