Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Novinky » Další dluhopisy od Ministerstva financí, jeden ochrání před růstem cen

Další dluhopisy od Ministerstva financí, jeden ochrání před růstem cen

Další dluhopisy od Ministerstva financí, jeden ochrání před růstem cen

Ministerstvo financí spustilo třetí kolo prodeje dluhopisů, jeden klasický, a druhý protiinflační. Oba jsou v prodeji od 18. března 2019, objednávky přijímá ministerstvo do 14. června, a zakoupené dluhopisy vydá do 1. července. Dluhopisy jsou vhodné pro konzervativní investory, kteří chtějí minimální riziko, ale na druhou stranu nečekají vysoké zisky. Zájem o dluhopisy v druhém kole klesl, lidé nakoupili za 942,7 milionů Kč, v prvním kole přitom fyzické osoby objednaly dluhopisy za 2,92 miliardy Kč. Jak to bude v kole třetím se ještě uvidí.

První z typů je reinvestiční dluhopis, který je dostupný na kamenných prodejnách distributora a prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetku. Výnos z reinvestičního dluhopisu je na tento rok stanoven v průměru na 1,91 %, objednat si můžete minimálně tisíc dluhopisů, a maximálně pak 5 milionů. Ministerstvo tím chce předejít, aby dluhopisy kupovali ve velkém velcí investoři.

V rámci třetí emise nabídl úřad tzv. protiinflační dluhopis, jehož výnos bude stanoven na základě vývoje spotřebitelských cen, a následně navýšen o marži 0,50 % p.a. Každý rok pak budou výnosy reinvestovány, aby se odvíjely od aktuální situace (marže zůstane stejná). Ministerstvo financí přitom garantuje minimální výnos půl procenta ročně, přičemž je splatnost stanovena na 6 let. Protiinflační dluhopis půjde objednat pouze přes elektronický přístup ke správě majetkového účtu, na prodejnách dostupný nebude.

U starších protiinflačních i spořících dluhopisů umožní MF reinvestici, o kterou lze zažádat od 18. března do 09. května 2019. Splatné jsou k 12. červnu letošního roku přes elektronický přístup ke správě majetkového účtu.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
JV

Dobrý den, nedaří se mi najít info, zda a za jakých přesně podmínek je možné protiinflační dluhopisy v průběhu prodat. Máte prosím tyto informace?

Magazín Finex

Dobrý den JV, přímo na stránkách MFČR jsem našel, že “Pořízení Dluhopisu Republiky není zatíženo žádným poplatkem a investované finanční prostředky je možné získat zpět formou předčasného splacení, a to bez jakékoli finanční penalizace.” – je to dostatečná odpověď na Vaši otázku? :-)

Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 97 %
eToro logo
eToro★ 93 %
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC