Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[ETH] Analýza 2. 6. 2023 – Poptávka na trhu je. Má ale kdo prodávat?

Publikováno

Ahoj tradeři, na Bitcoinu se od minulého týdne nic nezměnilo, takže se pojďme podívat na dlouhodobější analýzu ETH, které má výrazně lepší strukturu než BTC a už se tu několikátý týden bavíme o tom, že ETH má v dalších měsících velmi dobře nakročeno překonat BTC.

Týdenní graf ETH

Minulá týdenní svíce na Ethereu vycházela z dlouhodobého supportu a viděli jsme průraz týdenní struktury nahoru, zpět do uptrendu na týdenních svících. Logické pokračování nyní je směrem na 2 120 USD a 2 275 USD, coby příští targety.

Bullish scénář ETH
Bullish scénář ETH

Denní graf ETH

Z denního grafu poté jasně vyplývá, že než bude možné udělat takto jednoduchý závěr, budeme potřebovat potvrzení. Tím bude denní uzávěr nad rezistenční zónou 1 900-1 908 USDT. Poté by měla být cesta nahoru otevřená a ETH může jít na nová highs tohoto roku.

Trigger denního grafu Etherea
Trigger denního grafu Etherea

Fundamentální faktory

Jak již víme, ETH je od minulého září deflačním coinem, tedy v oběhu jej ubývá. Kromě toho ale začal přibližně před 1 měsíci prudce stoupat počet zastakovaných ETH, vzhledem k proběhnutému Shapella upgradu, který jsme tu dlouho probírali.

Trojici nyní dotváří i silný pokles ETH na burzách, který začal prudce padat koncem 2022 a nadále pokračuje.

Vývoj počtu ETH na burzách
Vývoj počtu ETH na burzách

Toto jsou všechno faktory, které ovlivňují nabídku ETH na trhu. A vzhledem k tomu, že jde o asset, kterým se platí poplatky a poptávka po něm vzniká organicky tím více, čím více se síť používá, začínáme se blížit do velmi nebezpečného teritoria, kdy je supply shock více a více pravděpodobný. To znamená, že jde o asset, který bude poptávaný, ale na trhu nebude dostatek nabídky. Tím pádem může jeho hodnota stoupat s extrémní volatilitou.

Závěr

ETH je nastavené velmi dobře jak po technické, tak fundamentální stránce. Vidíme více faktorů, které ukazují na budoucnost, ve které uvidíme supply shock Etherea, kdy si velká část trhu uvědomí, že potřebují coiny na interakce se sítí, ale nebude dostatek prodejců.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎