Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Featured by Binance – NFT platforma z dílen Binance

Publikováno
Featured by Binance – NFT platforma z dílen Binance
Zdroj: featured.market

V minulých měsících tohoto roku jsme vás informovali o nově vznikajícím tržišti pro NFT z dílny Binance. Stojí za ním tým Binance a bude umístěno právě na stránkách binance, přičemž všechny vydané NFT budou jako tokeny na Binance Smart Chainu.

Dnes společnost vydala zprávu s dalšími informacemi – do světa vypouští i NFT tržiště, které bude non-custodial, on-chain a ponese název – Featured by Binance.

Podpora partnerů Binance

Platforma má být zaměřena především na tvůrce spolupracující s Binance. Cílem je poskytnout místo, kde může kdokoli bez jakýchkoliv zábran NFT mintovat, využívat nástroje marketingu a propagace, svá díla volně distribuovat a následně s nimi obchodovat na sekundárním trhu.

Služba tak bude umožňovat uskutečnění celého životního cyklu NFT.

Společnost Binance je tomuto trhu velmi nakloněna a jejich zkušenosti mohou být pro různé brandy velkou výhodou. Určitě celé věci bude nahrávat fakt, že Binance je dle aktuálních čísel největší kryptoměnová burza na světě a své místo na slunci má jasné. Její dosah se v žádném případě nedá rozporovat.

Z pohledu trhu je také o co stát. Jen za první čtvrtletí roku 2021 se na tržištích s NFT zobchodovalo přes 2 miliardy dolarů. Oproti poslednímu čtvrtletí roku 2020 je to nárůst o 2 100 %.

Samé plusy a jistoty

Společnost samozřejmě dodrží základní principy, které celou myšlenku “digitálního vlastnictví” dělají tak silnou.

Direct-to-Fan

Jelikož jsou NFT umístěna na blockchainu a obchoduje se pomocí smart kontraktů, není nutný žádný prostředník. Jedná se tak o systém, ve kterém je vztah pouze mezi tvůrcem a nakupujícím a odpadá tak riziko třetí strany.

Globální dosah

Stejná pravidla a možnosti pro každého. Nezáleží na tom, jestli je člověk v České republice nebo na druhém konci světa. Blockchain pracuje všude stejně a každý má tak možnost zapojit se.

Nezměnitelnost

Jakmile je NFT mintováno, už nejde přetvořit. Zásadní princip ve věci digitálního vlastnictví. NFT jsou trvalá a nezměnitelná, přičemž tuto vlastnost nejvíce využijí např. sběratelské předměty.

Rychlé inovace

Systém pracuje na open standards (ERC/BEP-721, ERC/BEP-1155 atd.). Ty předkládají, že NFT budou fungovat všude stejně a zaručují kompatibilitu. Je tu tak velký prostor pro posílení network efektu a další růst tohoto odvětví.

Spuštění

Čas spuštění rozhodně potěší každého NFT entusiastu. Start platformy je naplánovaný na konec tohoto čtvrtletí.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.