Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Tip na vánoční dárek? – Darujte kryptoměnu bitcoin!

Tip na vánoční dárek? – Darujte kryptoměnu bitcoin!

Tip na vánoční dárek? - Darujte kryptoměnu bitcoin!

Když jsem před rokem pomáhal kamarádovi vymýšlet, jak by mohl svému otci darovat pod stromeček zlomek bitcoinu, všechny způsoby byly dost chatrné. Nejlepším způsobem tehdy bylo vytisknout papírovou peněženku (paper wallet), na tu kryptoměnu poslat, zabalit ji do obálky a dát pod stromeček.

Problém je v tom, že celý proces je dost složitý a pro nováčka nepředstavitelný a neuchopitelný. Říkal jsem si, že by měla existovat nějaká snazší a lepší varianta, ale neexistuje.

A tak jsme si ji zde na Finex.cz vytvořili sami! Celý proces lze zvládnout v pár jednoduchých krocích a tvorba dárku tak bude rychlejší, než by se mohlo zdát. Jdete do toho?

Proč darovat Bitcoin?

Když pomineme to, že darovat vtipné ponožky nebo kosmetickou sadu není úplně originální, proč byste měli někomu darovat kryptoměnu Bitcoin?

  • Jedná se o opravdu netradiční dárek, který jen tak někdo nedostane a to už samo o sobě je velký důvod. Asi nejsem jediný komu se někdy stalo, že dostal stejný dárek, jako jiný člen rodiny.
  • Pakticky darujete kus budoucnosti. Kryptoměnám se předpovídá velká budoucnost a digitální měny obecně se dostávají víc a víc mezi lidi a do běžného života. Už dnes se v České republice dá platit bitcoinem ve více než 200 obchodech a toto číslo stále roste. Tak proč někomu nedarovat kus budoucnosti formou novodobého platidla?
  • Kryptoměny mohou nabýt na hodnotě, což teoreticky může mít za následek to, že někomu dnes darujete kryptoměnu v hodnotě 1000 Kč a zítra z toho může mít 3000 Kč. To by vám pak dotyčný asi poděkoval znovu. :-)

Zaujal vás tento dárek? Chcete vědět, jak kryptoměnu darovat? Pokračujte ve čtení!

Jak darovat bitcoin jako vánoční dárek?

vánoční dárek bitcoin

Chtěli jsme celý proces udělat co nejjednoduší, aby bylo možné to zvládnout do pár minut. A to se nám podařilo!

Spojili jsme se s lidmi z oboru a vytvořili jsme velice jednoduchý způsob, jakým je možné kryptoměnu Bitcoin někomu darovat.

A jak na to?

Nejdříve si pomocí našeho editoru vytvoříte voucher. Uvedete, pro koho je dárek určen, a přidáte osobní vzkaz nebo přání. Poté se vygeneruje elektronický dárkový poukaz (voucher) se všemi potřebnými informacemi, který si doma vytisknete.

Tento poukaz je potřeba kryptoměnou nabít – s tím vám může pomoci např. ověřená česká směnárna SimpleCoin, ale poslouží i jakákoli jiná směnárna, pokud už nějakou používáte. SimpleCoin jsme vybrali z jednoho prostého důvodu – člověk se nemusí registrovat a čekat tak na verifikační proces, který může trvat i několik dnů.

Už nějaké bitcoiny vlastníte? Super, v tom případě lze jednoduše nějakou částku převést ze své peněženky.

Až směnu nebo převod provedete a bitcoiny budou na svém místě, vše je připravené. Stačí už jen vytištěný voucher předat. Vyzkoušíte letos tento originální dárek?

darujte bitcoin

Co byste měli vědět? Často kladené otázky a odpovědi

  • Jak na voucher bitcoiny nahrát? Voucher musíte tzv. nabít. Každý voucher má na sobě napsanou adresu peněženky, na kterou stačí jednoduše kryptoměny poslat buď ze své vlastní peněženky, nebo ze směnárny. Tuto adresu najdete i na stránce generátoru, abyste ji mohli jednoduše zkopírovat. Po provedení transakce (nabití) už papír s privátním klíčem má nějakou hodnotu.
  • Je takový převod bezpečný? Nabíjení voucheru je tak bezpečné, jak bezpečně ho budete provádět. Pokud máte v počítači viry, nebo budete-li někde veřejně voucher ukazovat, je možné, že si ho někdo cizí vybere ještě dříve, než obdarovaný. To by byla škoda! Proto doporučujeme voucher ihned po vygenerování vytisknout a z počítače smazat.
    Stránka Finex.cz nemá žádný přístup k privátním klíčům a peněženkám uloženým na voucheru. Ty se generují přímo ve Vašem prohlížeči a nikam se neposílají.
  • Kolik takový dárek stojí? Služba generování dárkových voucherů je zcela zdarma. Platíte pouze za kryptoměny, které na dárkový poukaz nabijete. Může to tedy být od pár desítek až po několik desítek tisíc korun. V případě velkých částek však doporučujeme zacházet s voucherem opatrně.

Jdete do toho? Zkusíte tento rok darovat něco úplně jiného? Ať už máte kamaráda ajťáka, nebo kolegu, nebo kohokoliv jiného, zkuste mu udělat radost tímto netradičním dárkem.

darujte bitcoin

Pokud jste se rozhodli pro tento vánoční dárek a obdarovali jste s ním někoho, vzpomeňte si na nás po Vánocích a napište nám do komentářů, jaký měl dárek úspěch. ;-) Děkujeme.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k tomuto článku: 10 komentářů
Jerry

Vygenerovala se mi adresa peněženky, ale ne private key, nebude později potřeba? A můžu peněženku nabít i jinak než vkladem, třeba z jiné pěněženky? Diky

Magazín Finex

Zdravím Jerry. Private key je na voucheru vygenerovaný ve formě QR kódu. A peněženku (její adresu) lze samozřejmě dobít libovolným převodem kryptoměn – ať ze směnárny, nebo z jiné peněženky, burzy, nebo koncek konců třeba i těžbou. :-)

Novkonn

Vytvořeno! A ještě jsem do toho uvrtal kámoše aby to koupil pro jednoho známého. Jsem zvědav, jaký bude mít dárek úspěch. Díky!

Petr Vlaš

Objednáno – díky za námět na super vánoční dárek! Příští rok to očekávám zas.

Magazín Finex

Petře, snad se dárek bude líbit. :-)

Marťas

Asi dám malé množství bitcoinů tchánovi – nevím co pro něj vymyslet a myslím, že by se pak mohl začít o kryptoměny více zajímat a možná bychom konečně měli společné téma k hovoru na rodinné večeře, které jsou teď faaaakt dlouhé :D

Radar

Ctěl jsem synovi na Štědrý den převést nějaký ten BTC a říci, že to asi poslal Ježíšek. Ale Váš způsob je elegantnější. Super a díky. (y)

Magazín Finex

Díky za pochvalu Radare, snad bude synek spokojený. :-)

Lupínek

haha :D :D :D tak to je bomba…. zrovna jsem přemýšlel co koupit kolegovi z práce a z tohodle si sedne na prdel … díky kluci

Ruda Vaněk

Koupím bráchovi aspon za 300 Kč ještě k jednomu dárku co pro něj už mám.. kdo ví, třeba z toho za 10 let bude 300 000 :-)

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC