Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Intel na tříletém minimu – technická analýza

Publikováno
Intel na tříletém minimu – technická analýza
Zdroj: depositpohotos.com

V našem článku z konce října bylo uvedeno, že akcie Intelu se po oznámení výsledků za třetí čtvrtletí propadly za jediný den o 10 %, což není málo a nejspíš to lze brát jako reakci na špatné ekonomické výsledky Intelu.

Nicméně je důležité brát v potaz trend, který v současném roce není vůbec přívětivý. Po technické stránce je trh s akciemi Intelu v medvědím trendu a nepříznivá ekonomická čísla celé situaci zrovna nepomohly.

Intelu se nedaří?

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Intel Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Konkrétně se investorům asi nelíbilo, že meziročně příjmy Intelu klesly o 4 % a příjmy z datových center poklesly až o 10 %. V absolutních číslech se celkové příjmy propadly z 19,3 miliard USD na 18,3 miliard USD. Čistý zisk poklesl z 6 miliard USD na 4,3 miliardy USD. Zatímco EPS (zisk na akcii) klesl o 25 % – konkrétně z 1,35 USD na akcii na 1,02 USD.

Na základě toho motivace držet aktiva Intelu rapidně klesla. To logicky bylo spouštěčem zmiňovaných říjnových výprodejů akcií. Na druhou stranu se společnosti daří generovat čím dál větší volné cash flow, které k říjnu činilo 15,1 miliard dolarů. Firma má tudíž mnohem lepší možnosti investic do nových technologií.

Technická stránka trhu s akciemi Intelu

Týdenní graf akciového trhu Intel
Týdenní graf akcií Intel

Co se tedy týče technického stavu trhu, Intel se v podstatě nikam neposunul už od listopadu 2017. Sice se dařilo v průběhu času vytvářet vyšší a vyšší vrchol, ale poté se vždy cena vrátí zpátky k S/R na levelu 43,17 USD. Na druhou stranu se ovšem cena od supportu vždy pěkně odrazila.

Na trhu tedy panuje už dlouhodobě jakási nerozhodnost, která může vyústit i v dlouhodobější bear market. Avšak dokud drží zmíněný support, tak by k něčemu takovému dojít nemělo. Ve střednědobém horizontu je bohužel trend klesající, díky čemuž se letos cena vrátila rovnou dvakrát k našemu supportu.

Poslední reakce kurzu je relativně čerstvá, ale prozatím nijak impulsivní. Vlastně cena již podezřele dlouho nad podporou konsoliduje, ale do karet býkům hraje fakt, že střednědobá struktura trhu má podobu bullish grafického patternu falling wedge (viz graf výše).

Když ještě vezmeme v potaz volume profile, tak je aktuální cena velmi blízko point of control, což jsou levely, kde jsou ochotny nakupovat velké instituce ve větších objemech, protože je zde dostatečná likvidita na nabrání pozic.

Závěrem

Intel po technické stránce vypadá rozhodně velmi zajímavě a především je tu pro obchodníka příznivé RR (risk ratio), protože se stop loss dá nastavit hned pod supportem. Negativní jsou ovšem ekonomická čísla, která určitě odradí dlouhodobé investory.

Nemluvě o tom, že se konkurentům jako je AMD nesmírně daří a jejich akcie trhají rekordy. Nicméně pro střednědobé obchodníky můžou být v těchto chvílích akcie Intelu velmi lákavé.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎