Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Finex Coin Week – Amazon odmítá zprávy o zavádění a přijímaní kryptoměn!

Finex Coin Week – Amazon odmítá zprávy o zavádění a přijímaní kryptoměn!
Zdroj: Depositphotos.com

Zdravím všechny nadšence do kryptoměn. Máme za sebou poslední červencový týden. Pojďme se společně podívat co zajímavého nám přinesl z hlediska fundamentálních zpráv.

  • Amazon vyvrací zprávy o přijímání bitcoinu
  • Binance komplikuje anonymní výběry BTC a čelí dalším tlakům regulátorů
  • Tesla zveřejnila výsledky za Q2
  • Obtížnost těžby BTC po 8 týdnech stoupne
  • Fed zatím neplánuje žádné změny

Amazon vyvrací zprávy o přijímání bitcoinu

V předchozím týdnu se objevily spekulace o tom, že americký gigant v oblasti elektronického obchodu Amazon začne do konce letošního roku přijímat platby za své produkty v bitcoinu. Tyto zprávy však začátkem minulého týdne společnost vyvrátila. Stejně tak Amazon zamítl spekulace o tom, že do konce roku 2022 má v plánu spustit svou vlastní kryptoměnu.

Bez ohledu na náš zájem o tento prostor nejsou spekulace, které se objevily kolem našich konkrétních plánů v oblasti kryptoměn, pravdivé,” uvedl mluvčí společnosti Amazon.

Bitcoin se krátce po komentáři Amazonu k nepravdivé zprávě propadl o více než 8 %. Zda byly tyto události vzájemně propojené už je věc diskuzí a názorů.

Co však pravdou zůstává, je fakt, že Amazon minulý týden začal hledat vedoucího pracovníka v oblasti digitálních měn a blockchainu. Tato pracovní nabídka byla patrně spouštěčem spekulací o tom, že Amazon plánuje zavedení kryptoměn jako platidla za své služby.

Binance komplikuje anonymní výběry BTC a čelí dalším tlakům regulátorů

V době kdy se stále více hovoří o regulacích kryptoměn, jedna z největších kryptoměnových burz Binance zavádí omezení pro anonymní výběry BTC. Snižuje denní limit pro uživatele, kteří neprovedli plnou identifikaci, čili nedodali průkaz totožnosti nebo fotografii obličeje.

Od úterý 27. 7. mohou noví uživatelé, kteří dokončili pouze základní ověření účtu platformy, denně vybrat pouze 0,06 bitcoinu, což nyní odpovídá zhruba 2 400 USD, tedy asi 60 000 Kč. Předchozí limit činil 2 BTC denně, tedy zhruba 80 000 USD (1 700 000 Kč) v dnešních cenách.

https://twitter.com/cz_binance/status/1420056982346555400

Uživatelé, kteří splní všechny kroky ověření, mohou denně vybrat až 100 BTC.

Ultimátum z Malajsie

Na konci týdne se vyrojily další zprávy ohledně omezení služeb této oblíbené kryptoburzy. Tou asi nejzásadnější zprávou bylo ultimátum z Malajsie.

Místní úřady daly společnosti dva týdny na to, aby ukončila nabídku všech svých produktů a služeb v této zemi. To znamená, že musí přestat nabízet nejen přístup na webové stránky, ale také znemožnit stahování nebo obchodování prostřednictvím aplikace, nebo zastavit jakoukoli reklamní kampaň.

Burza má problémy i v Indii

Zde má podle portálu Bloomberg probíhat vyšetřování z podezření kvůli praní špinavých peněz. Podle zatím nepotvrzených obvinění má indická policie vyšetřovat, zda lze prostřednictvím Binance a její sesterské burzy WazirX snadno prát špinavé peníze.

V současné době se však jedná pouze o nepotvrzené informace a na oficiální vyjádření indických úřadů nebo policie se stále čeká.

Omezení služeb zasáhne i Evropu

Burza se pod tlakem regulátorů rozhodla ukončit obchodování futures s deriváty v Německu, Itálii a Holandsku.

Neustále vyhodnocujeme naše produkty a přizpůsobujeme je možnostem našich uživatelů. Proto dnes musíme oznámit, že s okamžitou platností ukončujeme prodej našich derivátů v Evropě, počínaje Nizozemskem, Německem a Itálií,” zmínil CEO této burzy.

Problémy burzy přibývají po celém světě a s napětím budeme sledovat, jak se společnost s těmito překážkami vyrovná.

Tesla zveřejnila výsledky za Q2

Americká automobilka Tesla zveřejnila výsledky svého hospodaření za Q2 tohoto roku. Vyplývá z nich to, co Elon Musk několikrát na Twitteru zdůrazňoval. Tesla žádné ze svých bitcoinů neprodala.

Společnost Tesla oznámila, že její zisk poprvé v historii překročil hranici jedné miliardy dolarů, přičemž ve sledovaném období vyrobila více než 200 000 nových vozidel, což označuje za velký úspěch.

Co se týče Bitcoinu, tak automobilka musela vykázat ztrátu v hodnotě 23 milionů dolarů. Jedná se o výrazně nižší čísla než byly odhady publikované na CNBC, kdy se mluvilo až o 100 milionech dolarů. Společnost Tesla musela svou investici do bitcoinu zaúčtovat jako ztrátu, protože v době čtvrtletní rozvahové uzávěrky byla cena bitcoinu nižší než v době, kdy jej kupovala. Tesla nakoupila BTC v únoru letošního roku na ceně 32 000 dolarů. Ve skutečnosti je tedy při aktuálních cenách cca 39 000 USD v zisku.

U veřejně obchodovaných společností v USA je vedení bitcoinů v rozvahách řešeno poměrně netradičně. Protože bitcoin je klasifikován jako nehmotný majetek, lze zisk zaúčtovat pouze v případě jeho prodeje. Pokud však tržní cena bitcoinu klesne oproti jeho nákupní ceně, musí zaúčtovat ztrátu.

Obtížnost těžby BTC po 8 týdnech stoupne

Čtyři po sobě jdoucí poklesy obtížnosti těžby Bitcoinu byly dosud největší za celou jeho historii. Hashrate Bitcoinu se pomalu dostává zpět mezi 85 až 125 exahashů za sekundu a díky nárůstu hashpower se příští změna obtížnosti těžby poprvé po osmi týdnech zvýší.

Obtížnost těžby bitcoinů dosáhla v polovině května vrcholu a od té doby je nalezení nových bloků o celých 54 % snazší. Obtížnost těžby je měřítko určené k výpočtu “kolik výpočetního výkonu je potřeba k výrobě nových bitcoinů”. Čím méně těžařů je připojeno do sítě, tím snazší je těžba bitcoinů.

Zdroj: coinwarz.com
Vývoj hashrate za poslední tři měsíce
Vývoj hashrate za poslední tři měsíce

Cena bitcoinu několik týdnu klesala a stejným způsobem klesala i obtížnost těžby. Vše bylo způsobeno především zátahem čínské vlády proti těžařům na jejich území (psali jsme o tom v minulých vydáních Coin Weeku). Většina místních těžařů musela své stroje vypnout a přestěhovat je mimo Čínu.

Současný rostoucí trend hashrate je určitě pozitivním signálem, který potvrzuje, že těžaři věří v dlouhodobý růst hodnoty bitcoinu. Pokud by to bylo obráceně, určitě by se nesnažili co nejdříve obnovit své podnikání v jiných regionech a těžební giganti z jiných částí světa by nehromadili kapitál pro další rozvoj své klíčové infrastruktury.

Hashrate zabezpečuje celou bitcoinovou síť před potenciálním 51% útokem. Jeho velikost v zásadě kopíruje cenu bitcoinu – pokud roste, pak se vyplatí zapojit více strojů a těžit i v oblastech s dražší elektřinou.

Z dlouhodobého hlediska mohou být události posledních týdnů pro Bitcoin spíše pozitivní. Zatímco hashrate sice dočasně poklesl, Čína ztratila svou dominanci v těžbě, takže je teď v tomto ohledu síť více decentralizovaná.

Fed zatím neplánuje žádné změny

Podle nejnovějších vyjádření Jerome Powella, předsedy americké centrální banky, Fed zatím neplánuje provádět žádné změny a bude pokračovat ve své strategii držet úrokové sazby blízko nuly a nakupovat státní dluhopisy a cenné papíry kryté hypotékami za 120 miliard dolarů měsíčně.

Toto oznámení částečně ovlivnilo náladu okolo Bitcoinu. Zachování nastavené strategie americké centrální banky může hrát do karet rizikovějším investicím, ke kterým patří právě bitcoin. Ten může být pro mnoho investorů jakýsi bezpečný přístav díky svým vlastnostem omezené nabídky.

Fed v červnu oznámil, že upravil odhad růstu inflace pro letošní rok z 2,4 % na 3,4 %, přičemž Jerome Powell nyní potvrdil, že inflace je reálná a znatelná. Vedle toho poukázal například na růst cen ojetých automobilů, letenek a hotelů.

Jeden z nejznámějších propagátorů Bitcoinu Anthony Pompliano na Twitteru upozornil na jeden z výroků Jeroma Powella, který připustil možnost, že inflace může růst ještě více a být trvalejší, než Fed očekával. “To je přesně to, co bitcoineři říkají už více než rok,”

Závěr k aktuální situaci

Máme za sebou pro Bitcoin velmi úspěšný týden. Cena vzrostla poprvé od června tohoto roku nad hranici 40 000 dolarů a na trh se dostavily tolik postrádané objemy. Zvýšený zájem obchodníků byl mimořádný a podle některých analytiků se mohlo jednat o takzvaný short squeeze, kdy obchodníci nestíhali pokrývat pákovou investici a velká část jich byla z trhu eliminována přes shortové stoplossy nebo margin call.

Pokud se jednalo o short squeeze, lze očekávat korekci zpět. Na další růst ceny BTC tedy nelze sázet bez opakovaného testu horní hrany rezistence. Uvidíme, co nám nabídne první srpnový týden.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.