Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Finex Coin Week – Elon Musk znovu úřaduje a shazuje cenu Bitcoinu

Publikováno
Finex Coin Week – Elon Musk znovu úřaduje a shazuje cenu Bitcoinu
Zdroj: Depositphotos.com

Máme za sebou další velice zajímavý týden, který byl nabitý novinkami ze světa kryptoměn. Cardano překonává své ATH, další společnosti si žádají o Ethereum ETF, Mark Zuckerberg je pravděpodobně bitcoiner a Elon Musk opět úřadoval na twitteru.

Pojďme se společně na ty nejzajímavější novinky podívat!

Cardano stoupá a oznamuje další novinky

Hned na začátku týdne jsme viděli nové maximální hodnoty kryptoměny Cardano, která se už nějaký ten měsíc drží v TOP 10 kryptoměn podle tržní kapitalizace. Tento růst však kuriozně nepřišel v době, kdy byly na Cardanu ohlášeny zásadní novinky v souvislosti s plány této kryptoměny v Africe.

Růst přišel až o pár dní později, kdy byly ohlášeny další menší pozitivní zprávy, které s Cardanem souvisely. Jednalo se například o partnerství se společnostmi Occam a Bondly, které mezi sebou uzavřely partnerství, které údajně přivede novou generaci NFT tokenů a DeFi na Blockchain Cardana.

Další pozitivní zprávy pro Ethereum

Také okolo Etherea se tento týden děly zajímavé věci. I druhá největší kryptoměna překonala své maximální hodnoty, a vytvořila tak svou prozatímní maximální cenovou úroveň na 4356 dolarů za jednu minci.

O Ethereum se začínají zajímat i velké společnosti. Jedna z nich, VanEck, dokonce podala u SEC (americká komise pro kontrolu cenných papírů) žádost o Ethereum ETF.

Tato společnost má už podanou žádost i o bitcoinové ETF, které čeká na kontrolu, a pokud by byla žádost úspěšná, stalo by se prvním dostupným kryptoměnovým ETF na amerických akciových trzích.

To by otevřelo zcela nový svět poptávky, protože mnozí, kteří neměli technické nebo legislativní možnosti k nákupu BTC nebo ETH tak budou moci udělat prakticky na jedno kliknutí u svého dosavadního makléře.

Je Mark Zuckerberg bitcionmaximalista?

Generální ředitel a spoluzakladatel Facebooku, Mark Zuckerberg, zveřejnil na svém facebookovém účtu fotografii, která se stala okamžitě virální. Jednalo se o fotografii, na které jsou jeho dvě kozy, které pojmenoval Bitcoin a Max.

Okamžitě po zveřejnění se začalo spekulovat, že šéf Facebooku nakoupil Bitcoin. Jestli je to pravda zatím nevíme, ale je pouze otázkou času kdy se vše určitě dozvíme. Část komunity kryptoměnových nadšenců se domnívá, že se jedná o náznak toho, že Mark je bitcoinový maximalista.

Fotka Zuckerberkových koz se jmény Max a Bitcoin
Fotka Zuckerberkových koz se jmény Max a Bitcoin

Elon opět řádil na Twitteru

O největší pozdvižení toho týdne se postaral miliardář Elon Musk, který ve čtvrtek v noci zveřejnil na svém twitterovém účtu příspěvek, ve kterém oznámil, že automobilka Tesla přestane přijímat platby v BTC za své automobily.

Reakce trhu byla okamžitá a hodnota BTC se během pár hodin propadla o 200 000 korun. Musk přitom v únoru cenu bitcoinu masivně podpořil, když Tesla ve výroční zprávě oznámila, že bitcoiny v hodnotě půldruhé miliardy dolarů naopak nakoupila.

Musk ve svém záhadném tweetu oznámil, že jeho společnost znepokojuje masivní nárůst používání fosilních paliv při těžbě Bitcoinu, zejména uhlí, které má nejhorší dopad na životní prostředí.

Muskova aktivita na Twitteru pokračovala dalším šokujícím oznámením, že spolupracuje s developery kryptoměny DOGE, a pracují na tom, aby udělali kryptoměnové transakce efektivnější.

Je opravdu těžké říci, jestli tyhle tweety Musk myslí vážně a nebo si jen z lidí dělá legraci. Je všeobecně známo, že DOGE téměř žádné developery nemá a je silně centralizovaná. Navíc se také jedná o Proof-of-Work kryptoměnu, stejně jako u Bitcoinu. Rozdílem je jen jiný algoritmus, který se k těžbě používá (Scrypt oproti SHA256) ale princip je stejný.

Po menší přestřelce s krypto-komunitou však Musk své sledující do jisté míry uklidnil, když oznámil, že kromě již prodaných 10 % BTC zatím Tesla další bitcoiny neprodala.

I tak ale cena BTC dostala v posledním týdnu dost na frak a nyní se obchoduje zhruba 31 % pod svým maximem.

Coinbase zalistuje DOGE

dogecoinGenerální ředitel přední americké burzy Coinbase, Brian Armstrong, uvedl během zveřejňování zprávy o výsledcích společnosti za první kvartál, že urychlí proces schvalování nových mincí.

Kryptoměnová burza Coinbase je známá tím, že je zvláště vybíravá ohledně kryptoměn, kterým umožní zalistování na jejich platformě. V následujících týdnech uvede burza v rámci nové politiky například meme kryptoměnu DOGE, která byla spuštěna jako vtip, avšak nyní explodovala na popularitě.

V budoucnu chce společnost vydávat i takzvané „debutové coiny”, které byly právě vydány a nebyly ještě nikde zalistovány.

Dominance BTC stále klesá

Klesající trend dominance BTC stále pokračuje a v tomto týdnu se dokonce dostala pod hranici 40 %. Proto se stále objevují spekulace o flippeningu, což znamená, že by mohlo dojít k situaci, kdy by Ethereum nebo jiná kryptoměna překonaly tržní kapitalizaci Bitcoinu.

Přispívá tomu i skutečnost popsaná výše, kdy Elon Musk tweetoval o neekologičnosti Bitcoinu a transakcí na jeho blockchainu. Pozornost investorů se tak začíná obracet na kryptoměny, které fungují na konsensu Proof-of-Stake.

Zda se jedná o legitimní názory a argumenty je však stále předmětem debaty. Ne-ekologičnost těžby bitcoinů byla totiž mnohokrát vyvrácena.

Závěr

V tomto týdnu se neřešilo téměř nic jiného, než co má za lubem Elon Musk. Ať už kvůli Dogecoinu, tak i kvůli Bitcoinu. Jedni ho mají za blázna a jiní tvrdí, že jde o jeho další chytrý tah.

Například Antonio Scaramucci ze společnosti SkyBrigde capital si myslí, že Elon může přijít s vlastní mining farmou, v rámci které bude těžit BTC za využití 100% obnovitelných zdrojů.

Jiní namítají, že Elon, který před pár měsíci kryptoměny v čele s Bitcoinem svým nákupem a prohlášeními legitimizoval, dostal přes prsty od amerických regulátorů, a proto se snaží “pomalu” obrátit.

Rozluštění této hádanky se dočkáme určitě v následujících týdnech.

Líbil se vám tento článek?
20
1

Autor

Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Ondřej

On ten pán moc dobře ví co dělá. Jeho slova mají obrovskou váhu, a on si to uvědomuje. Investoři jsou jako ????. Udělají co on chce. Aneb “když si chceš slevnit crypto”.

Pan Musk A. si nevidí ani do svého talíře, zdá se! Udělat 2 protichůdné kroky tímto způsobem je trestuhodné. Snad ani neví co způspbil, a nebo to bylo schválně!!
Každopádně Vám děkujejme, p. Musku!!!