Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Intelu se za jediný den propadly o 10 % a dále klesají – co způsobilo tento pád?

Publikováno
Akcie Intelu se za jediný den propadly o 10 % a dále klesají – co způsobilo tento pád?
Zdroj: depositpohotos.com

Akcie Intelu se po oznámení výsledků za třetí čtvrtletí propadly za jediný den o 10 % a prozatím stále klesají. Většina investorů je totiž zklamaná z propadu prodejů, ale i nepříliš pozitivní prognózy pro klíčový segment společnosti, který představují datová centra. Jaké má Intel vyhlídky do konce tohoto roku?

Tržby z datových center by měly vzrůst pouze o 5 %

Zveřejnění výsledků společnosti za třetí čtvrtletí zklamalo nejednoho z investorů. Výsledkem bylo, že akcie Intel klesly o 10 % během několika hodin. K podobnému propadu došlo naposledy před třemi měsíci, kdy společnost oznámila zpoždění procesu výroby čipů nové generace.

Ještě nedávno se Intelu dařilo poměrně dobře. Tržby z datových center ve druhém čtvrtletí vzrostly o 43 %, tedy meziročně o 7,1 miliardy.

Společnost navíc ve čtvrtém čtvrtletí počítá s 25 % poklesem v segmentu datových center. Celkově by v tomto roce Intel měl dosáhnout 5% růstu tržeb, což je mnohem méně, než s čím počítá jeho konkurence. Pro porovnání menší společnosti jako AMD nebo Nvidia očekávají 32% a 44% růst tržeb.

Prodej v rámci cloud computingových společností výrazně poklesl

Na konferenci však Intel oznámil i další nepříznivé zprávy ohledně prodeje v rámci cloud computingových společností. Oproti minulým čtvrtletím tržby u tohoto segmentu vzrostly pouze o 15 %, což je v porovnání s 47 % ze druhého čtvrtletí značný deficit.

Společnost navíc očekává, že se poptávka ze strany cloud computingových gigantů do konce roku ještě sníží.

Intel chce přesunout část výroby na Tchaj-wan

TSMCNejvětší problémem Intelu v současnosti tkví v již zmíněném pozdržení výroby. To společnost navíc donutilo začít uvažovat nad tím, že část výroby přesune ke svému největšímu rivalovi tchajwanské společnosti TSMC.

Jestli tomu tak bude i nadále, není jasné. Podle generálního ředitele Boba Swana by se o této otázce mělo rozhodnout buď koncem tohoto roku nebo začátkem toho nadcházejícího. Toto rozhodnutí by se dotklo především produktů, které půjdou na trh až po roce 2023.

A jak vidíte budoucnost Intelu vy? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎