Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.
Evropská komise oficiálně oznámila nová tvrdá pravidla pro používání kryptoměn. Její hlavním cílem budou anonymní krypto peněženky.
Evropská komise (EK), která je výkonnou složkou Evropské unie (EU), tento týden představila nový návrh, v němž požaduje přísnější regulaci anonymních kryptoměnových peněženek a transakcí. Začátkem července unikly zprávy, které naznačovaly, že Komise přistoupí k přísnějšímu zásahu.
Money laundering lets criminals hide the illegal origin of their money – crimes that hurt our citizens.
So we are getting tough on financial crime.
Today the @EU_Commission adopts measures against money laundering and terrorist financing. pic.twitter.com/UeZjD2Viki
— Mairead McGuinness (@McGuinnessEU) July 20, 2021
Podle dokumentu Komise navrhla, aby společnosti, které zprostředkovávají převody bitcoinů a dalších kryptoměn, musely shromažďovat osobní údaje odesílatelů a příjemců jako jsou jména, adresy, data narození, čísla účtů a jména příjemců.
Jinak řečeno: pokud byste například použili služby směnárny, která provozuje i kryptopeněženku, při transakci z ní musíte uvést údaje o adresátovi platby, čímž vlastně neodhalíte jen vlastní totožnost, ale spojíte dané kryptoměny i s totožností příjemce této platby.
To by mělo podle úředníků pomoci orgánům činným v trestním řízení v boji proti praní špinavých peněz.
“Tyto změny zajistí plnou sledovatelnost převodů kryptoaktiv, jako je Bitcoin, a umožní předcházet a odhalovat jejich možné využití k praní špinavých peněz nebo financování terorismu,” uvedla Komise ve své tiskové zprávě.
Komise v podstatě navrhla rozšířit takzvané “travel rule” i na kryptoměnové transakce, aby byly lépe dohledatelné. Samotné pravidlo se již v EU uplatňuje na bankovní převody a je součástí doporučení Finančního akčního výboru.
Aktualizováno: “Zákaz se nevztahuje na self-custody peněženky a peněženky s otevřeným zdrojovým kódem,” zmínil v rozhovoru pro webové stránky Cryptonews.com mluvčí EK. Tento zákaz by se tedy neměl dotknout běžných peněženek, jako např. Coinomi či Trezor.
Komise tvrdí, že díky tomuto návrhu se kryptografický průmysl v EU posune o krok vpřed a bude z nich profitovat. Toto tvrzení je však třeba vnímat zejména z pohledu Evropské komise a určitě ne běžných lidí, kteří vidí v používání Bitcoinu či jiných decentralizovaných měn určitý nástroj svobody.
Zdroj informací: Decrypt.co
Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.