Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » Další dluhopisy od Ministerstva financí, jeden ochrání před růstem cen

Další dluhopisy od Ministerstva financí, jeden ochrání před růstem cen

Další dluhopisy od Ministerstva financí, jeden ochrání před růstem cen

Ministerstvo financí spustilo třetí kolo prodeje dluhopisů, jeden klasický, a druhý protiinflační. Oba jsou v prodeji od 18. března 2019, objednávky přijímá ministerstvo do 14. června, a zakoupené dluhopisy vydá do 1. července. Dluhopisy jsou vhodné pro konzervativní investory, kteří chtějí minimální riziko, ale na druhou stranu nečekají vysoké zisky. Zájem o dluhopisy v druhém kole klesl, lidé nakoupili za 942,7 milionů Kč, v prvním kole přitom fyzické osoby objednaly dluhopisy za 2,92 miliardy Kč. Jak to bude v kole třetím se ještě uvidí.

První z typů je reinvestiční dluhopis, který je dostupný na kamenných prodejnách distributora a prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetku. Výnos z reinvestičního dluhopisu je na tento rok stanoven v průměru na 1,91 %, objednat si můžete minimálně tisíc dluhopisů, a maximálně pak 5 milionů. Ministerstvo tím chce předejít, aby dluhopisy kupovali ve velkém velcí investoři.

V rámci třetí emise nabídl úřad tzv. protiinflační dluhopis, jehož výnos bude stanoven na základě vývoje spotřebitelských cen, a následně navýšen o marži 0,50 % p.a. Každý rok pak budou výnosy reinvestovány, aby se odvíjely od aktuální situace (marže zůstane stejná). Ministerstvo financí přitom garantuje minimální výnos půl procenta ročně, přičemž je splatnost stanovena na 6 let. Protiinflační dluhopis půjde objednat pouze přes elektronický přístup ke správě majetkového účtu, na prodejnách dostupný nebude.

U starších protiinflačních i spořících dluhopisů umožní MF reinvestici, o kterou lze zažádat od 18. března do 09. května 2019. Splatné jsou k 12. červnu letošního roku přes elektronický přístup ke správě majetkového účtu.

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 2
JV

Dobrý den, nedaří se mi najít info, zda a za jakých přesně podmínek je možné protiinflační dluhopisy v průběhu prodat. Máte prosím tyto informace?

Portál Finex.cz
Odpověď na JV

Dobrý den JV, přímo na stránkách MFČR jsem našel, že „Pořízení Dluhopisu Republiky není zatíženo žádným poplatkem a investované finanční prostředky je možné získat zpět formou předčasného splacení, a to bez jakékoli finanční penalizace.“ – je to dostatečná odpověď na Vaši otázku? :-)

Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo