Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tesla pokračuje ve své zběsilé jízdě na akciových trzích. Dosáhne až na 1 000 USD?

Publikováno
Tesla pokračuje ve své zběsilé jízdě na akciových trzích. Dosáhne až na 1 000 USD?
Zdroj: depositphotos.com

Americká automobilka Tesla se i přes všechny výprodeje na akciových trzích stále drží. I když se cena jejich akcií ještě v březnu pohybovala poměrně nízko dosahuje už teď více než 700 USD za akcii.

Naopak ostatní automobilky prozatím prohrávají svůj boj s následky koronaviru a týdně odepisují několik procent na akciích.

Analytici předpokládají u Tesly další růst, který by se mohl dostat přes úroveň 900 USD a výše.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie Tesly vzrostly skoro o 80 USD za jeden den

Tesla si i přes pád akciových trhů stále drží růst a prozatím nejsou ani známky, že by se měl zastavit. Už od 2. dubna tohoto roku cena jejich akcií vzrostla o 44 %, čímž si napravila svoji ztrátu z poloviny března, kdy cena klesla z 917,42 USD na 361,22 USD ( -60 %).

Celkovou situaci napravilo především hodnocení švýcarské banky Credit Suisse, která změnila status automobilky z nedostatečně výkonné na neutrální, čímž umírnila paniku investorů a přilákala je zpět k Tesle.

Včera si akcie Tesly připsaly necelých 80 USD na jednu akcii a během jednoho dne vzrostly skoro o 14 %. Momentálně je cena akcií Tesly $183.

Proto je na stole i otázka, zda akcie dosáhnou až na 1 000 USD za akcii. Vše ale stále záleží především na vyjádření společnosti ohledně hospodářských výsledků, které můžeme očekávat až na konci dubna.

Za růstem může stát nový projekt Robotaxi ale i shortaři

Důvodů proč cena akcií Tesly tak náhle vzrostla může být více než jen oznámení o růstu prodeje okolo 40 % oproti prvnímu čtvrtletí v loňském roce. Jedním z dalších ovlivňujících aspektů může být i oznámení Elona Muska o tom, že připravovaný projekt Robotaxi bude i přes všechno spuštěn tento rok.

Mělo by se ve zkratce jednat o síť sdílených aut, které budou zároveň schopni samořízení.

Nejpravděpodobnější je však podle analytiků i odborníků velký vliv shortařů. Nejspíše jim totiž nevyšel jejich plán na pokles ceny akcií a obrátili se tak zpět k jejich nákupu, přičemž povzbudili i ostatní investory.

Automobilový průmysl padá, ale Tesla se stále drží

Tesla si stále drží své vedoucí postavení na trhu, a to především kvůli výpadku ostatních automobilek, které se stále potýkají s následky pandemie koronaviru. Ty se samozřejmě nevyhnuly ani Tesle, která počítá už s výpadkem ve své Kalifornské pobočce.

Většina analytiků tak pochybuje, že by zvládla splnit svůj plán vyrobit více než 500 000 automobilů za rok.

Celkově se tak výroba může snížit o 100 000 automobilů, přičemž společnost týdně přijde o 300 milionů dolarů za týden, kdy bude uzavřena pobočka v USA.

Teslu však drží nad vodou Čína, kde už její linky jedou na plné obrátky. Největší výhodu má ale společnost právě ve svém zaměření na elektromobily, po kterých bude stále větší poptávka.

Ostatní automobilky jsou stále ve větší míře uzpůsobené k výrobě klasických automobilů a pandemie koronaviru je připraví o finance k plánovanému přechodu na elektromotory. Tesla tak ze všeho vyjde mnohem lépe než například konkurenční automobilka Ford, která už v pondělí odepsala 3,9 %.

Myslíte, že akcie Tesly překonají i metu 1000 USD za jednu akcii?

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.