Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Intel na tříletém minimu – technická analýza

Intel na tříletém minimu - technická analýza

Intel na tříletém minimu - technická analýza
Zdroj: depositpohotos.com

V našem článku z konce října bylo uvedeno, že akcie Intelu se po oznámení výsledků za třetí čtvrtletí propadly za jediný den o 10 %, což není málo a nejspíš to lze brát jako reakci na špatné ekonomické výsledky Intelu.

Nicméně je důležité brát v potaz trend, který v současném roce není vůbec přívětivý. Po technické stránce je trh s akciemi Intelu v medvědím trendu a nepříznivá ekonomická čísla celé situaci zrovna nepomohly.

Intelu se nedaří?

Graf akcií Intelu
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Konkrétně se investorům asi nelíbilo, že meziročně příjmy Intelu klesly o 4 % a příjmy z datových center poklesly až o 10 %. V absolutních číslech se celkové příjmy propadly z 19,3 miliard USD na 18,3 miliard USD. Čistý zisk poklesl z 6 miliard USD na 4,3 miliardy USD. Zatímco EPS (zisk na akcii) klesl o 25 % – konkrétně z 1,35 USD na akcii na 1,02 USD.

Na základě toho motivace držet aktiva Intelu rapidně klesla. To logicky bylo spouštěčem zmiňovaných říjnových výprodejů akcií. Na druhou stranu se společnosti daří generovat čím dál větší volné cash flow, které k říjnu činilo 15,1 miliard dolarů. Firma má tudíž mnohem lepší možnosti investic do nových technologií.

Technická stránka trhu s akciemi Intelu

Týdenní graf akciového trhu Intel
Týdenní graf akcií Intel

Co se tedy týče technického stavu trhu, Intel se v podstatě nikam neposunul už od listopadu 2017. Sice se dařilo v průběhu času vytvářet vyšší a vyšší vrchol, ale poté se vždy cena vrátí zpátky k S/R na levelu 43,17 USD. Na druhou stranu se ovšem cena od supportu vždy pěkně odrazila.

Na trhu tedy panuje už dlouhodobě jakási nerozhodnost, která může vyústit i v dlouhodobější bear market. Avšak dokud drží zmíněný support, tak by k něčemu takovému dojít nemělo. Ve střednědobém horizontu je bohužel trend klesající, díky čemuž se letos cena vrátila rovnou dvakrát k našemu supportu.

Poslední reakce kurzu je relativně čerstvá, ale prozatím nijak impulsivní. Vlastně cena již podezřele dlouho nad podporou konsoliduje, ale do karet býkům hraje fakt, že střednědobá struktura trhu má podobu bullish grafického patternu falling wedge (viz graf výše).

Když ještě vezmeme v potaz volume profile, tak je aktuální cena velmi blízko point of control, což jsou levely, kde jsou ochotny nakupovat velké instituce ve větších objemech, protože je zde dostatečná likvidita na nabrání pozic.

Závěrem

Intel po technické stránce vypadá rozhodně velmi zajímavě a především je tu pro obchodníka příznivé RR (risk ratio), protože se stop loss dá nastavit hned pod supportem. Negativní jsou ovšem ekonomická čísla, která určitě odradí dlouhodobé investory.

Nemluvě o tom, že se konkurentům jako je AMD nesmírně daří a jejich akcie trhají rekordy. Nicméně pro střednědobé obchodníky můžou být v těchto chvílích akcie Intelu velmi lákavé.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo